Forum Polityka, aktualnościKraj

Iwanicka: Emeryt awaryjnie na wodzie nie wyląduje

Iwanicka: Emeryt awaryjnie na wodzie nie wyląduje

Wyświetlaj:
hannibaal / 2010-08-31 20:10
A ja wypisałem się z polskiego systemu 3 lata temu i nie płacę
ani na ZUS, ani na NFZ, ani na US, przy tym mam ubezpieczenie
zdrowotne, rentowe i emerytalne i pracuję w Polsce.

Spytaj mnie jak to możliwe:
konikmorski@autograf.pl.
Floyd / 2010-08-29 12:04 / Tysiącznik na forum
Już wiem na czym polega kapitalizm!
Po pierwsze należy ciągle straszyć ludzi. Obywatel powinien być ciągle wystraszony, że straci pracę, wzrośnie inflacja, firma zbankrutuje, wzrosną podatki, wzrośnie kurs franka itd itp.
Po drugie należy skłócać społeczeństwo : pracujących z emerytami, urzędników z pracownikami fizycznymi, przedsiębiorców z pracownikami najemnymi, młodych ze starymi, wierzących z niewierzącymi, pieszych ze zmotoryzowanymi itd itp.
Po przeżyciu kilkudziesięciu lat w takiej atmosferze i po nasłuchaniu się aż do obrzydzenia głupich reklam, to już się myśli tylko o eutanazji jak o wyzwoleniu. W realnym socjalizmie było źle, ale o eutanazji jakoś nikt nie myślał, ciekawe. Może dlatego, że był tylko jeden wróg-władza. W kapitalizmie wszyscy jesteśmy wrogami nawzajem, a przynajmniej tak to widać.
jot haifa / 81.102.104.* / 2010-08-30 00:43
A jak to wyglada w innych krajach - jak najbardziej kapitalistycznych ??
Czy np w Izraelu straszy sie tamtejsze spoleczenstwo - codziennie -ze w tamtejszym ZUSsie nie ma kasy na wyplate emerytur ?
Ze wzrosnie akcyza na alkohol ?
Ze VAT na ksiazki MUSI wzrosnac ??

:)

MOney : Resort Finansow / nooo oczywiscie Izraelski resort/
'VAT na ksiazki musi wzrosnac"

'Partia Palikota na razie nie weszlaby do Sejmu w Izraelu"

"Izraelski Emeryt nie wyladuje na wodzie"

Eh, jakos mnie wlasnie opuscil dobry humor

j
gie / 81.102.104.* / 2010-08-30 00:08
Floyd masz calkowita racje - wystarczy wejsc na pierwszy lepszy portal i - sila strachu - bardzo dobrze to opisales

Tylko ze z kapitalizmem to nie ma NIC wspolnego - bo prosze Pana
w kapitalizmie sie tak ludzi NIE traktuje

Pozdrawiam ze slonecznego Glasgow

:)

Jak sie tu pomieszka to dokladnie widac jak sie steruje biednymi ludzmi w Pl

Az ciarki po plecach chodza...

Trzymajcie sie ludzie !
Nie dajcie sie!


pozdr

g
tetra pac / 81.102.104.* / 2010-08-30 00:48
Zelichowski : Izraelski radny powinien moc jednoczesnie byc Poslem w knesecie
................... / 89.77.127.* / 2010-08-29 13:49

W realnym socjalizmie
było źle, ale o eutanazji jakoś nikt nie myślał

PO pierwsze w Polsce nigdy nie było realnego socjalizmu lecz terror i pacyfikacja ludności przy POmocy sowieckich okupantów i agentów KGB mających wsparcie w stacjonujących sowieckich wojskach na terytorium PRL-u.
A PO drugie bicie i masakrowanie ludzi na komisariatach milicji obywatelskiej oraz zamykanie do więzień za byle wykroczenie na długie lata może nie było to eutanazją ale z pewnością było to ludobójstwo.

Więc nie chrzań stary i nie próbuj zamazywać zbrodni sowieckich okupantów PO prostu nie bądź świnią.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-08-29 09:29
Takie nastały czasy i tacy ludzie okupują Polskę, że prędzej
emeryta zamordują - płacąc mu głodową stawkę, niźli zlikwidują
schroniska dla bezdomnych piesków i kotków! Niźli ponownie,
morderców będą wieszać a złodziei będą zamykać w więzieniach a
nie w domach SPA!
Dodam tylko, że gdy wymordują już emerytów, przyjdzie czas na
mordowanie każdego, którego okupant uzna za zbędnego!
KIEDYŚ SELEKCJA BYŁA TYLKO W AUSCHWITZ - TERAZ BĘDZIE W CAŁEJ POLSCE!

Po fuzji komunizmu z faszyzmem, objawił nam się eurokołchoz, gdzie kiedyś - krwawe wyczyny Józia Stalina i Dolusia Hitlera, będziemy postrzegać, jako infantylne zabawy, dobrze wychowanych chłopców!

EMERYCIE, POPIERAJ CHAZARO-FASZYSTO-BOLSZEWIĘ CZYNEM - UMIERAJ PRZED TERMINEM!
policjant emeryt / 89.77.127.* / 2010-08-28 16:53
Mam 38 lat i jestem emerytowanym policjantem.
Prowadzę rodzinny biznes i nie muszę płacić składek na ZUS . Jestem zadowolony z życia i żyję na wysokim poziomie.

