Forum Forum inwestycyjneFundusze

Inwestycja w złoto

Inwestycja w złoto

smooth / 2007-09-10 10:37
Chciałbym troche grosza zainwestować w złoto. Czy jest jakis fudusz za posrednictwem którego mogę to zrobić? Ewentualnie jak zrobic to samemu przy kwocie powiedzmy 10000 - 20000 zł?
Wyświetlaj:
lista_firm / 2018-02-17 16:13
http://lista-firm.com.pl/blog/inwestycja-w-zloto Jakie złoto kupować? Złoto inwestycyjne.
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-10 12:53
Kiedyś też się nad tym zastanawiałem. Problem jest w tym, żę złoto samo w sobie jest mało płynne. Kupisz sztabkę, to u złotnika sprzedasz ją jako złom i dużo stracisz. Jeśli masz zapał kolekcjonerski, możesz kupić monety lub sztabki kolekcjonerskie, licząc na zysk z tytułu wartości kolekcjonerskiej. To jest dobra opcja, tyle że np. w NBP na emisje monet trzeba się zapisaywać, bo szybko znikają. No i w czasie wojny zawsze sztabkę można schować do kieszeni w czasie koniecznośći opuszczenia domu ;)
Można też zakupić fundusz. Jednak żaden FIO nie może lokować w kruszec jako taki, stąd powstał FIZ Inwestors Gold - certyfikaty kupuje się w subskrypcji lub mając rachunek maklerski na CeTO. Problem znowu jest z płynnością - kupno i sprzedaż są utrudnione.
Istnieją też fundusze inwestycyjne otwarte, które lokują w akcje spółek z przemysłu metali szlachetnych (kopalnie, sieci jubilerskie itp) w nadziei, że wzrost wartości kruszcu przełozy się na większą wycenę spółek. Przykładem jest Black Rock ML - dostępny w Xelionie, DB i Citi.
Adanis / 194.242.62.* / 2007-09-11 08:44
Mozesz tez zainwestowac w zloto za pomoca kontraktow roznic kursowych. Z tego co wiem taka opcja na pewno oferuja XTradeBrokers i TMS. Generalnie w obecnych trudnych czasach na rynkach finansowych zloto jest dosc dobra inwestycja :)
smooth / 2007-09-11 09:36 / portfel / Tysiącznik na forum
Wiesz, ze wzgledu na lewarowanie wydaje mi sie to dość ryzywkowne.
Ciekawe dlaczego zaden otwarty fundusze sie tym nie zajmuje. Tymbardziej że idą cięższe czasy.
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-13 10:58
Bo FIO nie mogą. Mogą tylko FIZ-y lub hedgeingowe (których i tak jest mało).
matikkk / 2007-09-12 08:50 / Bywalec forum
w ostatnim czasie wyczytalem gdzies , chyba w forbesie ze idea ma otwierac fund ktory
inwestuje w towary i surowce. Swoja droga ciekaw jestem co z tego bedzie ...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy