Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Jak obniżyc koszty prowadzenia firmy?

Jak obniżyc koszty prowadzenia firmy?

Marta1515 / 2010-03-22 13:56
Pytanie banalne, ale pewnie niejedna osoba się nad nim zastanawiała. Na czym można zaoszczędzić prowadząc firmę? Na czym oszczędzić warto a na czym absolutnie nie?
Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Wyświetlaj:
milosz_kowalski / 2010-11-22 14:12
na pewno warto się zastanowić, co zabiera nam najwięcej czasu i pomyśleć nad outsourcingiem; nasz czas też jest inwestycją, więc jeśli brakuje nam czasu na podstawowe działania pozwalające na bezpośredni zwrot z inwestycji, warto na przykład zdecydować się na biuro rachunkowe czy oddanie zewnętrznej firmie obsługi serwisu (chodzi mi o stronę internetową)
sliweq73 / 2010-11-19 13:01
Dla firm transportowych polecam program WIRTUALNY AUDYTOR. Szacowane obniżone koszty to min. 20 000zł rocznie!
RRRRRGGGGGG / 222.252.240.* / 2010-05-03 15:53
rajepodatkowe.co.cc dowiedz sie na temat rajow podatkowych z praktycznej strony
Tom__ / 83.3.63.* / 2010-05-01 12:15
Jeżeli chodzi o księgowość jest świetny, profesjonalny i darmowy program Mała Księgowość Rzeczypospolitej, w wyszukiwarce lub na allegro znajdziesz i kupisz płytę z programem lub razem z gazetą co jakiś czas.
wfirma / 2010-04-29 10:12
Serwis wfirma.pl od dwóch miesięcy uruchomił program aktywizacja oddający wszystkim nowo powstałym firmom w Polsce darmowo na rok narzędzia księgowe za darmo.
ala_ma_kota / 87.205.161.* / 2010-05-04 23:01
Jasne - a po roku każą sobie tak zabulić, że się nie pozbieram.
wiącek / 87.105.190.* / 2010-03-23 13:30
Myślę że należy przyjrzeć się strukturze swoich kosztów, co nas kosztuje najwięcej a mogli byśmy z tego zrezygnować lub wykonać we własnym zakresie. Problemem dla małych firm mogą być wydatki związane z opłacaniem biura rachunkowego jest serwis z którego osobiście korzystam od roku który zredukował moje koszty miesięcznie o 250 pln wfirma.pl. Nie mam pojęcia o księgowości a daje sobie tam radę, nadmienię że urząd skarbowy sprawdzał mi jeden miesiąc i nie miał żadnych zastrzeżeń
Mirek0293 / 109.243.22.* / 2010-03-22 16:08
Polecam stronę: http://www.invest-yourself.home.pl
Wiele ciekawych narzędzi do wyprowadzenia Firmy na prostą. Ja zapisałem się do programu związanego z zarządzaniem. Prpwadze nie dużą restaurację w Poznaniu. Manager z firmy, pełen zapału i wiedzy fachowej zajął się moją firmą i postawił ją na nogi w niespełna dwa miesiące. Co ciekawe w zasadzie nic nie kosztowała mnie jego pomoc, bo sam zrobił na siebie. Gorąco polecam, a pana Andrzeja pozdrawiam.
Mirek
BartekDOOR / 83.4.130.* / 2010-03-22 15:29
Z pewnością należy zacząć od uporządkowania funkcjonowania firmy. Największe koszty generują nieporozumienia. Są niepotrzebne a ich naprawa wymaga dodatkowych kosztów. Wynikają z usterek i przeszkód na drodze realizacji celów, w komunikacji między działami w obrębie firmy, oraz między samymi pracownikami, również z braku odpowiedniego zaangażowania i współodpowiedzialności za realizowane zadania. Darmowy test mierzący inteligencję realizacji celów może pomóc zlokalizować problem i w rezultacie zlikwidować go. http://www.door.com.pl/xq.php?id=sp3 - Do wypełnienia wystarczy jedna osoba, najlepiej manager. Test składa się z 20 pytań. Nie zajmuje wiele czasu, jednocześnie dając bardzo konkretne wyniki.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy