Forum Polityka, aktualnościKraj

Jabłoński: Polityczne CV rządu to pusta kartka

Jabłoński: Polityczne CV rządu to pusta kartka

Wyświetlaj:
ploretariat PO / 89.72.16.* / 2010-08-12 23:39
Jaka pusta, same reformy się do nas uśmiechają:

BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ
A ZGODA BUDOWAŁA
ah3e / 83.8.92.* / 2010-08-12 22:25
Ale tamci mieli zdecydowanie fatalne cv: np. przyjażń z tatą...
JX / 91.193.160.* / 2010-08-12 22:24
Wg pana Jabłońskiego „PO stoi sobie cichutko z boku i robi to co umie najlepiej, czyli nic”.
Zapomniał pan o aferach, wyprzedaży majątku narodowego?
Warto w takim razie przypomnieć:
http://markd.pl/?p=18 afery PO
http://prawdaoplatformie.blogspot.com/
A także: http://tnij.org/gtpo
"Rządowi świetnie idzie obdzielanie zagranicznych firm pieniędzmi polskiego podatnika. Ponad 8 mld zł w prezencie dla holenderskiego Eureko za rzekome rozliczenie prywatyzacji PZU, prawa do odwiertów łupkowych za 1/20 ich ogólnie obowiązującej ceny dla amerykańskich koncernów, 16,5 mld euro za przestarzałą francuską technologię do elektrowni jądrowej w Żarnowcu czy 150 mln zł pomocy publicznej dla ukraińskiego właściciela Stoczni Gdańsk".

PiS popełniał inne błędy (cytat z innego wpisu – 4 marca 2010):
„Szanowny Panie Prezydencie, gdyby Pan nie pozwalał sterować sobą w sprawach polityki Wschodniej, gdyby przed podpisaniem Traktatu zachował się Pan jak prezydent Czech, gdyby brat postąpił inaczej
w sprawach partnerskich partii - LPR i Samoobrony, to rządzilibyście dzisiaj Panowie niepodzielnie.
Nie doszliby do władzy ludzie, którzy niszczą nasz kraj i nikt Was nie poważyłby się opluwać. Zapowiadaliście się ze swym programem, pełnym troski o Polskę, na prawdziwych mężów stanu.
Taki program warto było realizować nawet kosztem życia. O realności takiego zagrożenia świadczą liczne opisy: http://www.youtube.com/watch?v=BM9yCk4IB8w "
niewierzący ateusz / 83.10.68.* / 2010-08-12 19:52
panie jabłoński pan po prostu jesteś jednym z parówkowych skrytożerców ,nawet gdy będzie vat 25% cit 30% i 40% pit, to pan napiszesz nie ma alternatywy społeczeństwo woli podnoszenie podatków
Kukariusz / 94.75.84.* / 2010-08-12 17:12
Ostatnia obnizka podatkow byla wykonana przez Zytę Gilowską i PiS, to nie żadne wrzaski PiS a wrzaski PO z wzywaniem do obywatelskiego nieposluszeństwa przerywały rzady PiS. Szkoda że medialny zamach stanu obalił rzady Gilowskiej i paru dbajacych o Polske fachoecow, pozostal PR i rozdawanie kasy kolegom przez JV Rostowskiego (szukamy 5mld w Vacie a JVR rozdawal po 10mld kolegom z zagranicznych banków-np.grudzien 2008) Pamietasz kotku?
obserwer= / 83.238.225.* / 2010-08-12 20:51
Kukariusz masz rację , Rostowski szuka pieniędzy w naszych kieszeniach natomiast swoim czyli ministerstwom i innym zaprzyjaźnionym np. NFZ napycha kieszenie poprzez podwyżki to się nazywa "operatywność " co nie?
kom. / 93.105.6.* / 2010-08-12 19:42
Ministerstwo Finansów poinformowało, że w poniedziałek 28 czerwca zrealizowano pierwszą transzę pożyczki udzielonej Islandii na zmniejszenie skutków kryzysu finansowego. Wartość transzy wyniosła blisko 210 mln zł.
Łącznie Polska pożyczy Islandii 630 mln zł.
Obama = terorysta / 85.89.170.* / 2010-08-12 11:30
Jest ktoś kto nie kłamie i nie uprawia PR

Zachęcam do zapoznania się z poglądami JKM, i nie przejmujcie się że ktoś mówi że oszołom, pooglądajcie na Youtube, poczytajcie blog.

