Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Izrael: Rejs okrętów to prowokacja Iranu

Izrael: Rejs okrętów to prowokacja Iranu

skomentuj
Wyświetlaj:
Pomidorr / 2011-02-21 10:21
nie rozumiem- kanał do droga wodna otwarta dla wszystkich. jeżeli okrety irańskie maja ochotę lub potrzebę go przepłynąc to w czym problem?
co to nas w Europie obchodzi ???? / 195.117.255.* / 2011-02-21 09:52
co to nas w Europie obchodzi ????
kaczorek ma motorek / 2011-02-21 11:47 / Tysiącznik na forum
A obchodzi ,przynajmniej powinno ! Nie dostrzega Pan że to co się obecnie dzieje w tym rejonie było wcześniej z góry zaplanowane? że tylko jest kwestią czasu kiedy i jak Iran zostanie zaatakowany militarnie ! Że obecnie media na świecie lansują tezę jako odpowiedzialnych za rozruchy w krajach Arabskich jest Szyizm którego głównym ośrodkiem kierowania "dywersji "jest IRAN. Chyba nie trudno się domyśleć że chodzi o skłócenie islamu ,wywołania nienawiści do przywódców Szyickich ,wyizolowanie Iranu w świecie Islamu wskazania jego jako czarną owce.
Wojna która tam się szykuje dotnie również Polskę i na pewno do odczujemy w gospodarce (ceny ropy). Jeszce gorzej będzie jak tym razem użyta zostanie broń nuklearna. Nie wiem czy Pan wie że w konflikcie Kuwejckim Izrael był gotów zrzucić atomówkę na Bagdad i o włos do tego by nie doszło
*|| / 188.33.187.* / 2011-02-22 23:03
Nie będzie użyta. Sprowadzenie na miliony ludzi nuklearnej zagłady (zbrodni przeciwko ludności cywilnej) sprowadziłoby w konsekwencji na państwo Izrael wiele oskarżeń i na zawsze przypięło order rzeźnika (jeszcze gorszego od tego którego chcą zawalczyć).
Biorąc pod uwage historię tego narodu użycie przeciwko komukolwiek broni atomowej podważyłoby niejako krzywdy jakie sami doznali i naraziło już zawsze na groźbe odwetu ze strony innych nieprzychylnie nastawionych Państw z regionu bliskiego wschodu. Dlatego Izrael za wszelką cenę będzie się starał uniknąć takiego scenariusza przy użyciu środków konwencjonalnych i pomocy sprzymierzeńców – USA, choć w najskrajniejszym przypadku jest i taka możliwość ze broni tej użyje.
skomentuj

Najnowsze wpisy