Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Jak kontrolować pracowników i efektywność Firmy?

Jak kontrolować pracowników i efektywność Firmy?

anabelle78 / 2011-06-02 21:16
Powstają teraz systemy CRM które znacznie ułatwiają zarządzanie Firmą. Polecam taki system:
http://www.infirma.pl

Systematyzuje pracę, znacznie ułatwia kontrolę pracowników, szybko pokazuje zyskowność działań i kategorie działalności, które są rentowne, a które nie. Fantastyczna pomoc jeśli się ją trochę zgłębi.
Miesiąc testowania za darmo dla każdego. Polecam!
Wyświetlaj:
tomhaassh / 78.30.96.* / 2013-04-04 19:16
pracowników można kontrolować na różne sposoby i nie mówię tutaj o monitoringu itd. bo takich form nie dopuszczam, wydaję mi się, że warto przyjrzeć się pracownikom odnośnie przychodzenia i wychodzenia z pracy, z tego co wiem pracownicy notorycznie spóźniają się do pracy, a traci na tym przedsiębiorstwo, myślę, że warto zainwestować w program typu KartaPracy.pl - nie wymaga on instalacji specjalnych czytników, można program zainstalować na komputerze
witst / 151.248.37.* / 2013-03-25 18:37
według mnie lepszy jest program Biurokrator.pl który jest narzędziem dostosowanym pod konkretną firmę i typ działalności - zapewnia to większą efektywność, taki intranet pozwala usprawnić pracę pracowników, dzięki czemu są wydajniejsi, a ty nie marnujesz połowy dnia na wydawanie poleceń i robotę papierkową
KacperWams / 2013-03-01 12:10
Sprawa wygląda w ten sposób. Otóż należy również zaznaczyć, że wg. Polskiego prawa, jeśli pracodawca poinformuje pracownika o:
- monitoringu np. komputera,
- umieści w umowie paragraf o kontroli,
- zmieni status firmy, regulamin,
to w tych przypadkach może. Jeśli natomiast nie poinformował i czynnie kontroluje są na to paragrafy.
Mogę nieco wypowiedzieć się w temacie, ponieważ na własnej skórze przeżyłem podobną sytuacje. Mianowicie pracodawca kontrolował nasz zespół za pomocą Spyloggera czy czymś w tym stylu. W każdym razie urządzenie robiło skany monitora i przesyłało mu na maila. Gdy zwolnił 2 osoby za załatwianie swoich spraw prywatnych, automatycznie efektywność pracy się poprawiła. Wszystko oczywiście zrobił legalnie. Obecnie prowadzę małą firmę IT i popieram techniki.
hoki / 2011-06-03 10:34
a w tym systemie nie chodzi bardziej o relacje z klientami niż o kontrolę pracowników?

Najnowsze wpisy