Przecież kogo by się nie spytać to powie że PeO to partia konserwatywno liberalna, a widać że to partia socjal demokratyczn. Nie dajcie się manipulować, wiem że myślenie jest trudniejsze niż pobieranie propagandy z TVN i GW ale się opłaci i wam a przede wszystkim waszym dzieciom.
Oszołomowaty / 83.14.48.* / 2010-08-12 10:01
Kolejny doktor promujący Rycha i "liberalność" Tuskozgrai. Czytał Pan kiedyś Matkę Kurkę. Gość kompletnie nie z mojej bajki, brylował onego czau na Onecie plując z całejk siły na PIS ...? Tutaj świeży artykulik:
"...Ciągle jestem pod wrażeniem szmacianej mowy załganego realnego socjalisty o gębie przypominającej gargulce, zresztą nie tylko przypominającej, funkcjonującej jak gargulce. Wrażenie nie przemija do tego stopnia, że po raz pierwszy zaczynam się zastanowić co najlepszego narobiłem. Jak się przyjrzeć rządom Zyty Gilowskiej, to przy wszelkich zastrzeżeniach można powiedzieć, że obniżenie składki i stawek podatkowych, głównie dla bogatych, nie dla biednych to był ostatni liberalny zabieg w tym gównianym, bo rządzonym przez gnojków kraju. Trzeba było tego nie ruszać, trzeba było Kaczyńskiemu oddać wszystkie służby i dać mu zajęcie na 8 lat, żeby wytłukł co do sztuki wszystkich cmentarnych Ryśków i zajęty brudną robotą do gospodarki się nie mieszał. Trzeba było zamknąć oczy na Leppera, bo CBA z fanatykiem Kamińskim mu się przyglądała, trzeba było olać Giertycha, bo sam się spektakularnie wykańczał. Mielibyśmy dzięki temu stałą kontrolę medialną nad mało estetycznym i słusznie policyjnym rządem, a do tego kompetentne rządy gospodarcze. Ponieważ zachciało się większości, w tym mnie, estetyki w polityce, tudzież nowoczesności, wybraliśmy sobie wieśniaków w gierkowskich garniturkach, gajowych, pajaców drewnianych, kumpli cinkciarzy, klientów Biedronki, ciemnogród realnie socjalistyczny. Ta zamiana powoduje, że nad wieśniaczą kliką nie ma żadnej kontroli. Powstał rząd paserów i doliniarzy, sponsor innych koncesjonowanych na PRL mediów i nie innego biznesu. Struktura mafijna i to nie w metaforze, ale w definicji. Tego bagna ruszyć się nie da, ani wypompować, ani osuszyć. Po raz pierwszy zaczynam żałować rozminowania koalicji PiS LPR SO, to był naprawdę niezły układ rządzący, z jasnym podziałem ról i zakresów działań, co najważniejsze w pełni bezpieczny dla ludzi, którzy uczciwie pracują na swoje, zatem dokładnie odwrotnie niż dziś.

Mam po raz pierwszy wyrzuty sumienia, a przecież to dopiero początek, jeśli ryży drewniak w czasie wyborczym idzie na takie skróty jak majdrowanie przy podatkach, to można sobie wyobrazić co jest zamiecione i bynajmniej nie zielona wyspa. Jeśli pajac wydłubany z lipy i pomalowany ochrą, zdecydował się na nie medialny występ, to jak bardzo to wszystko musi być powiązane sznurkami i wisieć na włosku? Jak bardzo i kiedy pieprznie? Kiedy pieprznie i z jaką siłą? Boje się wszystkiego, czasu, miejsca i akcji. Patrząc na to jak te strugane lipne bożki pod komendą rdzawego wsioka, któremu już żaden logopeda nie pomoże, potrafią nałgać bez mrugnięcia okiem, to można się spodziewać i Argentyny. Syf w armii wyłazi już bokami, mimo to cisza i spokój, a psychiczny Klich hipnotyzuje i zaleca kąpiele w solance. Komisja hazardowa, to już tego rodzaju cyrk, że pokazuje się publice moment kiedy królik jest wkładany do kapelusza, gołąb do rękawa i laska w bikini ostentacyjnie rzuca dupą i wychodzi ze skrzyni, zanim zostanie zadźgana sztyletem. Bez skrępowania pokazuje się sztuczki, ale publika bije brawka, bo przecież ten cyrk nie pod dyrekcją Kaczora. Najważniejsze, że gajowego przeszkoli magister, po pół litra Żubrówki na łeb, myśliwski bigos i towarzysz Olek Alek nauczy gajowego jeść rybę nożem i widelcem, pić szampana, żeby tak do tyłu główka nie odskakiwała. Do tego wszystkiego rękę przyłożyłem i jeszcze mi tę rękę władza odrąbie. Dzięki Bogu w sklepie dla VIP-ów, znanym niemieckim gigancie, jest sezonowa wyprzedaż piwa ze styropianu warzonego. 5 złotych za czteropak, biorę 3 paczki na dziś i 3 na jutro, sprawdzę czy po spożyciu dam radę wytrzymać widok ryżej wyłupiastej, załganej gęby doliniarza Donalda Palikota. Jak wytrzymam, to już wiem jak przeżyć najbliższe osiem lat.

.."
Widzi Pan panie doktorze , nawet taki fanatyk PO się budzi, a Panu muszą widocznie dobrze płacić albo sie Panu dobrze w tym POchlewiw zyje (podbnie jak Sobiesiakom i Stokłosom).
olowas1 / 80.50.135.* / 2010-08-12 22:49
A wg mnie bardzo interesujące. Język świeży, dowcipny i niestety to prawda. Problemem jest poruszany przez pana socjologa brak alternatywy. Może nie jest to "prawda obiektywna", tylko poczucie budowane przez media, ale to nie ma znaczenia z punktu widzenia społeczeństw.
Inną ważną sprawą jest dotowanie partii z budżetu = utrzymywanie status quo. Też jest o tym mowa w wywiadzie. Ale jak to zmienić?
Polityka już tak daleko odeszła od realnych problemów gospodarki i społeczeństwa, że naprawdę stała się cyrkiem - który na dodatek zajmuje się sam sobą, a brak publiczności mu nie przeszkadza, bo ludzie i tak zapłacili za bilety (lotna brygada gangstersko-fiskalna po uchwaleniu odpowiedniego "prawa" ustaliła ich cenę obecnie na ok. 50% dochodów; p. Dzień Wolności Podatkowej wypadający w połowie roku, 23 czerwca).
Zgroza - tylko pytam, jak to zmienić? Kartka wyborcza wydaje się mechanizmem nieskutecznym. Słucham mądrzejszych od siebie, proszę odezwijcie się.
Anonim z manufaktury / 79.188.13.* / 2010-08-12 11:37
Ojojoj!
Tyle krzyku o nic, Pnie Oszołomowaty.
Te wszelkie "plucia" świadczą o niskiej kulturze osób, które się nimi posługują.
Że też nie szkoda Panu czasu, by czytać i cytować takie "świeże artykuliki".

Cóż może obchodzić Księżyc, że pies do niego wyje?

Pozdrawiam
Oszołomowaty / 83.14.48.* / 2010-08-12 14:24
Ty dalej nic nie zrozumiałeś .... przeczytaj POmidorku raz jeszcze kto to pisze .... a potem znajdż jego artykuły i komentarze z 2007 roku.
Anonim z manufaktury / 79.188.13.* / 2010-08-12 18:03
Doskonale rozumiem, ale to jest bełkot, a nie język polski..

Na marginesie : nie należę do PO.
Kłaniam
MN4 / 78.8.35.* / 2010-08-12 11:16
Matka Kurka głosuje na PiS, hę.
Oszołomowaty / 83.14.48.* / 2010-08-12 14:28
Mi tez kopara opadła gdy zobaczyłem to pierwszy raz ... może nieliczne "PObetony" potrafia kruszeć pod wlywem tego co widzą? Sam nie wiem teraz ...
MN4 / 78.8.35.* / 2010-08-12 07:16
Olechowski, Płażyński nie wnieśliby wiele. Brakuje nam polityków na poziomie klasy politycznej. Są przepłaceni i przereklamowani jak piłkarze. Trzeba sięgnąć po żużlowców, piłkarzy ręcznych, po Małysza ci mają klasę.
Obama = terrorysta / 85.89.170.* / 2010-08-12 11:26
JKM, ma realny program, najważniejszych poglądów nie zmienia od lat, powtarza że socjalizm musi zbankrutować taka jest jego natura.

A dzisiaj żyjemy w socjaliźmie, większość PKB to wydatki rządowe, sam masz zadbać o jedzenie dla siebie i dach nad głową, ale wszystko inne ma być w rękach państwa.

Najnowsze wpisy