Forum Forum finansoweKarty

Jak najlepiej spłacać kartę kredytową.

Jak najlepiej spłacać kartę kredytową.

slip / 2008-08-01 14:48
Witam

Posiadam od niedawna kartę WBK Silver z limitem 2tyś, z tego co zrozumiałem z umowy jeśli oddam pożyczoną kwotę w ciągu 56dni to nie będę płacił odsetek. W związku z tym mam kilka pytań do tych którzy się na tym znają.

1. Czy jeśli np "pożyczę" 100zł a po 10 dniach kolejne 100zł to dla każdej z tych kwot indywidualnie odlicza się to 56dni? Czyli mogę oddać 100zł po 50dniach od daty wypłaty pierwszej kwoty a później po 10dniach to drugie 100zł i uniknę odsetek?Smile

2. Powiedzmy że pożyczę 1000zł i będę chciał to spłacić w ciągu 3 miesięcy, po 30dniach spłacę 300zł czyli zostanie mi -700zł i teraz to 56dni liczy się od daty pożyczenia 1000zł i po przekroczeniu będę płacił odsetki od kwoty 1000zł czy okres 56dni wyzeruje się i będzie naliczany od daty spłaty tych 300zł?

3. Mamy taką sytuację, zarabiam powiedzmy 2000zł, z karty pożyczam 1500zł i chce to oddać w 4miesiące ale nie chce płacić odsetek:) mogę zrobić tak że jak dostane wypłatę spłacę na karcie całość 1500zł a po 2 dniach wypłacę znowu z niej 1200zł, za miesiąc podobnie wpłacam całość 1200zł a po dniu wypłacam 800z itd. czy tak jest to możliwe do wykonania?
Jednym słowem zamiast oddawać co miesiąc jakąś mniejszą kwotę, wpłacamy całość a następnie wypłacamy minus kwota którą chcieliśmy oddać i teoretycznie unikniemy naliczenie odsetek (zapłacimy prowizję za przelewy ale to szczegół)


Dziękuje z góry za zainteresowanie.
Wyświetlaj:
Cobrasik / 2008-08-01 22:43
Zajmę głos w dyskusji chociaż w 100% nie jetem pewien tylko w 95% bo sam jestem w trakcie wyrabiania tejże karty. I raczej wygląda to tak: Wybierasz sobie dzień rozliczenia karty. Np 1 dzień miesiąca. Po 30 dniach przychodzi do Ciebie saldo z karty kredytowej. Jeżeli po 30 dniach masz pożyczone 1000 zł to wtedy masz 25 dni na spłatę zadłużenia. po 30 dniach saldo + 25 dni na spłatę czyli do 56 dni.

I teraz dla przykładu. Weźmiesz pieniądze z karty 29 dnia miesiąca to na następny dzień masz robione saldo i później 25 dni na spłatę czyli w sumie pożyczyłeś na 26 dni. Jeżeli weźmiesz kasę 15 dnia miesiąca to masz 15 dni do zrobienia wyciągu plus maks 25 dni na spłatę.Przez pierwsze 30 dni cyklu możesz wpłacać i wypłacać. Nie masz liczonych dni od każdej sumy wypłaconych pieniędzy tylko po 30 dniach od kwoty zadłużenia na karcie. Jeśli chcesz tak wpłacać a zaraz wypłacać to wziąć pieniądze 1 dnia cyklu i spłacić 29. Przyjdzie wyciąg że jest spłacone i jest kolejny cykl.
Mav2007 / 83.13.98.* / 2008-08-04 15:59
Tylko nalezy pamietac ze te terminy licza sie TYLKO dla platnosci bezgotowkowej!! Przy wyplacie z bankowamu naliczana jest oplata i odsetki leca od pierwszego dnia.

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: