Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jak inwestowac w fundusze przez Internet?

Jak inwestowac w fundusze przez Internet?

Gebzo / 2007-07-26 16:58
Mieszkam za granica i mam tylko konto w Mbanku. Jak wiadomo liczba dostepnych funduszy w Mbanku jest spora ale brakuje kilku ktorymi jestem zainteresowany np. brak funduszy BZWBK, czy Lukasa... Jakie mam inne opcje, jaki portal polecacie? Dzieki z gory za podpowiedz.
Garom / 2007-07-26 18:19
Jeżeli myślisz, że J.U. pozostałych funduszy kupisz za darmo to jesteś w błędzie.
Większość funduszy pobiera opłatę dystrybucyjną (kilka procent inwestowanego kapitału 1%-5% zależnie od rodzaju). Więc już na starcie jesteś w plecy, a poza tym musisz mieć konto w banku, który te fundusze rozprowadza (ew. Dom Maklerski) a to wszystko są dodatkowe koszty. Owszem jeżeli chcesz inwestować na długi termin bez kombinowania a to może ten a może ten, to pewnie warto. Ale o tym musisz zdecydować sam. Poświęć trochę czasu "wrzuć" w Google interesujący Cię fundusz a znajdziesz odpowiedzi ile kosztuje dystrybucja oraz gdzie i za ile musisz mieć konto. Powodzenia.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy