Forum Polityka, aktualnościKraj

J. Kaczyński: Rząd prowadzi małe gry bez honoru

J. Kaczyński: Rząd prowadzi małe gry bez honoru

Wyświetlaj:
raaa1977 / 78.30.88.* / 2009-06-06 09:59
wy pisowcy nie znacie raczej pojecia slowa honor.obyscie podzielili los samoobrony.nadajecie sie krowy pasc,ze szkoda dla krow ,karczochy zafajdane.precz z tego kraju.prezydent partyjny,zomowiec zasrany
tka / 79.184.175.* / 2009-04-19 06:36
trudno mnie sobie wyobrazić kogoś mającego mniej honoru od tej nadętej persony.
tka / 79.184.175.* / 2009-04-19 06:36
trudno mnie sobie wyobrazić kogoś mającego mniej honoru od tej nadętej persony.
raaa1977 / 78.30.88.* / 2009-06-06 10:07
zgadzam sie ,dodam jeszcze ze bracia kaczory sa wyjatkowo zakompleksieni.jarek stary matol z mamusia mieszka .smiech na sali.wybory niedlugo,jestem pewny ze spoleczenstwo drugi raz nabrac sie nie pozwoli i usunie te wrzody .pozdrawiam wasza mamusie,kartofle ,jak to trafnie okreslil niemiecki dziennik.
raaa1977 / 78.30.88.* / 2009-06-06 09:48
a mnie trudno wytrzymac ciagle klotnie pseudo politykow,zwlaszcza jarka i lecha.nie moge juz na nich patrzec.z utesknieniem czekam kiedy wybierzemy nowego prezydenta,i o braciach kaczynskich bede mogl zapomniec.jest mi wstyd za tych ludzi-{kaczynscy}lechu nie umial zaspiewac nawet hymnu narodowego.WSTYD.A WYCIAGANIE PRZED WYBORAMI SMIERCI STANCZAKA JEST GODNE TYCH PANOW.SPIEPRZAJCIE Z POLSKIEJ POLITYKI ,HANBICIE SWOIMI OSOBAMI DUMNY NAROD POLSKI.OBYM NIGDY WIECEJ NIE OGLADAL WASZYCH WREDNYCH MORD.
~Hebius / 80.51.160.* / 2009-04-11 07:08
żałosna godna politowania gierka za którą są odpowiedzialni obaj panowie TUSK mały zakompleksiony człowieczek i KACZYŃSKI, kolejna tyci postać, żal, żem głos swój oddał na TUSKA, a wierzyłem ,że jest w stanie rozgrywać to z twarzą, a tym czasem lipa, wstyd.
Elendir / 2009-04-06 21:40 / Łowca czarownic
Kaczyński mówi o honorze a o stanowisku Polskiego rządu rozmawia zamiast bezpośrednio to przez premiera Dani. Nawet nie potrafi się konsekwentnie bronić.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-04-11 10:53
Myli Ci sie Jaroslaw z Lechem.
Ale co tam wazne ze mozna Kaczynskiemu dowalic.
tu-a_m_c / 83.27.12.* / 2009-04-06 22:44
Sądzę, że nie masz racji. Przeczytaj co mam do powiedzenia.
1.Tusk prowadzi rozmowę z Rasmussenem zapewniając go o poparciu jego kandydatury przez Polskę.
2.Wcześniej wysyła e-maile przez podrzędnego urzędniczynę do Prezydenta Kaczyńskiego z „niby zaleceniem” aby poparł kandydaturę Sikorskiego, który oficjalnie nie był kandydatem.
3.Prezydent dowiaduje się o tym poparciu od Rasmussena, dzwoni do Tuska, ten nie odbiera (linia specjalna!).

Nasuwa się prosty scenariusz:
Premier Tusk chciał załatwić Prezydenta, tak, aby już nikt za granicą nie podał mu ręki. Prezydent nie poparłby Rasmussena i wtedy afera. W tym czasie Tusk umyłby ręce twierdząc, że nic o akcji Prezydenta nie wie. On poparł kandydaturę Rasmussena – przecież do niego dzwonił.
Dla mnie to obmierzła podłość. Dobrze, że tę intrygę przejrzał Prezydent.
I tak, kto dołki kopie, ten często sam w nie wpada.
Idą wybory, skoro ta intryga się nie udała, to „plan B” - trzeba tak obrzydzić Prezydenta przed narodem, aby nikt nie chciał na Kaczyńskiego głosować, aby wszyscy oddali głosy na wybawcę, czyli Tuska. To już, dla mnie, obsesja.
Teraz Tuskowa telewizja (TVP, TVN, ...), tak przekazuje informację, żeby nikt nie dowiedział się właściwie o co chodzi. Stąd „niemożność” odtajnienia notatki telefonicznej rozmowy Rasmussen - Tusk.
Teraz trzeba podnieść temperaturę, więc, opluwa się Prezydenta ustami Tuskowych ludzi (Sikorski, Chlebowski,...), aby „niby” postawić Prezydenta Kaczyńskiego przed Trybunał Stanu. Jedni widzowie niezorientowani, inni zdezorientowani będą mówić: „ tam, na górze gryzą się tylko psy – co nas to obchodzi”.
Obrzydliwość.
Nie wiem, co sądzić, czy Tusk to „dzieciak z piaskownicy – smarkacz”, czy bezwzględny cynik, który do władzy - „choćby i po trupach”.
Sądzę, że Tusk tonie i najgorzej, że całą Polskę chce utopić (może jest ktoś, kto podałby mi jakąś jeszcze dziedzinę gospodarki, życia, którą Tusk - nie zniszczył lub nie niszczy?)
Czy na „zachodzie” nie słyszą, co Tusk tu, w Polsce, czyni i jak chciał „załatwić” Prezydenta?
Czy taki człowiek będzie traktowany jako wiarygodny partner?
Takich rzeczy tam się nie zapomina i może się okazać, że to Tuskowi nie podadzą ręki. Człowiek, który kłamie, oszukuje zrzucając to zło na innych, sądzę, długo się nie utrzyma – ludzie to, w końcu, zobaczą - chociażby Tusk, nie wiem jakimi pijarowcami się obstawił.
aretha / 83.23.30.* / 2009-05-10 14:14
długa wypowiedź ale można sie z nią zgodzić. PO-ZOMO = PZPR-ZOMO i jaka to właściwie różnica ?
skarpa / 193.193.81.* / 2009-05-06 10:03
racja ,popieram. wiadomo kto uciekl z AWS i zalozyl PO a teraz popiera Buzka/jedynego madrego premiera/
antydonald / 193.193.81.* / 2009-05-06 10:02
racja ,popieram. wiadomo kto uciekl z AWS i zalozyl PO a teraz popiera Buzka/jedynego madrego premiera/
bezsens... / 151.92.176.* / 2009-04-09 14:43
Biedaku
83.27.12.* | tu-a_m_c
...
Ty już przez to ślepe popieranie Kaczyńskich zaraziłeś się od nich najwyraźniej paranoją i wszędzie widzisz spiski...A może to było tak, że to prezydencik postanowił (nieudolnie) załatwić premiera żeby choć o 1% spadło mu poparcie i wymyślił PLAN (nieudolny)...
Jak widzieć spiski to obiektywnie...
Kaczynska / 87.205.84.* / 2009-04-07 06:40
Poczytaj gazety, tam już pojawiła się ta notatka i niema w niej mowy o poparciu Rasmusena przez Tuska (m.innymi Dziennik który wspiera PIS). Kaczyńscy są głusi na wszelkie głosy z zewnątrz. Większość Polaków ma dość ich krwiożerczych aspiracji. Nawet Gruzja ma teraz w ,,poszanowaniu" szanownego prezydenta awanturnika. Najbardziej mnie ciekawi w jaki sposób ukończyli oni studia, bo z zachowania wynika że musiały być to studia dla przodowników komunistów z lat 60 i 70.
tu-a_m_c / 83.27.0.* / 2009-04-07 22:41
Obawiam się, że nie umiesz czytać! Jakiś kierownik departamentu Pisze e-mail do Prezydenta, czy rozumiesz to?!
Gdzie jest opublikowanie rozmowy telefonicznej, o której pisałem? Nie odtajnią, bo się boją obnażyć swoje intrygi! Przypomnij sobie szyfrogram z 1992r, który premier Olszewski wysłał do Wałęsy gdy ten był w Moskwie. Wałęsa wtedy chciał "robić lody" z KGB na bazie Baz sowieckich. Wtedy to byłaby SUPER AFERA Paliwowa i nie tylko! Wałęsa za to obalił rząd Olszewskiego razem z kompanami (Tusk i inni).
bezsens... / 151.92.176.* / 2009-04-09 14:51
Rany...Ty masz niezłego świra człowieku z tymi spiskami...Jakby dobrze poszukać to kiedyś były dokumenty na to że Jan Paweł II ma dzieci...To coś do zbadania w sam raz dla ciebie...
83.27.0.* | tu-a_m_c

Oczywiście masz rację, jedyni kryształowi ludzie w Polsce to bracia K...
Na głowie kwietny mają wianek, w ręku zielony badylek a przed nimi bierzy baranek a nad nimi lata motylek...
Tak was ogłupili tą spiskową paranoją, że teraz naprawdę nikt was nie przekona że białe jest białe a czarne - czarne...
-)))
Jako psycholog polecałabym wyłączyć telewizję TRWAM na kilka miesięcy i zmienic gazety na bardziej obiektywne...Powodzenia.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-04-11 10:48
Przestan czytac GWyborcze bo juz sam nie potrafisz myslec.
Elendir / 2009-04-06 23:01 / Łowca czarownic
Jeżeli Kaczyński postąpiłby zgodnie z instrukcją to zawsze mógłby ją wyciągnąć wykazując winę rządu. Jeżeli miał wątpliwości dotyczące autoryzacji instrukcji u Premiera to powinien zadać takie pytanie, a nie ją zignorować. Zignorował przecież również ustny komunikant Sikorskiego.

Nie było żadnej intrygi. Zresztą Kaczyński wyraźnie dał do zrozumienia że ma "w głębokim poważaniu" instrukcje rządowe. A już szczytem jest obwinianie rządu o porażkę w sytuacji gdy samemu się przyczyniło do scenariusza wydarzeń niepomyślnego dla rządu. Tak więc słowo "załatwić" doskonale pasuje, ale to nie Premier chciał "załatwić" Prezydenta, lecz to prezydent chciał "załatwić" Premiera.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-04-09 15:45

Tak więc słowo "załatwić" doskonale pasuje, ale to nie Premier chciał
"załatwić" Prezydenta, lecz to prezydent chciał "załatwić" Premiera.

Gdyby to byla prawda to Prezydent bylby pierwszym ktory skrytykowal postepowanie Tuska/rzadu.
Prawda jest jednak taka ze to Tusk i PO pierwsi zaatakowali Prezydenta w mediach narazajac wizerunek Polski na arenie miedzynarodowej.
n. / 151.92.176.* / 2009-04-09 15:54

Gdyby to byla prawda to Prezydent bylby pierwszym ktory skrytykowal postepowanie
Tuska/rzadu.

Nawet prezydencik nie jest takim idiotą...Właśnie, on wymyślił spisek (genialny w jego mniemaniu) i siedział cicho czekając aż rząd się wkurzy i zareaguje...
Naprawdę myślisz, że Tusk najpierw wymyśliłby spisek żeby zaszkodzic POlsce a potem poleciał się nim chwalić do mediów? On też nie jest aż takim idiotą...
Nasuwa się samo że to prezydent sprowokował całą tę sytuację, żeby wyprowadzić premiera z równowagi (co mu się zresztą udało) i czekał spokojnie aż tacy jak ty powiedzą że to wszystko wina rządu.
Poczekaj na akcje przed wyborami prezydenckimi, dopiero konuski będą szaleć widząc zero szans na reelekcję...To dopiero wstęp.

Ps. Ja myślę, że gdyby PIS dalej rządził to zasłaniając się dobrem narodu uchwaliłby w końcu dożywotnią prezydenturę...Oprócz paru innych "mądrych" rzeczy oczywiście...
-)
@@@ / 195.90.107.* / 2009-04-09 16:50
Myslenie to dla Ciebie ciezka praca i dlatego rzadko ja wykonujesz.

Jak sens ma zrobienie prowokacji i siedzeni cicho aby sie nikt o niej nie dowiedzial?

Naprawdę myślisz, że Tusk najpierw wymyśliłby spisek żeby zaszkodzic POlsce a potem poleciał się nim chwalić do mediów?

A co Tuska obchodzi czy zaszkodzi Polsce czy nie. Wazne ze poprawi swoje notowania.
Eugeniusz1944 / 80.50.54.* / 2009-04-07 11:52
Jakiś Ty człowieku niemądry, a chciałoby się powiedzieć Głupi! Przecież Rząd Polski nie zgłosił oficjalnego kandydata na stanowisko Sekretarza NATO. Sam Sikorski oświadczył, że nie kandyduje. Następne wypowiedzi Sikorskiego mnie zadziwiają?? Samo zgłoszenie gotowości nie wystarczy! trzeba wokół tego zgłoszenia gotowości coś zrobić. Turcja, która miała powody do blokowania kandydatury Rasmusena, nie wetowała. Wam wszystkim z PO, a przedewszystkim Tuskowi i Sikorskiemu wydaje się, że jak zgłoszą swoją gotowość do kandydatury, to CAŁY ŚWIAT PRZED NIMI NA KOLANACH PADNIE! Bzdura! Nie kocham PIS-u, a wogóle żadnej partii, bo to wszyscy obłudnicy.Ale tym razem muszę przyznać, że Prezydent zachował trochę rozsądku i nie zbłaźnił nie tylko siebie ale przedewszystkim POLSKI!!!
Elendir / 2009-04-07 21:29 / Łowca czarownic
1. W polityce dosyć często ustala się kwestie w kuluarach nim zgłosi się oficjalnych kandydatów.
2. Za politykę zagraniczną odpowiada rząd. Może ona się nie podobać, można ją krytykować, ale Prezydent nie powinien działać wbrew rządowi. A już na pewno nie powinien dawać do zrozumienia że tak na prawdę instrukcje nic dla niego nie znaczą.
3. Co masz na myśli pisząc Wam wszystkim z PO?
tu-a_m_c / 83.27.12.* / 2009-04-06 23:39
Sądzę, że mijasz się z prawdą. Instrukcja, to termin prawny! To nie ustne przekazanie podległego urzędnika ( Sikorski jest tylko ministrem, który ma współpracować z Prezydentem!), żadnej instrukcji nie było, dlaczego ją nie pokazują?
Sądzę, że Tusk, który tak uwielbia piłkę, sam sobie strzelił bramkę!!!
Elendir / 2009-04-07 07:38 / Łowca czarownic
W czym mijam się z prawdą? Jakby analogiczna sytuacja odbyła się u Ciebie w pracy to też byś powiedział że mail ani powiadomienie słowne nic dla Ciebie nie znaczą?
tu-a_m_c / 83.27.0.* / 2009-04-07 22:27
Gdyby w pracy wydarzyła mi się taka sytuacja a ja byłbym prezesem, a jakiś podrzędny urzędniczyna e-mailem przesyłał mi instrukcje co mam robić - pewnie wziąłbym go na dywanik. Tu jest inna sytuacja Prezydent jest Głową Państwa, wybrany w bezpośrednich wyborach !!! Wróć do tego co napisałem, kolejność wydarzeń. Dlaczego nie chcą ujawnić rozmowy telefonicznej. Tusk dla mnie jest osobą niewiarygodną!!!
Elendir / 2009-04-08 06:50 / Łowca czarownic
Na szczęście prezes w firmie to nie jest analogia do prezydenta w Polsce.

