Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Iran grozi blokadą cieśniny Ormuz

Iran grozi blokadą cieśniny Ormuz

skomentuj
Wyświetlaj:
kaczorek ma motorek / 2011-12-27 23:08 / Tysiącznik na forum
Iran zostanie zaatakowany i oni wiedzą o tym. To nastąpi teraz w ciągu tego tygodnia
szperacz internetowy / 87.251.252.* / 2011-12-27 22:55
globalnaswiadomosc.com : "Ruch antywojenny jest obecnie w głębokim kryzysie. Organizacje obywatelskie i stowarzyszenia anty-wojenne są manipulowane, zasilane fałszywymi informacjami o sytuacji politycznej i skutecznie kooptowane przez ekipy rządzące, które realizują prowojenną strategię polityczną. Duża część progresywnej opinii publicznej wspiera obecnie natowskie akcje „humanitarne” (R2P – Responsibility to Protection), uzasadniając tym samym eskalację planów wojennych i dając im niejako „stempel” cywilnej zgody społeczności międzynarodowej.

Centralnym punktem walki o dusze stają się mass media. To dzięki sposobowi ukazywania „wojny” jako humanitarnej akcji sprzymierzonych, możliwa jest tak powszechna akceptacja dla tychże działań. Przykładowo: zastosowanie prostackiej dychotomia „wróg – przyjaciel” jest użytecznym narzędziem manipulacji. Fałszywe stereotypy, paradygmaty i wręcz mity podsycane prze media, pozwalają zamienić rolę napadniętego i agresora, winnych i pokrzywdzonych, sprawcy i ofiary, a przez to odwrócić naturalne odczucia sympatii dla pokrzywdzonych i niechęci oraz potępienia krzywdzicieli. To sprawcy barbarzyństwa ukazywani są jak ofiary, a odpowiedzialność za dokonane zbrodnie łatwo zrzuca się na tych, których chce się oczernić.

A przecież należy zrozumieć, że niezależnie od jakiegokolwiek „prawnego” uzasadnienia, według prawa międzynarodowego wojna jest przestępstwem przeciwko pokojowi."
przechodzien / 178.42.100.* / 2011-12-27 23:24
Zgadzam sie z Twoim wywodem.Tylko dlaczego ekipy rzadzace realizuja prowojenna strategie polityczna.Nie sadze,aby robily to w interesie wlasnych spoleczenstw.A dlaczedo mass media-wolni,niezalezni,myslacy przeciez dziennikarze-tak latwo ulegaja.W czyim zatem interesie dzialaja rzadzacy i mass media?
~Kris / 2011-12-27 21:47 / Tysiącznik na forum)
Dotychczasowe interwencje USA w Iraku, i w Libii, nie wróżą natychmiastowego zwycięstwa w wypadku wybuchu konfliktu z atomowym Iranem, ale dobrze rozbujane wewnętrzne niepokoje społeczne, kto wie...
skomentuj

Najnowsze wpisy