Inwestycja w srebro

Che Lepper / 2013-01-29 13:15
Zarówno złot jak i srebra jest coraz mniej. Podobno cena złota wzrosła o ponad 400 procent, natomiast srebra o 500 procent... zastanawiam się czy nie jest to dobry moment na to żeby zacząc inwestować pieniądze nie w złoto ale w srebro właśnie...co o tym sądzicie?
Wyświetlaj:
Mennica Skarbowa / 89.161.37.* / 2023-07-02 23:24
Skuteczną opcją na pewno jest lokowanie oszczędności w metale szlachetne i jeśli szukacie interesujących opcji w tym zakresie to na pewno warto wybrać się do Mennicy Skarbowej https://www.mennicaskarbowa.pl/ gdzie znajdą Państwo szeroki wybór propozycji zarówno sztabek różnej wagi, monet złotych i srebrnych oraz kamieni szlachetnych. W razie jakichkolwiek pytań nasza obsługa pozostaje do dyspozycji!
Mennica Skarbowa / 91.145.156.* / 2023-01-17 09:39
Na pewno warto przede wszystkim szukać możliwości inwestycji w bezpieczniejsze aktywa, jak złote i srebrne monety oraz sztabki. Jeśli chcecie się skutecznie zabezpieczyć przed inflacją to może warto w takim razie zajrzeć do naszej oferty https://www.mennicaskarbowa.pl/ gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów inwestycyjnych. Licząc przy tym na naprawdę dobre ceny i oczywiście sprawne realizacje co szczególnie wyróżnia nas na rynku.
Lech711 / 83.30.119.* / 2022-11-27 18:06
Przecież srebro 50 lat temu było 2 razy droższe niż jest dzisiaj ?, rozwija się kryzys papierów i papierowych pieniędzy bez pokrycia w towarze i np Hindusi w tym roku kupili ponad 8000 ton srebra, 7 razy tyle co wydobycie w KGHM ? a w zeszłym roku tylko 150 ton?.
Oriz77 / 91.145.156.* / 2022-10-31 08:07
Ja inwestuję 20% w srebro i 80% w złote monety bulionowe 1 uncjowe. Bardzo dobry wybór i niezłe ceny są w mennicy skarbowej. Polecam sprawdzić i zacząć pierwsze kroki inwestycyjne :)
Nołek / 89.161.77.* / 2021-10-25 11:29
Jak chcesz budować oszczędności na lata to warto lokować ich część w metale szlachetne, a przede wszystkim złoto i srebro. Co do wyboru to zajrzyjcie na https://www.mennicaskarbowa.pl/ gdzie znajdziecie zarówno sztabki, jak i monety bulionowe. Pomocna obsługa, no i zawsze szybkie realizacje oraz dostawy.
Orek42 / 89.161.79.* / 2021-08-24 11:04
Na razie srebro trzyma podobny poziom cenowy, ale myślę że w przyszłym latach jednak może się to zmienić ze względu na coraz większe zaoptrzebowanie i szalejącą inflację. Jeśli chodzi o zakupy to ja wybieram kilogramowe sztabki w https://www.mennicaskarbowa.pl/ bo mają niezłe ceny i na razie metale szlachetne bardziej akumuluję
ZbieraczFaktow / 31.183.225.* / 2019-04-12 18:34
W 2017 roku szacowano, że na całym świecie wydobyto do chwili ocecnej łącznie około 187 200 ton złota, z czego dwie trzecie w ciągu ostatnich 70 lat.  W ziemi pozostało jeszcze około 57 000 ton do wydobycia.
Szacunki z 2016 r. mówiły, również, że dotychczas wydobyto już 48,5 mld uncji, tj. 1 508 350 ton srebra. Współczynnik wydobytego złota do srebra wynosi więc jak 1 do 8. Cena spot jednej uncji złota wynosi obecnie 1314$, a srebra 15,49$ co daje współczynnik 1 do 85! Wynika z tego, że srebro jest bardzo mocno niedowartościowane, tym bardziej, że większość wydobycia jest wykorzystywana w przemyśle i nie da się go w całości nigdy odzyskać. Uncja srebra powinna zatem kosztowć około 164$ czyli 620 zł, a nie 15,49$ czyli ok. 58,4 zł (nie zajmujemy się tutaj podatkiem VAT).

Podobnie rzecz się ma, gdy analizujemy ceny miedzi. Stosunek wydobywaniej przez KGHM miedzi do wykonywanego przy tym srebra wynosi jak 1 do 333. Cena jednej tony miedzi wynosi 6492$. Z każdą toną miedzi wydobywa się 96,5 uncji srebra. Uncja miedzi kosztuje zatem 0,2$, tak więc uncja srebra powinna kosztować 0,2x333=67,24$, czyli 4,34 razy więcej niż obecnie.

Zauważmy przy tym, że w wypadku stosunku złota do srebra wychodziliśmy w obliczeniach od droższego złota, a w wypadku miedzi odwrotnie, od tańszej miedzi. W ten sposób możemy pominąć mającą zapewne wpływ na cenę kwestię użyteczności każdego z tych trzech metali.

Średnia ze 164$ i 67,24$ wynosi 115,6$ czyli 435 zł i tyle średnio powinna kosztować uncja srebra.

Realna wartość 10 kilogramów srebra wynosi zatem od 82 tys (minimum) poprzez 140 tys zł (średnia) do 200 tys. zł (maksimum). Tymczasem dzisiaj 10 kg srebra można zakupić za 25 tys. zł i to postaci wygodnych monet bulionowych, w tym w ok. 20% składających się z limitowanych nakładów. Potencjał wzrostowy dla srebra jest więc ogromny.
kataro / 212.96.244.* / 2019-03-26 10:47
XTB - zdecydowanie polecam, macie w jednym systemie opcję inwestowania w przeróżne tematy, ale czy to wykorzystacie, to już inna kwestia. Rynek wygląda, jak wygląda. Da się wejść w przeróżne tematy, ale bez doświadczenia - odradzam. Uczcie się na demie systemu i wirtualnej kasie, a nie na własnych oszczędnościach. Macie szkolenia, macie webinary i codzienne analizy - korzystajcie z tego.
cccc / 94.254.144.* / 2018-08-29 15:32
Poza sprzedażą złota na pewno mennica24.pl zajmuje się przechowywaniem i skupem, więc masz wszystko w jednym miejscu. Dla mnie to duże ułatwienie, bo jednak na złocie gram średnioterminowo i zależy mi na dostępności skupu. Spekulacja złotem, jak najbardziej wchodzi w grę. Szybko dostarczają, nie ma przewlekłych terminów dostawy, a z tym naprawdę różnie bywa.
rurarzd / 2013-07-05 10:26
Skoro jesteś zorientowany w temacie to polecam ci pograć na forexie, możesz zarabiać zarówno na wzroście jak i na stracie. Nawet mi się zrymowało :)
diakon / 212.96.244.* / 2013-07-02 10:47
Inwestycja w srebro? Nie bardzo, w tym momencie raczej stawiałbym na nieruchomości, chociaż sami decydujcie na swoich środkach. Moja firma przejęła w tym roku nieruchomość Jartomu, w strefie ekonomicznej. Dobre okazje wciąż są, tylko pytanie czy posiadacie te kilka milionów kapitału?
Michał01 / 2013-06-24 13:53
Notowania srebra cały czas rosną. Srebro zaliczane jest bowiem do aktywów, które dają największą stopę zwrotu w tym roku .popyt na srebro na rynku jest zgłaszany przez inwestorów, jak również przede wszystkim licznych odbiorców przemysłowych. rebro zyskuje na wartości dzięki szybko rozwijającej się gospodarce światowej. Dlatego właśnei wydaje mi sie ze jak na razie jest to jedna z lepszych sposobół na inwestycje.
Dawid1830 / 194.126.238.* / 2013-03-27 20:02
Witam,
Osobiście inwestuję w srebro i złoto bulionowe i wielokrotnie miałem okazję kupić na allegro oraz u prywatnych sprzedawców np www.iluminat.com.pl
Jeszcze nigdy się nie zawiodłem, stosunkowo dobre ceny i błyskawiczna wysyłka.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy