Forum Polityka, aktualnościPolityka

J. Kaczyński: Czuję się jak w kabarecie

J. Kaczyński: Czuję się jak w kabarecie

Money.pl / 2008-09-03 12:30
Komentarze do wiadomości: J. Kaczyński: Czuję się jak w kabarecie.
Wyświetlaj:
:-p / 89.78.36.* / 2008-09-04 20:03
czyż to nie urocze? wszyscy łamią reguły demokracji tylko nie kaczory...
moherek / 82.210.137.* / 2008-09-13 09:26
Wszysty mają prawdziwe teczki w SB tylko nie kaczor
zgred 2 / 153.19.47.* / 2008-09-04 08:31
Stoczniowcy sami wywalczyli sobie kapitalizm. A ten jest bezwzględny dla słabych ekonomicznie, nadmiernie uzwiązkowionych i nieudolnie zarządzanych zakładów.
Elendir / 2008-09-03 21:14 / Łowca czarownic
Jeżeli historia dotycząca Fortis Intertrust by się potwierdziła to moim zdaniem być może Trybunał Stanu nie jest przesadzony. Są pewne granice walki politycznej i tego rodzaju działania na szkodę państwa powinny być publicznie napiętnowane oraz karane. Oczywiście to nie przeszkadza mówić Kaczyńskiemu: Robiliśmy wszystko, aby uratować stocznie i chwalić się jak to udało im się jedną z 3 stoczni sprywatyzować (jeszcze nie tak dawno temu).
hwdp / 91.94.220.* / 2008-09-03 20:31
a może wszystkich razem postawimy przed trybunał obecnych i byłych premierów i prezydentów za szkodzenie krajowi
stefan101 / 85.128.51.* / 2008-09-03 20:21
- to był poważny Sejm i rząd Mężów Stanu!
Ho ho!!!
spieprzaj dziadu / 195.117.255.* / 2008-09-03 14:23
Ukryta oferta ratowania stoczni 17:02 02.09.2008

Stoczniowcy, których miejsca pracy uratować dziś może tylko prywatyzacja, zapewne nie wiedzą, że poważnego inwestora strategicznego wszystkie trzy, zagrożone upadłością stocznie, mogły mieć już od 2007 r., jeszcze za rządów PiS, LPR i Samoobrony.
Z sensacyjnych dokumentów, do jakich dotarliśmy, wynika, że oficjalna oferta zakupu wszystkich trzech polskich stoczni pojawiła się 26 czerwca 2007 r.

W imieniu inwestorów zainteresowanych produkcją i sprzedażą polskich statków, złożył ją na ręce ówczesnego ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego holenderski Fortis Intertrust. Obecnie o tak poważnym inwestorze stocznie mogłyby tylko pomarzyć. Wtedy jednak, jak wynika z dokumentów, kupującego zaczęto do transakcji zniechęcać, proponując, by starał się o każdą stocznię oddzielnie, w innym terminie i na innych warunkach.
Fortis najwyraźniej nie wiedział, że przed wyborami prezydenckimi Lech Kaczyński obiecał związkowcom z gdańskiej kolebki, że ich stocznia z żadną inną połączona nie będzie. Dziś wiadomo, że w pojedynkę żadna ze stoczni nie ma szans na przetrwanie. Wkrótce potem Ministerstwo Skarbu, tak niechętne prywatyzacji, oddało kontrolę nad Stocznią Gdańską ukraińskiemu ISD Polska. Transakcję finalizowano już po przegranych przez PiS wyborach.

W tej sprawie na kilka ważnych pytań brakuje odpowiedzi. Dlaczego ofertę Fortisu trzymano w tajemnicy? Nie poinformowano o niej nawet państwowej Korporacji Polskie Stocznie, wtedy właściciela aż 90 proc. akcji stoczni szczecińskiej i mniejszych pakietów Gdyni i Gdańska. Jeszcze bardziej zdumiewa, że po przegranych wyborach minister Jasiński nie poinformował o sprawie swojego następcy z PO?

Dowiedziałem się o niej dopiero 14 sierpnia - zapewnia Aleksander Grad, obecny minister skarbu. Szukając inwestorów dla stoczni, wysłaliśmy zapytanie także do Fortisu i to od niego dowiedzieliśmy się, że jego ofertę odrzucono, nie wyjaśniając nawet dlaczego. My też nie możemy tego ustalić. To skandal, warto, żeby minister Jasiński wytłumaczył się z tego przed związkowcami.
Jeśli Komisja Europejska nie przyjmie planów restrukturyzacyjnych Mostostalu Chojnice (stara się o Stocznię Szczecińską Nową) oraz ISD Polska, który chce dokupić Gdynię, stoczniom grozi upadłość.
Ministerstwo stara się namówić Fortis do ponownych starań o stocznie, już tylko dwie. Problemem jest czas. Potencjalny inwestor raczej nie zdąży do 12 września przedstawić własnych planów restrukturyzacyjnych. Nie mówiąc o tym, że największą trudność sprawia mu zrozumienie, o co Polakom chodziło.

pisowskie miernoty odrzuciły świetną ofertę Holendrów .... dlaczego ??? bo dla nich każda prywatyzacja to złodziejska wyprzedaż majątku narodowego .... teraz kiedy nikt nie chce kupować będą zwalać wszystko na PO ..... SKANDAL że jasiński nic o ofercie Holendrów nie powiedział swojemu następcy ......
man13 / 2008-09-03 13:51 / Tysiącznik na forum

Robiliśmy wszystko, aby uratować stocznie
nawet Rydzyk dostał coś w tej intencji.
ferdydurke> / 79.188.238.* / 2008-09-03 12:38
zachlany kwaśniewski nie oprzeszkadzał tuskom aby go postawić przed Trybunałem Stanu.

bankructwo stocznijest już dawno zaplanowane przez platfusów, aby oddać ją w lennie ruskim za dostęp do pół naftowych dla oligarchów platfusowych.

Czy własiuciele Funduszy zarządzajacyh 2 Filarem sa członkami PO ?

taki deszcz pieniędzy na nich spłynie po tym jak PO zmieniła wyborcza obietnice i już nie będzie dziedziczenia pieniędzy z 2 Filaru.

Powtóka z NFI Lewandowskiego z lat 90-tych.

A kóry to premier na świecie nawołuje aby nie płacić abonamentu RTV ? czy jest jakiś poza naszym donkiem ?
zanim powstało nowe prawo już wyśmiewa płacacych Polaków !
ferdydurke> / 79.188.238.* / 2008-09-03 12:39
chodzi oczywiście o występ kolesia w Charkowie, mordo ty moja !
man13 / 2008-09-03 13:53 / Tysiącznik na forum
Popatrz na tego PiS dzielca z obrazka i jego PiSdeczkę z radja co ma ryja. Im to lata świetlne do Kwaśniewskiego, tak jak i tobie.
jan kowalski / 2008-09-03 16:15 / Tysiącznik na forum
po kim odziedziczyłeś to prostactwo, po rodzicach czy po dziadkach. A może jakiś debilizm się w Tobie skumulował, co?? Czyżby byli takimi samymi oszczymurkami, jak nasz były prezio?? Bo Tobie nic do niego nie brakuje!!
milunia / 151.92.176.* / 2008-09-03 13:52
Rozumiem, że jedyną słuszną drogą jest powrót małego, mściwego, zakompleksionego, machającego groźnie szabelką kaczorka...Wybacz ale nie zgadzam sie w żadnym wypadku! I nie jestem UB-kiem, SB-kiem ani innym bekiem, bo wy wszyscy,wielbiciele kwaczuszka,z podkarpacia zaraz wysuwacie tylko jeden koronny argument : "Milcz UB-ku!",albo bardziej obraźliwe,ciekawe że zawsze związane z TVN-em...Strasznie wąski ten wasz krąg wrogów narodu -). Jestem 30-sto letnią, świadomą i wykształconą osobą, a moi rodzice NIGDY nie należeli do partii, nawet za obietnice czy groźby i już całkiem łamiąc twoją obraźliwą konwencję, jestem również katoliczką i powiem ci że od kilku lat od kiedy pojawił się PIS i jego przywódcy po prostu nie przyznaję się nigdzie na świecie że jestem Polką ponieważ się wstydzę...Można robić złe reformy, kraść pieniądze (niech sobie biorą,mnie osobiście nie zależy), robić ludziom wodę z mózgu (najłatwiej takim jak ty,krzykaczom) to się dzieje wszędzie w polityce na świecie ale takiego chamstwa ( patrz: koalicja,na szczęście była: PIS-SAMOOBR-LPR),prostactwa (patrz: większość zachowań prezydenta najjaśniejszej RP) i pieniactwa (patrz: była koalicja) Polska nasza biedna nie pamięta od czasów powstania homo-sapiens a takie rządy możliwe sa chyba tylko u dzikich plemion w Afryce...ale nieważne...Najsmutniejsze jest to że taka władza wychowuje takich obywateli...rozwrzeszczanych, chamskich, nie stroniących od obelg i za wszelką cenę chcących narzucić swoje zdanie (jedyne słuszne, jak mniemam)..a gdzie szacunek dla drugiego człowieka? poszanowanie demokracji? katolickie wartości? miłość do nieprzyjaciół? Zastanówcie sie drodzy wielbiciele ojca dyrektora i braci K ile w was hipokryzji i zakłamania i powinniście pamiętać że jednak żyjemy w wolnym kraju w którym każdy ma prawo wyboru a zamiast wrzasku "to ja mam rację!" powinno być miejsce na dyskusję i porozumienie czego wam serdecznie życzę...
elczajgrze / 2008-09-03 22:12
Brawo jedna osoba z niewielu pisze coś z sensem , ja jestem chyba w wieku rodziców tej Pani i żyłam w tym kraju normalnie i wchodziłam nigdy w tłum prowadziłam i prowadzę swoją firmę / już 30 lat / i nikt mnie nie prześladował . Gdzie chciałam tam jechałam na ile było mnie stać , dwa razy do roku na wczasy , jako małolata kolonie ,obozy wędrowne , wycieczki bez poparcia jakiejkolwiek partii . Nauka była na wysokim poziomie , był gwarantowany socjal , praca tylko mieliśmy trutnia dzikiego lokatora któremu wystarczyło dać eksmisję i rozwiać kraj dalej . A nasi pseudo wyzwoliciele zniszczyli wszystko tzn rozkradli w zamian nagonili skośnookich i się cieszą że mamy wszystko ZATRUTE. Większość z Panów rządzących powinna być w kryminale co końca swoich dni.pan g za mundurki gdzie szkoły mają teraz poważny problem powinien on zapłacić za kary umowne . My chodziliśmy w fartuszkach , granatowych , czarnych z rękawami czy bez na co rodziców było stać , obowiązkowe kapcie i słusznie ale to bractwo z obór nie przyzwyczajone oni muszą mieć firmy sprzątające zamknięte rezerwaty mieszkalne aby nikt nie widział jak sąsiadowi podstawiają swoje śmiecie pod drzwi . Przykre to wszystko co się stało z moim ukochanym krajem współczuć wam młodym , nie dajcie się weżcie ster w swoje ręce
odwyk / 79.188.238.* / 2008-09-03 14:34
nie myślbo ci szkodzi na zdrowiu. spotkaj się z Palikotem może da ci potrzymać swojego lateksowego knota, symbol swojej roboty.
Śmaiło idź do tego producenta Arizony i pogadajcie sobie o pędzeniu wina z jabłek.
AnnaF. / 89.171.24.* / 2008-09-03 14:31
Pozwolę się z Tobą nie zgodzić.
Lepiej niech politycy się kłócą, niech walczą ze sobą, niech i nawet będzie chamstwo, ale robić ludziom wody z mózgów, kraść i przeprowadzać złych reform im nie wolno!!!! Oni nie są od ściskania rączek, uśmiechów do kamery i wchodzenia w d... zagranicznym ważniakom. Powinni zająć się tym do czego mają mandat, a zatem do rządzenia krajem. Powinni tak sprawować swoje urzędy (bez względu na barwy polityczne) żeby obywatelom żyło się coraz lepiej. Tylko całkowity ignorant może napisać że mu nie zależy. Mogą nie umieć błyszczeć na salonach, może im słoma z butów wyłazić, za granicą mogą sobie pisać co im się żywnie podoba - co mnie to, ich zachowanie nie świadczy o mnie, ale niech w tym Kraju będzie w końcu NORMALNIE. Niech nas nie okradają na każdym kroku!

Najnowsze wpisy