Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

jak działa PKC przy sprzedaży

jak działa PKC przy sprzedaży

dilej / 2009-07-08 10:42
Uprzejmie proszę kogoś z wiedzą o wyjaśnienie PKC przy sprzedaży, mianowicie w tabeli notowań
w e-promaku są jak wiemy dwie rubryki kupna (lewa) i sprzedaży (prawa),i jest taka sytuacja w
tabeli po stronie sprzedaży widnieje: limit : PKC ; wolumen: 1200; liczba ofert 1; ,po
stronie kupna tej spólki natomiast widnieje 1 oferta o wolumenie 13235 z limitem ceny
6,07, proszę o odpowiedz jak to rozumieć,na czym polega PKC przy sprzedaży, jeśli jest PKC
przy sprzedaży to po jakiej cenie ten ktoś sprzeda swoje akcje czy w tym powyższym
przykładzie powinna zrealizować się jakaś transakcja ? proszę o wytłumaczenie, dziękuje
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2009-07-08 13:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Już tu było to wałkowane wiele razy, zobacz np ; http://www.money.pl/forum/temat,25,1728130,1728130,15,0,prosze;o;wyjasnienie;zlecen;pkc.html

Sprzedaż PKC to znaczy że sprzedajesz po obojentnie po jakiej cenie byle sprzedać.
w Twoim przykładzie to powinno sie zrealizować po cenie 6,07.Czasem sekundy odgrywają rolę i ktoś może sie wycofać , więc co jest oczywiste nie zawsze jest oczywiste.
Inna sprawa że jak Ty widzisz jedną ofertę kupna po 6,07, to widzisz tylko tą najlepszą ofertę kupna , ale zazwyczej jest sporo gorszych ofert ale nie wyświetlonych co czekają na swoją kolejkę,jak nastepna najlepsza oferta kupna jest po cenie 3,50 to ma szansę na realizacje w wypadku złożenia dużego zlecenia sprzedaży PKC.
Pozdrawiam
Ps. Daj znać czy sie doczytałeś.
ThomsNS / 89.151.46.* / 2021-03-16 10:16
"po obojentnie po jakiej cenie byle sprzedać." - błąd logiczny. Gdyby tak było makler skupowałby te wszystkie akcje PKC dla siebie po np. 10 groszy za sztukę. Bo przecież "to obojętne" ;)
dilej / 2009-07-08 17:05
dzięki za wyjaśnienie,tamto czytałem ale jeszcze chcę sobie rozjaśnić,mam jeszcze w takim razie pytanie do mojego przypadku,dlaczego jest tak, że, jak mówisz (i to widać) , że zlecenia są pasujące, to mimo to, jeszcze to zlecenie jest w arkuszu i czeka , czy nie powinno być natychmiast zrealizowane? jeśli są odpowiadające ? jeśli pasują to ja właściwie powinienem zobaczyć tylko błyskawiczną i natychmiastową w sekundzie realizację i potem powinien arkusz pokazywać następne inne zlecenia np z limitem ceny,czy ten stan kiedy to zlecenie jest widoczne, utrzymuje się dlatego, bo promak np odświeżany jest co 15 min?i po 15 min jest realizacja?bardzo proszę o wyjaśnienie i przepraszam za lamerstwo.
Ciułacz / 2009-07-09 13:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dilej, Nie umiem Ci odpowiedzieć na twoje pytanie, przerasta moja wiedzę techniczną.Natomiast wiem że nie wszystkie platformy działaja w tak samo.
Na takkie pytanie to najlepiej wejdz do wątku w jakims ruchliwym portfelu, tam są spece od wszystkiego.Może wpadnij do portfela : Big Lebowski
Ciułacz / 2009-07-08 13:14 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dodam, bądz ostrożny ze składaniem złeceń PKC na spółkach z małą płynnością.
Ciułacz / 2009-07-10 03:48 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dilej, witaj, widze że nikt nic nie podpowiada.Może ta twoja spółka nie jest w notowaniach ciągłych ?, ale na 2 fixingach ?Bo jak by była na 2 fixingach to tranzakcje są bodajże o 10:00 i 14:00.
lono / 85.222.7.* / 2010-07-29 16:49
Dziwne, też tak widzę, spółka KAREN, więc są ciągłe:
oferta kupna 1.65 wolumin 15443
oferta sprzedaży PKC wolumin 1201
i się nie realizuje od dłuższego czasu
\\\\\\////// / 94.75.121.* / 2010-07-29 19:26
wystarczy ze kupujacy dal zlecenie wszystko albo nic ,a poniewaz na sprzedazy jest za malo,to wisi
xxxxxl / 77.113.21.* / 2010-07-29 22:12
za Wikipedia

Animator rynku (en.market maker) - firma maklerska zajmująca się podtrzymaniem płynności akcji danej spółki, wynajęta do tego przez giełdę bądź przez tę spółkę. Jej działanie polega na umieszczaniu na rynku jednocześnie zleceń kupna i sprzedaży, pod warunkami określonymi przez giełdę, co do minimalnej i maksymalnej liczby akcji oraz odchyleń cenowych.

Krótkofalowo obecność animatorów na rynku jest korzystna dla inwestorów, bowiem pozwala im kupić i sprzedać akcje nawet bardzo mało popularnych spółek, natomiast w dłuższej perspektywie można uznać ją za szkodliwą, gdyż fałszuje obraz rynku. Firmy te są jednak potrzebne giełdzie, aby podtrzymać zainteresowanie akcjami poprzez stwarzanie wrażenia ciągłego ruchu, a więc też pojawiających się okazji związanych ze zmianami kursów.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy