Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Jak grać 29 maja, w poniedziałek?

Jak grać 29 maja, w poniedziałek?

Redakcja forum / 2006-05-27 21:15
Jak grać 29 maja, w poniedziałek?
Wyświetlaj:
mastercup / 2006-05-29 09:22
Kiedy ustalili dzien do ustalenia dywidendy dla AtmGrupy ?? Z gory dzieki
jędrzej / 2006-05-29 02:16 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Miedź znowu podrożała - 8293 $ za tonę. Może to dać poranny wzrost ceny KGHM i zazielenić wigiem... a to może być impulsem do wyprzedaży i spowodować spadek w drugiej połowie dnia.
W Stanach kontrakty na DJIA są na plusie, a na NASDAQ na leciutkim minusie - zatem nic pewnego (zobaczymy rano).
lisek / 2006-05-29 08:23 / Bywalec forum
Wyborcza dziś o przekrętach w KGHM!!!
nowy:) / 83.17.120.* / 2006-05-28 21:36
WItam wszystkich forumowiczów, mam zamiar spróbować gry na giełdzie , jednak chciałbym posłuchać waszych rad bo widżę że ludzie wypowiadający sie na forum znają sie na rzeczy,( szczególny szacunek mam do "gabrik" od którego sie już wiele nauczyłem) Otóż mam zamiar zainwestować na początek 5000 jednak nie mam żródeł dochodu ponieważ jestem na przedostatnim roku klasy licealnej, mam pytanie czy urząd skarbowy może sie do mnie doczepić skąd wziąłem kapitał początkowy? Pieniądze na start pożyczyłem u rodzinki i z pracy dorywczej jak to bywa w naszym kraju:) Dziękuję z góry za radę i pozdrawiam
jędrzej / 2006-05-29 02:01 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Nie sądzę żeby pytali o 5000 zł (może o 50 000 to tak). A jak by Cię pytali to powiedz, że dostałeś o babci ponad 5 lat temu i trzymałeś w skarbonce (po 5 latach wszystko się przedawnia).
Zresztą 5000 jest chyba poniżej progu nieopodatkowanej darowizny. Podobnie w roku można zarobić prawie 2500 zł bez podatku (jeśli twój dochód nie przekaracza tejgo progu, nie musisz nic zgłaszać) - możesz zatem powiedzieć, że to są twoje dochody z okresu 2-3 lat.
Rafi / 80.53.164.* / 2006-05-28 22:03
Na początku 2007 roku dostaniesz PIT ze swojego biura maklerskiego. Będzie na nim podana suma pieniędzy za które w 2006 roku kupowałeś akcje oraz suma pieniędzy jakie uzyskałeś z ich sprzedaży. Kwota która jest po stronie zakupów (inwestycji) pojawi się tylko w tym roku w którym dane akcje sprzedaż. Więc jeżeli kupisz teraz akcje, a sprzedaż je w przyszłym roku to na "picie" będzisz miał 0.
Podatek (19%) płacisz od dodatniej róznicy, czyli od zysku, a o zysku lub stracie możesz faktycznie mówić dopiero w momencie sprzedaży akcji.
W każdym razie US ma prawo zapytać Ciebie skąd wziąłeś 5 tyś. nie mając stałych dochodów. Pożyczki (czyt. darowizny) powyżej pewnej kwoty są obłożone podatkiem.
Powodzenia i uważaj na siebie. ONI dostają premię za "jeleni".
jędrzej / 2006-05-27 22:46 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Mam chęć coś kupić w poniedziałek, ale poczekam do 13:00, żeby zobaczyć jak zachowuje się rynek.
Takie optymistyczne zamknięcie jak w piątek (co przewidywałem już w trakjcie sesji) źle rokuje na poniedziałek. Najpierw otworzą na plusie, sprzedadzą co mają i pojadą po bandzie w dół do 2750.

