Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie?

skomentuj
Wyświetlaj:
gaznik / 188.147.101.* / 2019-03-22 17:54
nie wiem czy znacie firmę Wellcome Home, czy ktos słyszała? mnie dzięki nim udało sie wynając umeblowane, w pełni wyposazone mieszkanie o wysokim standardzie w centrum Katowic, akurat tu gdzie dostałem pracę na dwa lata . Powinno być więcej takich firm, to rewelacyjne rozwiazanie dla poszukujących mieszkań na jakiś czas, obcokrajowców, stazystów, pracowników korpo
TomaszWawa / 37.30.36.* / 2020-01-08 09:38
skorzystalismy ze stronki dobreoferty.eu tam co i jak jest opisane jak bezpiecznie wynajac i sie zabezpieczyc
Kola790 / 83.10.185.* / 2013-06-20 08:56
Wynajem Wrocław Młodnickiego opinia. Wynajmowaliśmy w 4 osoby dwupoziomowe mieszkanie we Wrocławiu ul.Młodnickiego. Uważajcie, bo czynsz tam jest bardzo wysoki. W ogłoszeniu nie było mowy o dodatkowych opłatach. Właściciel brał 1600,00 zł odstępnego i nie powiedział, że będziemy musieli płacić jeszcze czynsz do spółdzielni, który wynosił miesięcznie 900,00 zł i do tego koszty internetu, gazu, prądu 200,00zł. MASAKRA. Z 1400 zrobiło się 2700. Oszuści. Mało tego, na Młodnickiego ludzie są wścibscy i sami emeryci, więc zero imprez, bo zaraz wzywają Policję. Teraz wynajmujemy na Kaszubskiej blisko rynku i jest super.
basssia / 89.67.136.* / 2012-04-25 13:23
W dzisiejszych czasach jak widac wszystko jest mozliwe i jak kolega poniżej wspomniał agencja moze przyjśc tu z pomocą.I ja mysle ze jest to bardzo dobre rozwiazanie.
arch / 2009-09-14 08:38 / Tysiącznik na forum
Za stróżowanie , czyli za darmo ! ,tak jak p.Paweł Graś
Paweł Graś, jak wiadomo, pracuje jako stróż posiadłości niemieckiego biznesmena Paula Roglera. W zamian za stróżowanie może pomieszkiwać w tejże posiadłości za darmo.
-Przez pewien czas, wraz z żoną, był w zarządzie spółki “Agemark” należącej do Roglera.
-Tyż za darmo.
-W ogóle cała ta spółka działa za darmo, a nawet stale wykazuje straty w związku z czym nie płaci podatków.
-W wolnych chwilach P. Graś zajmuje się również rzecznikowaniem obecnemu rządowi, za co przysługuje mu ranga ministra oraz najrozmaitsze zaszczyty.
właściciel / 91.208.150.* / 2009-09-14 09:50
Kolejny artykuł o niedobrym właścicielu i uczciwym najemcy. W praktyce jest odwrotnie. Więcej odwagi Panowie dziennikarze, bardziej na miejscu byłby tekst jak zminimalizować ryzyko właściciela.
mamusia1988 / 83.3.25.* / 2009-09-15 08:00
Niestety, nie zawsze właściciel jest uczciwy. Wynajmowałam mieszkanie przez 10 lat bez umowy, ponieważ "jesteśmy dorosłymi ludźmi", jak twierdził właściciel. Nagle po 10 latach wynajmu właściciel stwierdził, że musi mieszkanie sprzedać i dosłownie w środku zimy (luty) w ciągu dwóch tygodni wyrzucił mnie z rodziną na bruk. Teraz jest podobnie. Znaleźć mieszkanie z umową na wynajem graniczy z cudem. Nikt nie chce podpisywać umów. Wynajmują na lewo i myślą, że im wszystko wolno, po są właścicielami. Tak jest w mojej miejscowości i tak jest w Gdańsku, gdzie córka od trzech lat wynajmuje mieszkanie jako studentka. Żaden właściciel (trzecie mieszkanie z kolei) nie zdecydował się podpisać umowy najmu, pomimo moich usilnych próśb. Widocznie prawo stoi po stronie właścicieli.
Życzę powodzenia wynajmującym, bo kaucji też żaden właściciel nie oddaje.
syla04 / 109.77.22.* / 2012-10-23 23:33
a ja jestem właścicielem i zawsze podpisuje umowy i właśnie tydzień temu ludzi którzy mieszkali się wynieśli natychmiast, klucze podrzucili do sąsiada,mieszkanie zdemolowali i zostawili długi!!i jak prawo stoi po mojej stronie bo ja nie wiem co teraz zrobić?
benyx / 83.6.153.* / 2009-09-19 12:12
Dzięki ja zawsze podpisuję umowę, ale potem najemca może nie płacić i mieć w nosie, i nie można go wyrzucić bez sprawy w sądzie ( ostatni program Ekspres Reporterów- jak starsza kobieta wynajęła mieszkanie na umowę)Jestem zwolennikiem wyrzucania na bruk !!! oczywiście osób, które nie płacą niszczą itd to jest chore żeby właściciel miał mniejsze prawa niż najemca i to nieuczciwy.
zaniepokojony / 193.46.47.* / 2010-10-13 00:04
A jeśli trafi się na nieuczciwego najemcę, który nie będzie opłacał czynszu, prądu itp? Odzyskać mieszkanie z zadłużeniem? jak sie przed tym zabezpieczyć może ktoś ma jakąś radę.
CarlaBB / 2010-10-13 17:45
Rady nie dam, bo sama jestem w podobnej sytuacji, najemna mojego mieszkania, mieszka juz bez umowy od czerwca, umowa sie skończyła, a ja nie mogę tego człowieka wywalic, trzeba czekac na orzeczenie sądu. Nie mam grarancji, ze dostne kase na wynajem za ten czas, a mieszkanie jest w stanie opłakanym.
skomentuj

Najnowsze wpisy