Forum Forum prawneBudowlane

JAK MAM ZAPISAC MIESZKANIE NA MEZA ZEBY NIE ZOSTAC POD MOSTEM.!

JAK MAM ZAPISAC MIESZKANIE NA MEZA ZEBY NIE ZOSTAC POD MOSTEM.!

ceramik / 2010-04-26 09:52
Przed malzenstwem ja i moi rodzice wybudowalismy dom do 1989r z wszystkimi instalacjami,przylaczami,oknami,drzwiami,dachem ,lazienkami,podlogami (dwa pokoje i kuchnia calkowicie umeblowanymi )na dzialce dzierzawnej na 99lat. Po 1roku malzenstwa maz zaczol sie upominac o zapis tego domu na siebie.Mama w calosci po 8 miesiacach naszego malzenstwa w splacila mi kredyt budowlany(byla wymiana pieniedzy).Udawalo mi sie unikac od tego zapisu mowiac ze to rodzice finansowali i ja bo pracowalam.(On na poczatku malzenstwa przez 4 lata nie pracowal.Ja w swoim zyciu z wyzszym wyksztalceniem przepracowalam 28 lat).Po 10latach malzenstwa ,dobudowal do tego domu drugi garaz,ganek ,pomieszczenie na wegiel.I teraz powiedzial ze u notariusza musze ten dom zapisac na niego bo on tu tez inwestowal.Pomozcie pilnie jak mam to zalatwic.Nie chce jego majatku i nie chce robic go wlacicielem albo wspolwlascicielem domu.Chce zapisac na wyrost 1/3wartosci domu na niego(czesc dobudowana przez niego) ,zeby miec spokoj i jednoczesnie nie zostac pod mostem.Czy jest taka mozliwos zapisu notarialnie i jak ja okreslic.Bardzo sie go boje bo cale zycie mnie psychicznie i fizycznie teroryzowal.Mamy jedna corke ma 19lat i chce jej jakos zabespieczyc przyszlosc.Zapis teraz na nia nie wchodzi wrachube.Powiedzial ze pozaluje jak ja bede sie starac o rozwod.B.prosze pilnie o rade.
adwokat-warszawa@wp.pl / 188.33.7.* / 2010-05-15 17:34
Może Pani podpisać umowę darowizny u notariusza lub testament, w którym zapisze Pani na rzecz męża okręśloną wartość udziału. Poza tym będzie on dziedziczył po Pani połowę Pani majątku na podstawie ustawy.

Najnowsze wpisy