Może Strokuś ma rację - jego analiza jest spójna... z wyjątkiem jednego - oni nic nie muszą. Kasę mogą teraz zainwestować w nieruchomości - to tego lata będzie hit w Polsce.
amso / 2006-05-28 18:00 / "Małomówny"
Sądzę że poniedziałek i wtorek będą na plusie, ale cały tydzień raczej minus.
Wigometr wynosi +33-a ci fachowcy ostatnio prawie zawsze się mylą:)
jędrzej / 2006-05-29 01:49 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Obawiam się że w poniedziałek i wtorek będzie dalszy ciąg skubania leszczy - czyli duże wachania na rynku. Możemy znowu dolecieć do 2750. Czy się odbijemy, czy niespecjalnie to się okaże, ale na pewno będzie nerwowo.
zagi / 2006-05-28 20:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja myślę, że jednak poniedziałek będzie na minusie - dwie sesje pod rząd na plusie to w ostatnim czasie bardzo dużo, dlatego myślę jw.
izrael / 2006-05-27 22:28 / Tysiącznik na forum
mam pytanko do kogos kto sie zna, tak z ciekawosci. dlaczego np. na zamknieciu notowania spolki skotan np. 12 kwietnia bylo bodajze 503 zl a nastepnego dnia na otwarciu juz tylko 43 zl chyba??? nie kumam tego, bo sie zbytnio nie znam. przez noc cos sie stalo? cena zamkniecia nie [przechodzi na cene otwarcia??? Bardzo prosze o krotka nawet odpowiedz...
Krzych / 2006-05-27 22:51 / Płoteczka na forum
Był split akcji 1 do 10.Za jedną starą dostałeś 10 nowych.Cena pomniejszona10 krotnie.
izrael / 2006-05-27 22:56 / Tysiącznik na forum
Krzych sluchaj, a jak mam akcje i jest ten split to oni o tym informuja wczesniej i autiomatycznie na moim rachunku sie to zmienia?
izrael / 2006-05-27 23:02 / Tysiącznik na forum
a mozesz na ine pytanie moje odpowiedziec ktore napisalem??? choc teraz przegladalem komunikaty skotana z tego okresu to nie zapowiadali splitu.
Krzych / 2006-05-27 23:13 / Płoteczka na forum
Spójrz w historie komunikatów i napewno znajdziesz .Nie pamiętam dokładnie kiedy ale był .
Krzych / 2006-05-27 23:17 / Płoteczka na forum
Sory.Dnia 5.04 prawo pobor 1do 24.
izrael / 2006-05-27 23:15 / Tysiącznik na forum
nie znalazlem. natomiast dlaczego pokazuja to na wykresie jako spadek??? zobacz prosze na dole moje pytanie i jesli mozesz to odpowiedz....
izrael / 2006-05-27 23:21 / Tysiącznik na forum
no dobrze ale w takim razie dlaczego w tabeli 52 tygodni nie podaja ceny po splicie??? to dla nowicjusza moze byc mylace.

pytam o to wszystko bo ja glupi trzymam na koncie prawie 250000zl i uczac sie tej gieldy chce w cos zainwestowac. dlatego takie przyznaje dla ciebie pewnie zabawne banalne pytania zadaje. ale dzieki ze w ogole odpowiadasz...

odpowiedz jeszcze na to z dolu prosze: jesli np. skladam zlecenie poprzez internet
na kupno akcji zalozmy boryszewa (cokolwiek chce kupic) i okreslam cene to moze
byc tak ze nie kupie ich tego dnia bo nie bedzie chetnych do sprzedazy i nie
zrealizuja mi tego? albo chce sprzedac np. akcje o godzinie 13.00 bo widze ze
spadaja to o ktorej mi zrealizuja zlecenie? jak ktos bedzie chcial kupic?
Krzych / 2006-05-27 23:40 / Płoteczka na forum
Jeżeli chodzi o sprzedaż to masz wyswietlone ile szt.ktos chce kupic i w jakiej cenie.Jak zależy ci sprzedać jak najszybciej to składaj ofertę tak aby była pierwsza w kolejce lub dorzucaj do pierwszej oferty sprzedaż
jędrzej / 2006-05-27 22:42 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Chyba 50,3 zł ?
Cena zamknięcia, to cena ostatniej transakcji. Nie ma nic wspólnego z ceną otwarcia.
izrael / 2006-05-27 22:51 / Tysiącznik na forum
Notowania skotanu:
2006.04.12 otwarcie: 502.00 zamkniecie: 461.00 zmiana: -7.80
dzień następny: 2006.04.13 otwarcie: 40.00 zamknięcie: 42.50 zmiana: -90.78

dlatego pytam i chce sie dowiedziec - skoro cena zamkniecia czyli jak mowisz ostatniej transakcji w dniu 12 kwietnia wynosila 461 zl to jak nastepnego dnia cena otwarcia moze wynosic 40 zlotych?? gdzie wyparowalo 421 zlotych??? o to mi chodzi, bo nie kumam. sprawdz w archiwum notowan, prosze o wyjasnienie
Krzych / 2006-05-27 23:30 / Płoteczka na forum
Składając zlecenie musisz spojrzeć ile szt.jest już w tym przedziale cenowym.Jeżeli mała ilosc zostanie sprzedana w twoim kursie a ty byłeś x w ogonku to nie kupisz,chyba że będzie większa sprzedaż to się załapiesz.Kolejność jest ważna a nie godzina.
izrael / 2006-05-27 23:36 / Tysiącznik na forum
acha. i to zawsze w kazdym serwisie pokazują (chodzi mi np. o transakcje robione przez mbank.) co wiec robic by byc zawsze skutecznym, by sprzedac akcje? bo moze sie zdarzyc tak ze dam zlecenie rano i dopiero wieczorem mi zrealizuja albo tego dnia w ogole???
Krzych / 2006-05-27 23:46 / Płoteczka na forum
Jak tak chcesz grać to lepiej narazie nie graj ,przyglądaj się jak to wygląda na żywo.
Nikt nie jest w stanie określic jakie będzi min. lub max.To należ pilnować bo nieraz w kilka minut można stracic.
izrael / 2006-05-28 00:02 / Tysiącznik na forum
dlatego pytam. ja juz obserwuje na zywo od jakiegos czasu i wlasnie mnie interesuje czy zauwazajac spadki i dajac zlecenie szybko do sprzedazy ktos to w ogole kupi i jesli tak to w jak szybkim czasie. jakie sa opoznienia w serwisach i rachunkach ionwestycyjnych.
Krzych / 2006-05-28 08:02 / Płoteczka na forum
Zlecenie na parkiet trafia w kilka sek. jak sam obserwuje swoje to jest to 1-3 sek.
izrael / 2006-05-27 22:55 / Tysiącznik na forum
jędrzej powiedz bo widze ze sie znasz a mnie po prostu to zaciekawilo bo sie nie znam. i mam jeszcze jedno pytanie. jesli np. skladam zlecenie poprzez internet na kupno akcji zalozmy boryszewa (cokolwiek chce kupic) i okreslam cene to moze byc tak ze nie kupie ich tego dnia bo nie bedzie chetnych do sprzedazy i nie zrealizuja mi tego? albo chce sprzedac np. akcje o godzinie 13.00 bo widze ze spadaja to o ktorej mi zrealizuja zlecenie? jak ktos bedzie chcial kupic?

przepraszam ze takie pytanie zadaje, ale raz sie dowiem i bede wiedzial jak to dziala :-)
jędrzej / 2006-05-29 01:42 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
1. Jak zlecasz kupno po cenie X, to kupisz tylko wtedy gdy ktoś za tyle chce sprzedać i odwrotnie.
2. Jak cena spada, a ty chcesz sprzedać po cenie X, którą widzisz jako cenę kupna pewnej ilości akcji (ktoś chce kupić N akcji), to możesz sprzedać część akcji, a reszty nie (jeśli wystawiłeś do sprzedania więcej niż N.
Jak cena dynamicznie spada, to czasem nie można nadążyć ze zmianą zleceń i odwrotnie. Wystawiasz za X, ale zanim naciśniesz "enter" cena już się zmienia.
3. Zasadniczo jak jesteś podłączony do biura maklerskiego przez internet, to twoje zlecenia powinny być realizowane natychmiast (ja wręcz widzę, że moje zlecenie wchodzi na giełdę przy następnym odświeżaniu ekraniu).
4. Są różne formy zleceń kupna i sprzedaży. Najpopularniejszy jest LIMIT - podajesz cenę poniżej/powyżej której chcesz kupić/sprzedać. Czasem jest tak, że chcesz kupić po 8,50 ale wmiędzyczasie cena spada i biuro kupuje Ci akcje po 8,20 (albo część akcji po 8,20 a część po 8,50)
5. Chcesz zaangażować dość dużą kwotę - niektóre akcje nie mają odpowiedniej płynności, co oznacza że w krytycznym momencie trudno je sprzedać szybko bo np. ludzie chcą kupować pakiety za nie więcej niż 5-10 tys. zł
6. Jeśli chcesz grać na giełdzie, zacznij z kapitałem 10-20 tys. Nauczysz się swoich emocji (załóż od razu że stracisz 5 tys.)
7. Jeśli chcesz zainwestować długoterminowo zrób to wtedy gdy ucichnie wrzawa wokół GPW i przestanie się pisać o zyskach (najlepiej w czasie bessy, ale tego raczej nie można się teraz spodziewać). Kup akcje firm które na pewno nie zbankrutują i zaponmij o nich na dwa lata.
8. Giełda uczy pokory i cierpliwości.
9. Co do tego splitu na Skotanie - to chyba już Ci wyjaśnili, aż tyle jednego dnia się nie traci na akcjach, ale 15-20% i owszem. Jeśli akcje tracą 20%, to żeby wrócić do poprzedniej ceny muszą zyskać 25%. Zatem znacznie trudniej odrabiać straty niż ich unikać. Pamiętaj, że pieniądze leżące na koncie zamiast w akcjach, które akurat spadają, to czysty zysk.
10. Ja inwestuję na giełdzie od 3 lat - i póki co traktuję to jako naukę, za którą się płaci. Chcę się nauczyć przewidywać decyzje dużych graczy (ale nadal nie wiem czy to jest wogóle możliwe)
11. No i jeszcze jedno: GPW należy do tzw. "emergency markets" czyli rynków wschodzących (czyt. rynków bardzo mocno spekulacyjnych).
izrael / 2006-05-29 21:10 / Tysiącznik na forum
dzieki jędrzej
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy