Jak inwestować?

monejelonek / 2006-01-14 21:08
Witam
Mam zamiar w ogóle dopiero zacząć w coś inwestować. Zdaję sobie sprawę ,że są tu same wygi więc nie spodziewam się poprowadzenia za rękę we wszystko ale mam jedno skromne pytanie od czego mam zacząć żeby wiedzieć jak wejść w gre na giełdzie czego muszę się na początek nauczyć?
Mam nadzieję że mogę liczyć na wyrozumiałość i z góry za to dziękuję
Wyświetlaj:
felix77 / 2006-01-16 15:53
Temat poruszany przez Ciebie jest w wielu postach na tym forum.
Rozejrzyj się, odpowiedź na pewno znajdziesz. Możesz sprwadzić np. moje posty , umieściłem tam spis lektur i inne wskazówki,
Pozdrawiam
lonegunman / 217.11.133.* / 2006-02-08 15:13
Jest wiele prac ekonomicznych i przynajmniej jeden Nobel za udowodnienie, ze nie mozna pobic rynku (tzn. zarobic na gieldzie dzieki ezoterycznej wiedzy na temat analizy technicznej czy fundamentalnej). Zatem gracz z ulicy ma takie same szanse, jak wieloletni wyjadacz - pod warunkiem, ze wyjadacz nie jest np. czlonkiem "spoldzielni" ustawiajacej kurs spolki. Musisz jedynie ustalic sobie, po jakiej stracie wycofujesz sie z inwestycji (stop loss) i ile pieniedzy mozesz zainwestowac bez ryzyka ogloszenia bankructwa.
eni / 83.22.105.* / 2006-01-15 12:55
Zastanowić sie jakie jesteś w stanie ponieść ryzyko czyli ile możesz stracić,oraz co zrobisz jak stracisz całą zainwestowaną kwotę
monejelonek / 2006-01-15 18:20
O jestem pod wrażeniem, nie o takie rady mi chodzi.
leaderek / 2006-01-17 10:57
Odpowiedz "eni" jest jak najbardziej cenna i wlasnie od tego powinienes zaczac od analizy ryzyka. Jesli nie zaakceptujesz tego iz mozesz poniesc straty to odradzam inwestowanie na giełdzie !
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy