Forum Prawo - porady i tematy

Jak odzyskać pieniądze od Sprzedawcy osoby fizycznej z Allegro ?

Jak odzyskać pieniądze od Sprzedawcy osoby fizycznej z Allegro ?

Falbia72 / 85.31.239.* / 2007-05-29 14:02
Witam,pozwoliłem sobie do Państwa napisać , ponieważ mam ogromny problem.
Zakupiłem na aukcji na allegro depilator laserowy w Opcji Kup Teraz. W ciągu 10 dni, kiedy okazało się, że jego działanie daje wiele do życzenia - odesłałem go. Facet mi pisze, że nie przyjmuje zwrotów.Sprzedawca to osoba fizyczna, nie wystawia r-ków, f-r, czy paragonów, w opisie aukcji nie było nic na temat zwrotów czy reklamacji. Ma konto oraz adres zamieszkania w Polsce, a przebywa w Irlandii.Laser kosztował: 1399,00 zł + moje koszty wysyłki ubezpieczonej 88,00 zł. Do dziś a minął już m-c nie otrzymałem zwrotu pieniędzy.Za to on wystapił do allegro abym zwrócił mu prowizję od sprzedazy - czego nie zamierzam robić.Poniewaz na ten depilator laserowy pracowała moja zona i odkładała grosz do grosza przez kilka m-cy zdecydowałem się iść z tym do sądu.Proszę pomóżcie - podpowiedzcie jakie mam szanse na odzyskanie pieniedzy, co dalej robić? Gdzie mogę znależć jakies wzory pozwu? Byłem już u rzecznika praw konsumenta - ale nie wiele moze mi on pomóc, ponieważ dokonałem zakupu od osoby fizycznej.Proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
gość / 89.78.70.* / 2007-05-29 23:39
Nie robię "interesów" na Allegro, mimo ich reklamowej ekspansji nawet w TV . Przykro mi to napisać, ale rzecznik ma rację. I nie chodzi tu o zakup od fizycznej osoby ( nota bene - gdzie masz umowę cywilno-prawną kupna-sprzedaży??? ), ale o same zasady na tej aukcji. Gwarantują zwrot do 500zł, jeśli nie otrzymałeś przedmiotu lub jego opis znacznie odbiegał od rzeczywistości. Spróbuj poczytać na stronie głównej " Dlaczego allegro jest bezpieczne ", a dojdziesz do informacji o zabezpieczeniach. Obawiam się, że nie uda Ci się doprowadzić do wszczęcia postępowania egzekucyjnego, ale w informacji o zabezpieczeniach ( śmiesznych, zwłaszcza wzajemne komentarze ) znajdziesz opcję Program Ochrony Kupujących. Tam dowiesz się wszystkiego. Życzę Ci, żeby się udało, choć szanse są znikome. Ale zawsze warto. Trzymam kciuki !
Falbia72 / 85.31.239.* / 2007-05-30 09:22
Dziekuję za odpowiedź. Będę robił co w mojej mocy, aby ten kto sprzedaje oddał mi moje pieniądze. Mimo jego ubiegania się o zwrot prowizji z allegro - nie otrzymał go, bo niby na jakiej zasadzie? Facet jest bardzo chciwy na pieniądze.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy