Forum Forum pracyDokumenty

Jak napisać dobre CV?

Jak napisać dobre CV?

Bezinteresowny / 2013-02-21 13:14
W Krakowie naprawdę ciężko znaleźć dobrą pracę, w tym mieście albo chcą studentów, albo osoby niepełnosprawne, jeżeli już jest jakaś oferta pracy , to zdarza się naprawdę rzadko. Ja napisac w takim wypadku dobre CV żeby się wyrózniało spośród tysiaca innych aplikacji?
Wyświetlaj:
SSoniya / 89.186.13.* / 2014-06-10 15:25
Zdecydowanie trzeba coś zrobić z wyglądem CV. Taki rekruter rzuca okiem na każde CV i albo go ono zainteresuje, albo nie. A łatwiej zwrócić uwagę na wygląd, a nie na treść. Dzięki wyglądowi CV rekruter przyjrzy się uważniej temu CV. Dlatego wartościową treść należy opakować w wartościowy wygląd. Tako rzekłam ja! ;)
A więc treba dać troszkę koloru, jakąś grafikę, coś, co dane CV wyróżni. Jak ktoś sobie nie radzi samodzielnie, polecam stronę http://cv.ca-team.pl/ - mi pomogli. :)
calaveras / 89.186.0.* / 2013-04-11 13:19
Aby CV się wyróżniało spośród tych tysiąca innych aplikacji, kategorycznie odpada prosty wygląd i brak kolorów. Trzeba dodać jakieś elementy graficzne lub kolor. Skoro wielu pracodawców nie czyta wszystkich CV, trzeba zrobić takie CV, które będzie widoczne wśród innych, zwykłych. Jak nie radzisz sobie z grafiką, polecam stronę, z której sama korzystałam: http://cvwzor.com/ I powodzenia! :)
Chlorella / 91.150.223.* / 2013-02-21 15:15
Aby zostać zaproszonym na rozmowę, trzeba przejść przez sito selekcji... Na jedno stanowisko rekruterzy dostają czasem po kilkaset aplikacji. I nie wczytują się w nie wnikliwie. Pierwsze czytanie to właściwie "skanowanie" wzrokiem w poszukiwaniu tych informacji, które są najważniejsze w odniesieniu do danego stanowiska. Jeśli ich nie będzie - lub nie będą się rzucać w oko - przepadłeś. CV musi być odpowiedzią na konkretne ogłoszenie (dopasowane do niego, przejrzyste i czytelne), żeby przeszło przez ten etap. To jest, brzydko mówiąc, reklama kandydata. Jeśli nie będzie chwytliwa, rekruter nie poświęci godziny, żeby zaprosić kogoś, kto nie rokuje jako dobry pracownik na to stanowisko. Wiele osób miesiącami rozsyła aplikacje zastanawiając się dlaczego nikt ich nie zaprasza na rozmowy. A to jest właśnie odpowiedź. Jeśli myślałeś o zainwestowaniu w profesjonalne CV, to mogę polecić Ci skorzystanie z usług CV Studio. Poza tym mają teraz na stronie konkurs w którym można wygrać CV za darmo, więc może nie będziesz musiał inwestować :) Zajrzyj na cvstudio.pl Pozdrawiam!
ciuszka / 2013-02-21 13:22
napewno cv musi byc dorbze napisane. i z prawda. warto tez opisac dokladnie pelne nazwy kursow jesli mamy takowe zrobione. Do tego warto tez dolaczyc zdjecie do CV, czesto jest bardzo pomocne
Edward Mocarny / 2013-02-21 14:06 / Bywalec forum
Moim zdaniem CV należy pisać pod kątem tego jaką pracę cchemy dostać... w zależności do jakiej firmy chcemy złożyć aplikacje, to takie rzeczy musimy wyróżnić...

Najnowsze wpisy