Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Izrael znów zbombardował Strefę Gazy

Izrael znów zbombardował Strefę Gazy

Money.pl / 2009-01-10 12:17
Komentarze do wiadomości: Izrael znów zbombardował Strefę Gazy.
Wyświetlaj:
_joe / 80.52.237.* / 2009-01-10 12:17
Na całym świecie pojawiają się wezwania do bojkotu izraelskich produktów i usług - to chyba jedyny sposób, aby wywrzeć skuteczny nacisk na szowinistyczny rząd Izraela, dopuszczający się brutalnych zbrodni wojennych w Palestynie. Izraelscy barbarzyńcy mordują cywilów, blokują pomoc humanitarną do Gazy, opętani dzikim szaleństwie strzelają nawet do konwoju humanitarnego (umyślnie zastrzelili kierowcę), strzelają do dziennikarzy. W Gazie brakuje wody pitnej, prądu, lekarstw. Izrael nic sobie nie robi z rezolucji UN, z międzynarodowej opinii publicznej, blokuje w mediach wiadomości i wciąż morduje Palestyńczyków z zimną krwią. Moim zdaniem międzynarodowa opinia publiczna powinna odpowiedzi natychmiastowym, totalnym bojkotem Izraela, na cały świecie, solidarnie.

Aktualne wiadomości z Gazy są dostępne w Internecie: http://www.livestation.com/
sc / 99.232.235.* / 2009-01-10 18:48
Akcja bojkotu produktow Izraela, ktora proponujesz, jest bez znaczenia z wielu powodow i nie ma zadnych solidnych podstaw. Grupa polglowkow i nieuleczalnie chorych antysemitow (takze rasistow) piszacych bardzo krotkie posty typu ,,pejsaci precz’’ czy ,,do pieca z nimi’’ swiadcza, ze propaganda antysemityzmu w Polsce na pewno jest na podatnym gruncie. Dowodzi tego rowniez brak solidnego sprzeciwu ze strony ogolu. Ty roznisz sie od nich tylko tym, ze troche bardziej inteligentnie napisales przez co udowodniles w ten sposob brak zdolnosci logicznej i wlasciwej oceny sytuacji. Swiat patrzy steorotypowo i wie o tych tendencjach spoleczenstwa polskiego. Nie chce wiedziec gdzie mieszkasz, ale moge cie zapewnic, ze wiekszosc swiata jest po stronie Izraela. Osoba inteligentna opiniujaca cokolwiek, jezeli nie robi tego tendencyjnie, powinna rozpatrywaz zawsze i zawsze oceniac kazda sytuacje z wielu stron a co najmniej z dwoch. Ty tego nie zrobiles. Na Bliskim Wschodzie dzieje sie wielkie nieszczescie po obydwu stronach. Sytuacja jest tak skomplikowana, ze nie mozna juz nawet powiedziec kto ma racje. Czy ty czytales chociaz rezolucje UNSC wydana ostatnio, a ktora wymieniles? Rezolucja wyraznie mowi o zapobieganiu przemycania broni i amunicji do Gazy, ktore wstrzymuje otwarcie przejsc granicznych. Rezolucja potepia i mowi o zaprzestaniu wszelkich aktow terroru i ochronie osob cywilnych a takze o wysilku do wypracowania planu na staly pokoj w tamtym rejonie. Rezolucja proponuje otwarcie ,,humanitarnych korytarzy’’ w celu przewozu humanitarnej pomocy.
Jezyk rezolucji byl bardzo dyplomatyczny aby uszczesliwic wszystkich tworcow tej rezolucji. Nic dziwnego, ze taki sztuczny twor nie zostal zaakceptowany przez zainteresowanych. Pierwszy odrzucil go Hamas a zaraz potem Izrael. Piszesz wiec wielkie bzdury. Nawet chyba nie wiesz, ze Palestynczycy leja sie miedzy soba ile sie da. Tak sie dzieje jak rozne grupy gangow staraja sie zadzic biednym narodem palestynskim. Aby wyrobic sobie prawdziwy poglad, przy odrobieniu wysilku, mozesz wszystko znalezc na internecie.
Proponuje pare filmow dla wlasnej oceny i bez komentarzy:
Rynek broni w Gazie-
http://www.youtube.com/watch?v=zwmOvBUEOmM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=r2b3rElvieE&feature=related
Warsztat do produkcji broni-
http://www.youtube.com/watch?v=P5brpySvPhc&feature=related
Hamas kontra Fatah-
http://www.youtube.com/watch?v=ypyMp0mL91w&feature=related
Gaza Strip-
http://www.youtube.com/watch?v=HocxdHn8K9o&feature=related
Tunele w Gazie-
http://www.youtube.com/watch?v=f9IL86T6Nc8&feature=related
14 letni i inni pirotechnicy-
http://www.youtube.com/watch?v=PPU4UN03t7E&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Y7v1C0VUhyA&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=TYUnJaroRpo&feature=related
_joe / 80.52.237.* / 2009-01-10 23:25
"sc", lepiej zmurszałym kijem antysemityzmu nie wywijaj, bo złamie Ci się w ręce i sam sobie krzywdę zrobisz. Rozumiem, że wg Ciebie właściwa ocena, to tylko taka, która popiera izraelskie zbrodnie, masowe mordowanie cywilów, używanie białego fosforu w gęsto zaludnionej Gazie, odcinanie ludziom wody pitnej, trzymanie ich w obozie, w warunkach nieporównywalnych nawet do apartheidu (naomiklein.org) - no to moja ocena nie spełnia takiej definicji.