Też tego nie rozumiem, dlaczego ludzie tak nienawidzą tego ZUS-u.
niewierzący ateusz / 83.4.98.* / 2010-08-28 18:12
no właśnie, emeryturka powinna zostać zawieszona a emerytowani gliniarze prowadzący biznes powinni płacić na ogólnych zasadach,no zawsze biznes może oficjalnie prowadzic żona i emeryturka zostanie. ale wtedy tak czy siak na ogólnych, dużo nas te wszystkie święte krowy kosztują, jeden nie płaci wcale drugi od połowy przychodów bo twórca więc 10 innych płaci 40% składki
Gornik OK / 83.20.11.* / 2010-08-28 14:06
Jestem 45 letnim byłym górnikiem. Dostaje 5371 zł emeryturki i w zupełności mi to wystarcza.

Nie wiem o co tyle chałasu z tymi emeryturami ?
niewierzący ateusz / 83.4.98.* / 2010-08-28 18:04
prowokacja nie prowokacja a faktem jest.że średnia emerytura górnicza jest DWA RAZY większa od emerytury średniej, rozumiem praca ciężka niebezpieczna itd więc rozumiałbym 30% no 40% wyższa, ale dwukrotnie? to pewna przesada
M_ / 83.27.2.* / 2010-08-28 15:12

Jestem 45 letnim byłym górnikiem. Dostaje 5371 zł emeryturki i w
zupełności mi to wystarcza.

Nie wiem o co tyle chałasu z tymi emeryturami ?


O to, że Pan, jak i wielu Panu podobnych, zdrowych, w wieku produkcyjnym - jako uprzywilejowana grupa obciążacie i tak przeciążony system emerytalny, tym samym dociążając nas - podatników. Uważa Pan, że tak powinno być?
Moja babcia, chora, z cukrzycą, ma 1600 zł emerytury. Brutto.
Ona pracować NIE MOŻE bo też NIE MOŻE chodzić. Pan i wielu Panu podobnych, którzy pracować mogą, biorą 5371 zł emeryturki i cieszą się, że zrobili system w ch...
a podatnicy płacą.

Rozumiem, że świadomość społeczna u Pana jest na poziomie "bo moje jest najważniejsze, a reszta niech się martwi sama".
emeryt pol. / 89.77.127.* / 2010-08-28 16:56
Praca górnika jest bardzo niebezpieczna i dlatego tym ludziom należą się wysokie emerytury i wszelkie przywileje.
em96 / 151.81.186.* / 2010-08-28 17:42
"...Praca górnika jest bardzo niebezpieczna i dlatego tym
ludziom należą się..."

Tiaaa.... a zwłaszcza Dyrektora i jego znajomków...
b2b / 91.188.3.* / 2010-08-28 19:55
wszyscy emeryci bez wzgledu na wiek majacy dodatkowe dochody powinni od tych dodatkowych dochodow placic normalna skladke emerytalna i nie powinno byc innego przepisu. Emeryt.
niewierzący ateusz / 83.4.98.* / 2010-08-28 15:23
"2009-04-22 07:20
Górnicze emerytury dwa razy wyższe od średniej
Górnik ma średnio 2937 złotych emerytury.Średnia emerytura Polaków to 1471 złotych
górnicy zawdzięczają tak wysokie dotacje specjalnej ustawie wprowadzonej za rządów SLD w 2005 roku.
Ustawa daje im niespotykany w innych zawodach superkorzystny przelicznik."
na / 83.4.98.* / 2010-08-28 15:30
tak to wygląda SLD na odchodne , pod presją demonstracji górników dało im super warunki. a wybory i ta przerżnęli, dzięki tej supergórniczej ustawie do sejmu wszedł jeden czy dwóch sldowskich posłów ze śląska
103 / 188.147.9.* / 2010-08-28 13:19
Pan Jerzy Urban powiedział że rząd się sam wyżywi. Jakie to aktualne jest do dzisiaj. Rządowi nie brakuje, p osłom i senatorom też nie brakuje, czarna mafia pławi się w luksusie, a emeryt niech chodzi głodny. Czy ktoś słyszał kiedykolwiek o głodnym księdzu? Prawda że abstrakcja? A przeciętna emerytura zwykłego księdza to 3000 zł. Nie wspomnę już o flaszce-głodziu. Ten styrany ciężką robotą typek ma 12000zł. emerytury. Nigdy nie zapłacił grosza składki emerytalno- rentowej. Fajnie? Ano demokracja. A rząd szuka oszczędności. Alle jaja.
OBEY / 81.219.26.* / 2010-08-28 10:02
Maniusia,owszem,przepiłem nasze pieniądze,ale to twoja wina,bo w domu było tak nudno.
zxc12 / 83.31.178.* / 2010-08-28 09:11
Społeczeństwo , także ta młoda część powinna zrozumieć zasadę działania emerytur. Ale jak zrozumieć kiedy mamy tak wielu młodych emerytów i tak duże dysproporcje. Mam poważne wątpliwości np. czy ludzie z poprzedniego ustroju wypracowali sobie kilkutysięczne emerytury. Po 15 latach pracy to dopiero jest się pełnowartościowym pracownikiem a już na emeryturę. To potężne obciążenie dla społeczeństwa. Rolnik pod specjalną ochroną Dlaczego? Upośledzony jest? Prowadzącego firmę nikt nie pyta czy mu ciężko czy lekko zarobić składkę ZUS ma zapłacić i już. Rolnik też prowadzi firmę a że często nieudolnie to nich pomyśli nad tym żeby stworzyć spółkę , sprzedać ziemię temu co potrafi itp. Zamiast wyrzucać dotacje do śmieci można zrobić specjalny program w TV dla rolników i 24h na dobę uczyć rolników jak podnosić efektywność. Szkolenia na które wysyła się ludzi z dotacji są dla firm które je organizują KOLESIOSTWO to się nazywa delikatnie a dosadniej to zło.....

Gdzie reformy z kampanii wyborczej? Gdzie misja TV za którą płacimy?

Najnowsze wpisy