Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jak obliczyć podatek od zysku ?

Jak obliczyć podatek od zysku ?

raval / 2007-04-01 16:49
Wiem, że się zaokrągla, ale nie wiem czy tylko zysk czy podatek też się zaokrągla ? jak to jest aktualnie i gdzie można znaleść informacje na ten temat ?
Dzięki
Wyświetlaj:
wojcher / 2007-04-03 20:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Od jakiego zysku?
Grasz na giełdzie samemu, a moze inwestujesz w fundusze. Są jeszcze waluty...
Możesz zapodać coś więcej?
raval / 2007-04-03 21:06 / portfel
Inwestuje w fundusze. I jestem ciekaw jak się teraz oblicza ten podatek. Wiem, że kiedyś się chyba zaokrąglało sam podatek. Jakiś czas temu czytałem, że do pełnych złotych zaokrągla się i zysk, i podatek. jestem ciekawy czy dalej tak jest.
wojcher / 2007-04-03 23:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli tylko w fundusze to podatek pobierany jest:
-"automatycznie" (przez dom inwestycyjny lub fundusz-sam nie wiem dokładnie ale nie ma to znaczenia),
-według metody FIFO (najczęściej)
-w wysokości 19% od zysku
W związku z tym nie interesuje cię samodzielne obliczanie i odprowadzanie podatku
maggda23 / 83.10.216.* / 2007-04-04 16:00
czyli to co mam w chwili obecnej na funduszu to to jest suma juz po dociągniętym podatku?? czy dopiero przy wypłacie z funduszu np za 3 lata oni zobacza ile w sumie zarobiłam i zabiorą mi to 19%???
wojcher / 2007-04-04 21:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dokładnie tak jak piszesz w II części swojej wypowiedzi
TiBO / 2007-04-04 18:20
Co miesiąc od zysku naliczana jest 1/12 stawki podatku czyli 1,583%. Odciągnięcie podatku następuje dopiero przy zbyciu jednostek funduszu. Wartość jaka w tej chwili widnieje na funduszu to wartość przed opodatkowaniem, czyli od zysku musisz odjąć 19% jeżeli chcesz dowiedzieć się ile otrzymasz pieniędzy jeżeli teraz sprzedasz jednostki.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy