Przeszkadza Ci, że są to państwa w pełni demokratyczne o
liberalnej gospodarce, zaangażowane w walkę z terroryzmem,
zupełnie inne niż autokratyczny Iran czy państwo terroru
politycznego - Chiny?
Tym zdaniem udowodniles ze nie masz zadnego pojecia o tym kto rzadzi w USA i co tam sie dzieje.
USA juz dawno nie jest panstwem demokratycznym (prawdopodobnie od zamachu na JFK) a o liberalnej gospodarce to juz tam dawno zapomnieli.
Oczywiscie USA jest zaangzowane w walke z teroryzmem poniewaz samo ten terroryzm organizuje od lat.
Dzisiaj swiat jest krecony przez biznes i Chiny beda pronily swoich ekonomicznych interesow. Popatrz co sie dzieje w Afryce gdzie Chiny inwestuja ogromne pieniadze. Bez zgody Chin ONZ nie moze nawet wyslac tam swoich sil pokojowych.
O tej wojnie w Iranie mowisz jakby to byla jakas gra komputerowa.
Jeżeli Iran zaatakuje Izrael będzie tak samo jak z Irakiem,
Afganistanem, Panamą, Libią czy Jugosławią, zmasowany atak z
powietrza, później może inwazja lądowa.
Mylisz pojecia.
Iran nie zatakuje Izraela czy USA jesli sam nie zostanie zaatakowany a prowokacje takie jak Gulf of Tonken (ktory doprowadzil do wojny w Wietnamie) dzisiaj sa trudne do ukrycia. Juz probowali prowokacji i co z tego wyszlo. Dwa dni pozniej oszustwo wyszlo na jaw.
Kraje ktore wymeniles zostaly zaatakowane nie dlatego ze one komus zagrazaly tylko dlatego ze USA i Izrael chcialy je zaatakowac dla swoich celow politycznych. USA bylo zwyczajnym agresorem a Jugoslawi pomagal im BinLaden.
Z Iranem sytuacja bedzie inna poniewaz ma on 10krotnie wieksza i lepiej wyszkolona armie a USA nie ma juz zolnierzy na nastepna wojne.