Forum Forum finansoweBanki

jak inwestować większa gotówkę ??

jak inwestować większa gotówkę ??

Marotti / 194.5.134.* / 2009-07-29 10:49
hi,

Poradzie mi jak szukać i gdzie zacząć czytać na temat - jak inwestować większe pieniądze. Około 3mln PLN
Wiem, wiem - rodzi sie pytanie jak ktos kto nie nie ma pojecia o inwestowaniu znalazl sie w posiadaniu takiej gotowki :) Ano jednak jak widac mozna. Poprostu do tej pory wszelkie siły koncentrowałem na zarabianiu i w pewym momencie przychodzi refleksja że jednak coś więcej poza wydawaniem i trzymaniem na zwykłych lokatach trzeba z tym robić.

Lokaty to niezbyt dobry pomysł wiec trzeba zacząć myśleć o zmianie sposobu zarządzania zgromadzonym kapitałem, pytanie tylko jak >?

A w temacie lokat to krążą legendy że przy większym kapitale można negocjować większe oprocentowanie w skali roku, prawda to czy nie ?

Na zachodzie z tego co wiem powstawały różne pomysły typu 'wspólne oszczedzanie' w celu zgromadzenia wiekszej ilości kapitału i negocjowanie z bankami lepszych procentów na lokatach ale nic z tego nie wyszło, ktoś wie czy w Polsce jest coś takiego lub było by to możliwe ?

Pozdrawiam
Marotti
Wyświetlaj:
wroniak / 2009-08-02 22:27 / portfel
Witam!

Polecam czesc oszczednosci ulokowac w zloto.

Zloto przez ostatnie lata przynosi bardzo duze zyski, co jest dosc oczywiste - jego zapasy sie koncza.

Jest pewna lokata, nie ulega inflacji, brak podatku Belki.

Z checia udziele wiecej informacji, prosze o maila na adres: wroniak.maciek@gmail.com
gpwpolska.pl / 79.186.186.* / 2009-07-29 16:56
Witamy!

Polecamy przedewszystkim dywersyfikacje portfela.
Można tutaj pomyśleć o funduszach obligacji, lub wszelkiej maści "stabilnego wzrostu".

Do tego można również spróbować część pieniędzy włożyć w fundusze rynków wschodzących.

Czy lokaty? Owszem , ale nie w dużym stopniu.


Pozdrawiamy,
GPWpolska.pl

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: