Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Iran znalazł "słabe punkty USA" w Iraku i Afganistanie

Iran znalazł "słabe punkty USA" w Iraku i Afganistanie

skomentuj
Wyświetlaj:
Tchorz / 89.125.54.* / 2007-09-12 12:31
Wszyscy muzulmanie powinni by wyslani na ksiezyc. Jak jakis urban w Polsce zobacze to od razu oskarze o szerzenie koranu , terroryzm i wysle na ksiezyc. Tak tak nie wszyscy muzulmanie sa terrorystami, ale wiekszosc terrorystow to muzulmanie...na ksiezyc!!!
asterix / 87.105.245.* / 2007-09-11 17:36

W poniedziałek ambasador USA w Bagdadzie Ryan Crocker powiedział w Kongresie, że przedwczesne wycofanie się USA z Iraku doprowadzi do chaosu w tym kraju, na czym skorzystają jego sąsiedzi, starający się o zwiększenie swych wpływów w regionie.


A kto ma miec tam wieksze wplywy niz najwieksze i najsilniejsze panstwo regionu - IRAN?
Czy jankesom sie w dupach poprzewracalo? Gdziekolwiek na swiecie by nie wyladowali, to ich motto brzmi tak samo: musimy zwiekszyc nasze znaczenie w regionie.
Kto jak nie Iran razem z sasiadami powinien dyktowac warunki wspolpracy w regionie??!! Tak samo jak nam nikt nie bedzie rozkazywal z kim i na jakich warunkach sie dogadujemy, identycznie nalezy postepowac z nimi. Jesli bedziemy na sile zmieniac reguly gry w tamtej czesci swiata to nie mozemy sie dziwic, ze pewnego dnia ktos sie wku... i zacznie sie zabawa, do ktorej wlacza sie i inni, przeciez kazdy bedzie chcial skorzystac, innym pozostanie obrona.
Ale oczywiscie wowczas my "cywilizowana" czesc swiata rzucimy haslo: to oni sa winni, przeciez oni zaatakowali. A gowno prawda. To co robimy teraz na bliskim wschodzie, to co dzialo sie w ameryce polodniowej + srodkowej, oraz to co wyprawialo sie w Afryce (a zreszta, pewnie ciagle to zachod jest sila napedowa konfliktow w tej czesci swiata) w kazdej chwili moglo przerodzic sie w globalny konflikt, ale tak sie nie stalo... NARAZIE.
Tak naprawde polityka jaka jankesi prowadza, niestety wspolnie z wydawaloby sie bardziej doswiadczona w tym zakresie Europa, jest polityka prowadzaca wprost do globalneg konfliktu.
Prawda jest taka, ze sami zgotujemy sobie taki los...
Cogito / 2007-09-11 21:12 / Bywalec forum
Chłopie twoja choroba nazywa się zwierzęcy antyamerykanizm i nienawiść do własnej cywilizacji. Lecz się, albo przenieś się do tych swoich "rajskich" mahmutów.
asterix / 87.105.245.* / 2007-09-11 22:30
A cos rzeczowego?
Gdzie napisalem nieprawde?
Pewnie nie jestes w stanie nic napisac poniewaz, aby wypowiadac sie na dany temat trzeba troche poczytac, znac historie takze te najnowsza.
Andre7 / 2007-09-11 16:18 / Tysiącznik na forum
duża baza na 200 żołnierzy - żarty
piesc Boga / 83.14.1.* / 2007-11-08 11:58
np.tarcza..200zolnierzy a jaki efekt..
lucyna 2 / 88.156.185.* / 2008-10-19 11:53
Amerykanie wkroczyli do Iraku w "obronie" dolara.saddam mimo, że był dyktatorem i to krwawym wpadł na prosty i genialny pomysł, rozliczenia za ropę dokonywać w euro.Amerykanie swój dobrobyt i pozycję mocarstwa uzyskali zapewniając sobie pokrycie wartości swojego pieniądza w "czarnym złocie".Każde państwo kupując ropę płaciło w dolarach i dla tych celów rezerwę tworzyło w tej walucie.Jest to nowoczesny sposób stworzenia imperium, które opodatkowuje swoich "nieświadomych poddanych". Każdy dolar wydany wraca osłabiony o inflację.Za inflację w Ameryce "płacą" Amerykanie ale za miliardy poza nią wszyscy korzystający z wszechobecnego dolara.To prawdziwy i oczywisty zysk Ameryki.Arabia Saudyjska największy eksporter ropy podpisała
( właściwie rodzina panująca) pakt lojalności wobec Ameryki. Wzamian za ochronę rodziny panujących Saudów rozliczenia za baryłkę ropy dokonywać będzie zawsze w dolarach.Iran, drugi co do wielkości eksporter ropy dotąd rozliczajacy się w dolcach,oświadczył,że rozlicza się za ropę w euro.Amerykanie będa robili wszystko, żeby powtórzyć scenariusz Iraku.Zmienią władze w Iranie siłą jak w Iraku lub powodując zamieszki.Będą reżyserem wydarzeń, wykorzystają bajeczkę o aspiracjach atomowych Iranu.Posłużą się do tego celu Izraelem( dzięki Amerykanom Izrael posiada już broń atomową, choc oficjalnie temu zaprzecza ), bo Iran ma dobre stosunki z Rosja, Chinami,Indiami.Ameryka swój dobrobyt opiera na kredycie,a największym kredytodawcą są Chiny.Posiadają największą rezerwę dolara.Gdyby Chiny zaczęły sprzedawać słabnącego dolara w Ameryce zacznie się hiperinflacja, a w krok za tym bankructwo Chin. Swiat straci zaufanie do dolca i imperium US upadnie.
Amerykanie to manipulanci, nie nalezy wierzyć ślepo mediom.Zawsze zadajcie sobie pytanie: kto zyskał na danym wydarzeniu?Co zrobili wkraczając do Iraku?wyrzucili pieniądze saddama na ulicę, wprowadzili pieniądz kontrolowany przez nich i ... nowy rząd Iraku oświadczył,że na nowo rozlicza się w ... dolarach za baryłkę ropy...nauczmy się czytać miedzy wierszami i łączyć fakty.Cały ten terroryzm, to wyssana z palca rozdmuchana bajka.Inicjatorem atmosfery lęku i paniki są Ci, ktorym się to opłaca.Ameryka jest jak Hollywood, fabryką bajek.Pręzy muskuły nie po to żeby zadać mocy cios, wie że wystarczy kiwnięcie palcem i nie ma "terrorystów" , ale gdy wróg wydaję się wiekszy więcej dostanie środków od kongresu na utrzymanie armii, która jest niezbędna do podporządkowania sobie "krnąbrnych wasali".Ameryka jest potęgą, bo jej waluta ma pokrycie w "czarnym złocie", bez tego nie ma imperium...Niech Irańczycy bronią się jak potrafią najlepiej machina propagandy amerykańskiej będzie nękała ich wewnątrz państwa i na arenie międzynarodowej. Na końcu powiemy: " no należało się im takie potraktowanie, bo...to żli ludzie byli", a dlaczego? " bo tak amerykanie powiedzieli".Mistrz propagandy III Rzeszy, mawiał " kłamstwo powtarzane wielokrotnie, staje sie obiegową prawdą"..., dlatego nie powtarzajmy bredni i zmuśmy mózg do myślenia. pzdr.
skomentuj

Najnowsze wpisy