Współczuję Tobie z powodu firmy w której pracujesz. Jeżeli tam o pracowniku niższego stopnia mówi się tak pogardliwie jak Ty się wyraziłeś ignorując jego maile będące realizacją dyspozycji przełożonego tylko dlatego że osoba która je wysłała jest niższego stopnia to ta firma daleko nie zajedzie. Na szczęście są firmy w których pracownika traktuje się z należytym szacunkiem nawet jeżeli piastuje niższe stanowisko.
tu-a_m_c / 83.27.36.* / 2009-04-08 14:12
Sądzę, że nie zrozumiałeś aluzji. Prezydent to coś więcej niż prezes firmy! Nie mówiłem i nie mówię pogardliwie o żadnym człowieku, chcę tylko podkreślić, że człowiek niekompetentny, który chce sterować mądrzejszymi i na wyższych stanowiskach powinien się zmienić, albo powinno się jego zmienić. Problem jest w czym innym pijarowcy od PO chcą ludzi odciągnąć od interesowania się bardziej ważnymi rzeczami. Polska tonie pod rządami Tuska. W zasadzie nie ma dziedziny gospodarki czy życia, którą by nie rozwalił. Tuska bym nawet kierownikiem szkoły nie zrobił, bo sądzę i ją by rozwalił!!! Mając media i pijarowców przez te media mówiące robią z mózgu wodę i ludzie mało zorientowani nie zawsze to zauważają. Prześledź historię Tuska i jego udział w pewnej nocy chyba 4/5. 06.1992r.
Elendir / 2009-04-08 19:25 / Łowca czarownic

Prezydent to coś więcej niż prezes firmy!

A to ciekawe. Prezydent w państwie to coś więcej niż prezes w firmie. A mi się wydawało że znacznie mniej...

Nie mówiłem i nie mówię pogardliwie o żadnym człowieku

A czego Twoim zdaniem jest wyrazem słowo urzędniczyna?

W zasadzie nie ma dziedziny gospodarki czy życia, którą by nie rozwalił.

A mógłbyś tak bardziej konkretnie?
tu-a_m_c / 83.27.24.* / 2009-04-08 23:19
Proszę bardzo: stocznie, rybołówstwo, zbrojeniówka, górnictwo, huty, szkolnictwo, geotermia, służba zdrowia,..., ponadto afery z udziałem jego ludzi, opluwanie, rzucanie oszczerstw na PIS (udało im się oskarżyć Ziobrę o zamordowanie laptopa, który "odżył" podczas pokazu), sterowanie prokuraturą, stworzenie totalitarnej ustawy medialnej, recenzowanie prac magisterskich,.... Czy jeszcze?
Elendir / 2009-04-09 07:52 / Łowca czarownic
Cokolwiek bardziej konkretnie. Bo nie przedstawiłeś żadnych faktów z których można by wywnioskować to co imputujesz. Bo chyba oskarżenie Ziobry o "zamordowanie" laptopa trudno potraktować jako rozwalenie gospodarki. A to jedyny konkret który pojawia się w Twojej wypowiedzi.
tu-a_m_c / 83.27.24.* / 2009-04-09 11:15
Wybacz, chyba żyjemy w innych krajach! Czy nie słysz(-ysz, -ałeś) protestujących stoczniowców, rybaków, hutników, górników, ... - towidocznie masz zamknięte oczy i zatkane uszy!!!
Elendir / 2009-04-09 21:19 / Łowca czarownic
Dobrze by było było jakby rząd nie uległ górnikom. A jeśli chodzi o stoczniowców, to zdaje się poprzedni rząd zamiast dokonać sensownej sprzedaży to pokpił sprawę.

Czy umiesz napisać jakieś konkrety, czy tylko rzucać hasła?
wmichna / 2009-04-06 20:29
Czy moglibyście wyłączyć tego faceta bo słuchać hadko.
ityle / 213.158.199.* / 2009-04-06 19:51
ciągle i ustawicznie, tu i wszędzie, jest zapotrzebowanie na ludzi skompromitowanych, a więc bez honoru. Trzeba być bowiem wyjątkowym "oszołomem", aby się nie wkrędzić w tego typu powiązania i związki, które powodują natychmiastowe uzależnienie i brak wolnej woli. Lubi się bardzo ludzi dających się sterować i tkniętych poważnymi skazami moralnymi, ba czyni się niekiedy z tych biedaków narodowych bohaterów. Praktycznym byłoby, wobec powyższego, przypisywanie Sikorskiemu cech niezależnego i niepodatnego na żadne wpływy, poza tym o twardym kręgosłupie moralnym. W ten prosty sposób stałby się dla wielu (uzależnionych na amen) człowiekiem po prostu niewiarygodnym, jakim w rzeczywistości jest.
s************ sbeki / 83.28.80.* / 2009-04-06 18:31
Oj tam 3 sbeków rzucilo sie do komentownia.
A reszta to manipulacja Tuska.
Kto mysli to wie.
Gall# / 213.158.196.* / 2009-04-06 17:52
Frustracja POfilów jest zrozumiała - naprawdę szkoda mi tych ludzi. Łatwo mi wyobrazić sobie co czuje człowiek, gdy okaże się tak jasno i wyraźnie, że dał się zrobić w konia; że przyczynił się do powierzenia losów własnego kraju dosłownie chamskiemu, bezczelnemu gnojkowi. Osobiście, co do Tyfusa nigdy nie miałem złudzeń, ale przyzna, że w związku z historią Bolka też przeżyłem dramat.
optymista1 / 83.24.60.* / 2009-04-06 16:26
do wszystkim "mędrców" szkalujących Najwyzszego urzędnika mojego narodu kto dał wam prawo kundle tak sie po chamsku wyrażać a moze odpowiedzilibyscie co miał zrobić Prezydent jak KUNDEL rydy nie zglosił pajaca sikorskiego i w dodatku sam wczesniej podpisał poparcie duńczyka po czym z lisim usmieszkim poszedł spać.
~Kris / 2009-04-06 16:56 / Tysiącznik na forum)
To chyba jakieś Małe Nieporozumienie.
My, naród, szkalujemy tu dziś J.Kaczyńskiego (w związku z jego cytowaną wypowiedzią) a nie Najwyższego Urzędnika...
tyskliznatoczykraj / 213.158.196.* / 2009-04-06 17:37
Ty "kris" śmieszny jesteś - nie jasteś/cie "narodem" tylko prostym głupkiem; spróbuj jednak pomyślećm tym co tam masz w tej biednej głowie.
~Kris / 2009-04-06 16:19 / Tysiącznik na forum)
To dowód, że to pojęcie nie ma dla nich żadnej realnej wartości.

Człowiek posiadający normalny ‘kręgosłup moralny’, staje przed koniecznością odwołania się do własnego (lub cudzego) honoru zwykle nie częściej niż kilka razy w życiu. Tymczasem kilku politycznych błaznów regularnie wyciera sobie honorem gęby. Słyszymy nawet teksty, że taki czy inny polityk utracił zdolność honorową!

Ludzie, słowa mają swoje znaczenie – zacznijmy je szanować, a błaznów wyślijmy do cyrku!
uru / 83.27.239.* / 2009-04-06 16:10
Ślepy wypowiada się na temat kolorów.
Pan Kaczyński musiał się chyba niedawno dowiedzieć że istnieje takie słowo.
Kiedy jednego dnia wymieniał "uprzejmości" z Lepperem gdzie nazwał Leppera warchołem a ten odwdzięczył mu się chamem a następnego dnia obaj przyjaźnie się poklepując zawiązali rozwiązaną właśnie "koalicję" to chyba jeszcze nie znał tego słowa.
Jak miewał się honor Kaczyńskiego kiedy poleciał płaszczyć się przed Rydzem po tym jak ten nazwał go oszustem a żonę jego brata czarownicą ?
To zadziwiające że ten śmieć w ogóle zna to słowo.
_Joe / 80.52.237.* / 2009-04-06 15:48
Ty nie wiesz, co to honor, zakłamany kurduplu.
Ryś1 / 195.117.255.* / 2009-04-06 15:23
Jaki rząd zdradza swoje tajemnice negocjacji (gra na zwłokę)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy