Forum Forum emerytalneInne

jak efektywnie oszczedzac na emeryture?

jak efektywnie oszczedzac na emeryture?

ajadjaj / 2011-10-17 08:58
Powiedzcie mi jaka powinna być skala oszczędzania, żeby środków na koncie starczyło na życie na emeryturze? jak w naszych czasach nalezy oszczedzac aby miec pieniadze na starosc?
Wyświetlaj:
budrys1970 / 85.128.1.* / 2011-10-18 05:54
100 zł może być za mało. zależy dużo w czym odkładasz te pieniądze i ile czasu masz zamiar oszczędzać.
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-10-17 13:26
Hmm, wyłącz telewizor z szczególnie TVN, wyrzucić GW na śmietnik, włącz myślenie. Pomoże. Jak już to zrobisz przestań ufać rządowi. Przyjmij założenie że rząd to banda złodziei którzy patrzą tylko jak tu Cię okraść a nawet nie możesz nazwać ich złodziejami bo oni uchwalają prawo które pozwala im kraść, więc kradną zgodnie z prawem. Jest to trudny proces ale jeśli zrobisz to z zaangażowaniem to zaczniesz dostrzegać możliwości.
wnuuś / 89.231.241.* / 2011-10-17 15:46
JAKIE możliwości?36 lat dziadka pracy i marna emerytura bo błędów w jej wyliczeniu bez liku, odwołanie się do sądów nic nie dało...to parodia...lepiej na czym innym wyszedł dziadek ...trzymając "zielone' W SKARPECIE...
tańczący_z_fundami / 83.28.88.* / 2011-10-17 23:05
O możliwości to się dba w wieku produkcyjnym bo na emeryturze to już ma się zbierać owoce tego co zasialiśmy przed emeryturą. Gdybyś czytał moje wpisy tu na money.pl tobyś wiedział więcej i sie tak nie pieklił. Nic dziwnego w tym że państwo oszukało Twojego dziadka, bo oszukuje tez twojego ojca, matkę i oszukuje ciebie. Przynajmniej dziadek nie do końca wierzył w socjalizm o czym świadczą dolary w skarpecie. Znacznie gorzej jest pod tym względem u Twojego pokolenia. Wspomnisz moje słowa kiedy Tobie będą wyliczać emeryturę, bo wątpię czy na suchy chleb i wodę wystarczy. Powtarzam po raz któryś, to są ostatnie lata kiedy emeryci w Polsce żyją na tak wysokim poziomie. Koniec jest już bliski i obawiam się że może nastąpić za obecnej kadencji sejmu. A tak wogóle to co Ty zrobiłeś aby zaprotestować przeciwko temu co się wyprawia ? Czy zagłosowałeś na inną partię niż złodzieje z PO, PiS, SLD, PSL, Ruch Palikota ? Byłeś na protestach przeciwko zwiększaniu podatków i nakładaniu nowych przez PO ?
traka / 2011-10-17 12:52
od stycznia nowego roku rusza IKZE i właśnie nad tą formą oszczędzania sama się zastanowię :)
molek / 2011-10-17 10:26 / Bywalec forum
ja odkladam 100zl miesiecznie

Najnowsze wpisy