Twoje zapewnienia faktów nie zmienią, wpisz w google "protests against Israel" a przekonasz się, po czyjej stronie jest świat i możesz mi wierzyć na słowo, że świat nie zatracił zdrowego rozsądku i nie jest po stronie Izraela, mimo zmasowanej propagandy, której mechanizm, przedstawiony przez Texas Univerity możesz zobaczyć właśnie na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=Kiyyp9cZdY0&NR=1

Przeczytaj rezolucję UN dokładniej, fakt, nie jest taka, jak być powinna i to wstyd dla UN, ale znajdziesz tam żądanie natychmiastowego zaprzestania ognia i wycofania wojsk Izraela z Gazy. Jednak UN mogą się jeszcze zrehabilitować na sesji specjalnej i mam nadzieję, że do tego dojdzie.

Nie będę podawał linków do zdjęć ofiar palestyńskich, porozrywanych przez izraelskie pociski, czy ludzi spędzonych do szkoły i tam zbombardowanych - każdy kto chciał, widział je w Internecie. Nie będę także przekonywał, że nie masz racji, nie muszę tego robić, w Polsce każdy może dokonać samodzielnej oceny.
sc / 99.232.235.* / 2009-01-11 06:34
Widze, ze wsadzilem kij w mrowisko. Nie przeczytales mojej notatki uwaznie. Powtorze wiec to tobie jeszcze raz. Sprobuj to zrozumiec. Pisalem, ze osoba inteligentna opiniujaca
cokolwiek, jezeli nie robi tego tendencyjnie, powinna rozpatrywaz zawsze i oceniac kazda sytuacje z wielu stron a co najmniej z dwoch. Ty tego nie zrobiles. Na
Bliskim Wschodzie dzieje sie wielkie nieszczescie po obydwu stronach. Sytuacja jest
tak skomplikowana, ze nie mozna juz nawet powiedziec kto ma racje. Podales mi tak prymitywny fotomontaz filmowy zrobiony prawdopodobnie przez studentow pochodzenia arabskiego, ze rece opadaja. Kazdy moze zrobic taki film propagandowy. Nawet ty. Materialy masz wszedzie. ,,Mechanizm propagandy przedstawiony przez Texas University”??? Wpadles w pulapke. Wszystkie uniwersytety posiadaja elementy radykalne. Ty na nieszczescie trafiles na cos bardzo plaskiego i w to uwierzyles. Ktos inny, ktory ze mna sie nie zgodzil, podal strone prowadzona przez fanatycznych Muzulmanow brytyjskich. Znowu rece opadaja. Powtarzam tobie jeszcze raz. Musisz patrzec sie na cos o czym mowisz z dwoch stron. Sam zbadaj, badz obiektywny, poswiec tyle samo czasu na spojrzenie z jednej strony i tyle samo czasu na druga strone. Uwierz mi, to jest dla twojego osobistego dobra. Wracajac do Bliskiego Wschodu, to jeszcze nikomu nie udalo sie zalagodzic tego konfliktu i na pewno ani ty ani ja tego nie zrobimy. Aby zaistnial pokoj, obie strony musza go respektowac. Wlasnie w tej chwili dowiedzialem sie, Ze Hamas odrzucil nastepny, poprawiany juz wielokrotnie, plan zawarcia pokoju proponowanego przez Egipt. Izrael z kolei rozrzucil znowu ulotki ostrzegajacym ludnosc cywilna o zblizajacym sie nastepnym ataku i o nie przebywania w poblizu Hamasu. Hamas w sobote wystrzelil 23 rakiety na Izrael. Dla Izraela bedzie to wystarczajacym powodem aby kontynuowac atak. Znowu zgina cywile. Hamas jest bardzo krytykowany za chowanie sie za plecami ludnosci cywilnej liczac, ze Izrael zaniecha atakow. Czy Hamas jest terrorystyczna organizacja? Definitywnie tak. Czy Fatah tez? Odpowiedz sobie sam jak zrobisz wlasna, dobrze zrobiona analize. Na odchodnym, rezolucja mowi o zaprzestaniu ognia obu stronom a nie jednej ze stron. Chyba sie pomyliles troche...
_joe / 80.52.237.* / 2009-01-11 10:27
A jednak rezolucja mówi o zaprzestaniu ognia, nieprawdaż?

"sc", ty zupełnie nic nie kumasz, pranie mózgu widać pozbawiło Cię tego organu. Sytuacja wcale nie jest skomplikowana, przeciwnie, jest prosta, Izrael wypędził Palestyńczyków z ich ziemi, wypędza ich po dziś dzień, dopuszcza się ludobójstwa w Gazie oraz okrucieństw na miarę nazizmu - w XXIw., na oczach całego świata. To tak jakby Rosjanie wtargnęli do Polski, zajęli jej część, wymordowali masę ludzi, resztę zamknęli w obozach niemal koncentracyjnych i darli mordy na każdego, kto im powie prawdę w oczy, że są zwykłymi, prymitywnymi barbarzyńcami, a Polaków walczących o swoją ziemię nazywali terrorystami. Wina jest Izraela i zawsze była. Inaczej dawno już zostałyby określone granice Izraela i panowałby pokój w tamtym regionie – Palestyńczycy nie raz okazywali dobrą wolę. W czym jest problem? Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to pewnie o pieniądze i władzę. Wybrzeże palestyńskiej Gazy to zbiornik gazu ziemnego wartości 4 bilionów dolarów, wg oficjalnych szacunków British Gas.

Myślałem, że Izrael ma więcej szacunku dla osiągnięć uniwersytetów swoich przyjaciół Amerykanów i to z samego Teksasu, kolebki najlepszego od lat kumpla Izraela - G. Busha, człowieka (?) o bliźniaczo podobnej izraelskiej mentalności, co udowodnił w Iraku.

Ty mi tu nie wyliczaj 23 "rakiet" z cukru i saletry, czy mam ci wyliczać ilość najnowocześniejszych bomb zrzuconych na Palestynę przez Izrael, ilość pocisków artyleryjskich, czołgowych, ilość białego fosforu, ilość zabitych Palestyńczyków?
_joe / 80.52.237.* / 2009-01-11 10:27
A jednak rezolucja mówi o zaprzestaniu ognia, nieprawdaż?

"sc", ty zupełnie nic nie kumasz, pranie mózgu widać pozbawiło Cię tego organu. Sytuacja wcale nie jest skomplikowana, przeciwnie, jest prosta, Izrael wypędził Palestyńczyków z ich ziemi, wypędza ich po dziś dzień, dopuszcza się ludobójstwa w Gazie oraz okrucieństw na miarę nazizmu - w XXIw., na oczach całego świata. To tak jakby Rosjanie wtargnęli do Polski, zajęli jej część, wymordowali masę ludzi, resztę zamknęli w obozach niemal koncentracyjnych i darli mordy na każdego, kto im powie prawdę w oczy, że są zwykłymi, prymitywnymi barbarzyńcami, a Polaków walczących o swoją ziemię nazywali terrorystami. Wina jest Izraela i zawsze była. Inaczej dawno już zostałyby określone granice Izraela i panowałby pokój w tamtym regionie – Palestyńczycy nie raz okazywali dobrą wolę. W czym jest problem? Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to pewnie o pieniądze i władzę. Wybrzeże palestyńskiej Gazy to zbiornik gazu ziemnego wartości 4 bilionów dolarów, wg oficjalnych szacunków British Gas.

Myślałem, że Izrael ma więcej szacunku dla osiągnięć uniwersytetów swoich przyjaciół Amerykanów i to z samego Teksasu, kolebki najlepszego od lat kumpla Izraela - G. Busha, człowieka (?) o bliźniaczo podobnej izraelskiej mentalności, co udowodnił w Iraku.

Ty mi tu nie wyliczaj 23 "rakiet" z cukru i saletry, czy mam ci wyliczać ilość najnowocześniejszych bomb zrzuconych na Palestynę przez Izrael, ilość pocisków artyleryjskich, czołgowych, ilość białego fosforu, ilość zabitych Palestyńczyków?
sc / 99.232.235.* / 2009-01-11 18:14
W dalszym ciagu odmawiasz zrozumienia bardzo prostej rzaczy. Aby dowiedziec sie prawdy, musisz zrobic sam analize calej sytuacji i wziasc pod lupe interesy obydwu stron. Gdybys byl sedzia i przyjmowal dowody tylko od jednej strony a drugiej nie czy to by bylo OK? Ty jeszcze przed rozprawa oglosiles wyrok. Cos jest tu nie tak. Prawda? Nie chcialbym tobie radzic bo zapewne jestes doroslym czlowiekiem (czy tak?) ale tylko sugerowalem tobie abys przeprowadzil analize pomiedzy Hamas a Fatah. Jedni sa terrorystami a drudzy chcieliby sie dogadac w sprawie pokoju. Ty tego nie zrobiles. Sugestia moja byla bardzo cenna sugestia, ktora odrzuciles. Twoja wiec bedzie strata. Udowodniles przynaleznosc do skrajnego antysemityzmu. Jak pisalem wczesniej, nieuleczalnej choroby psychicznej. Czesto idzie to w parze z rasizmem. Typowymi objawami tego typu chorob sa: myslenie o samym sobie, ze zawsze mam racje bo jestem najmadrzejszy, wiara w sztuczne idealy, wysmiewanie sie z mniejszosci, ktora przechodzi pozniej w nienawisc a jeszcze pozniej w nienawisc fanatyczna itd. W Polsce znajduje sie pokazna grupa ludzi takich jak ty. Mialem nadzieje, ze jestes jak osoba palaca, ktora chcialaby moze wyzwolic sie z nalogu ale jest jej bardzo trudno to zrobic poniewaz przewaznie tam gdzie przebywa pali sie papierosy. Nastepna nadzieja moze byc dla ciebie to, ze wyrosniesz z takich pogladow a jeszcze lepiej jak zaczniesz podrozowac tam o czym chcesz dyskutowac i sprawdzisz na wlasne oczy jak tam jest. Izrael ma takie samo prawo do istnienia jak i Palestyna czy Polska. Jezeli negujesz to, to na podobnej zasadzie Niemcy powinni odebrac Polsce ziemie zachodnie poniewaz byli tam pierwsi i dluzej. Rowniez Rosjanie powinni wynosic sie z Krolewca, do ktorego nie maja zadnego prawa, a ktory stanowi zdobycz II wojny swiatowej. Myslenie takie nie jest prawidlowe. Na Bliskim Wschodzie jest wojna i po obu stronach sa ofiary ludzkie. Staraj sie odroznic Palestynskich terrorystow od uczciwych Palestynczykow. Nie jest to takie trudne. Wracajac do proponowanego bojkotu produktow Izraela to spotyka sie wszedzie z powszechnym potepieniem.
### / 2009-01-11 09:52 / Bywalec forum

badz obiektywny

Do Ciebie sie to tez odnosi.
przechodzien / 91.94.79.* / 2009-01-10 21:30
Ales Ty madry a jakze inteligetny.Piszesz o polglowkach,rasistach,antysemitach.Wiekszosc swiata popiera Izrael-ciekawe skad to wiesz.Jakze madrze mowisz o zlozonosci problematyki.Co tu jest zlozonego:ludzie wypedzeni z wlasnej ziemi,pozbawieni domow,zyjacy od kilku dziesiecioleci w getcie zwanym "Strefa Gazy"buntuja sie walczac o swoja godnosc.Ty tego n ie rozumiesz?A swoja droga to dawno nie spotkalem sie z takim belkotem.
lolek000 / 2009-01-10 19:41 / portfel / Tysiącznik na forum
@sc , rozumiem, że "świat" to ty. Świat nie patrzy stereotypowo, a faktym pozostanie, że umyka tobie jedna sprawa: coś, co nazywasz antysemityzmem jest zjawiskiem globalnym i możesz to sobie sprawdzić w tym samym youtube. Nie zastanawia ciebie, dlaczego akurat tej nacji (i nie chodzi mi o państwo Izrael) tak się nie lubie?
Nie uważam, że Polacy to antysemici. Uważam, że po doświadczeniach dziejowych jesteśmy ostrożni tak wobec niemców, rosjan jak i m/i żydó, ale przecież nie tylko. Ja osobiście nie ufam ani anglikom, ani amerykanom, ani francuzom. Byliśmy w dziejach tyle razy załatwiani na szaro, że naprawdę skupianie tego na żydach to prostackie zawężenie tematu.
p69k / 82.210.184.* / 2009-01-10 13:27
Przyłączam się do wypowiedzi powyżej
Natter / 2009-01-10 17:32 / Tysiącznik na forum
Niszczenie i bombardowanie budynków , to mogę jeszcze zrozumieć ,ale zbombardowanie stadionu. to się we łbie nie mieści.Bojkot towarów? Tak ale za wiele tego unas niema.żałuje że nasze MSZ nie apeluje o wstrzemiężliwość w wyborze celów wiadomo dlaczego tego nie czyni.
lolek000 / 2009-01-10 19:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Myśle, że jest tego więcej niż myślisz. Tu jest link brytyjski nawołujący do bojkotu: http://www.inminds.co.uk/boycott-israel.html

Najnowsze wpisy