Forum Forum finansoweInne

jak oszczędzać pieniądze z głowa

jak oszczędzać pieniądze z głowa

nowa_praca / 2013-05-15 11:06
Hej. Jakie macie sposoby na oszczędzanie z głowa? Bardzo by mi zależało aby miesięcznie udało mi sie odłożyć trochę kasy ale jest to w moim przypadku bardzo ciężkie do wykonania niestety bo mam zbyt dużo wydatków a chciałbym je ograniczyć
Wyświetlaj:
kaja248 / 109.243.193.* / 2014-03-04 21:31
Polecam odwiedzenie strony internetowej www.inwestujesz.org link: http://www.inwestujesz.org/ Jest tam wszystko na temat oszczędzania oraz dobrych inwestycji.
rubio / 62.21.39.* / 2013-12-29 11:25
Na wyjazdy za granicę wymieniam walutę poprzez internet - przez platformę wymiany walut online. Kursy są znacznie korzystniejsze niż w zwykłych kantorach czy bankach.
inkaaa / 89.230.196.* / 2013-12-12 17:36
najlepiej przelewać na rachunek z którego ciężko będzie tę kasę wybrać :D, np. na lokatę, ale też rozsądnie żeby nie przelać za dużo a później się martwić skąd wziąć kasę na przeżycie. Ale pytanie jak oszczędzić mnie bardziej nurtuje?Myślicie że da się oszczędzić na rachunkach?
blondija / 37.130.44.* / 2013-12-09 23:52
Ja tam nie wiem, wszyscy gadaja ostatnio o tych emeryturach, znajomi ciągle tylko o tym i o tym. W sumie chłopak mi kazal zalozyc jakies konto, w tym filarze trzecim, mówi że sobie raz tipsy mniej w miesiącu zrobie i już oszczędzam i odkładam. Baran jeden, na tipsach sie nie oszczedza, ale i tak cos tam przelewam na czarna godzine ;)
Kitka / 91.212.242.* / 2013-11-29 10:10
od 2 miesiecy przegladam systematycznie poradniki dotyczace oszczedzania na stefczyk.tv http://www.stefczyk.tv/serie/abc-domowych-finansow niby takie proste i banalne porady a udało mi się już niewiele bo niewiele, ale jednak zaoszczedzic, 200zł w kieszeni jest, mi sie powoli coraz bardziej udaje takze i wam polecam, moj ulubiony filmik to -> Rejestr dochodów i wydatków, mega ulatwia kontrole budzetu domowego
yovik / 2013-11-13 13:02
Na początek proponuję spisywać wydatki - jak ktoś tam wyżej pisał. Można zaobserwować ciekawe rzeczy.
Ja tak czarno na białym zobaczyłem, ile wydaję na papierosy na przykład. I palenie rzuciłem (+400 zł/mies dla mnie). Poza tym pomaga to mądrzej zarządzać przyszłymi wydatkami.
A jak chcesz oszczędzić na przyszłość, to polecam https://www.ingtfi.pl/produkty/indywidualna-emerytura/ike?gclid=CLT9pujb4boCFcNF3godA0oA6g ja tam sobie wpłacam co miesiąc stówkę.
roztropna / 2013-05-16 15:28
moja najwieksza oszczednoscia bylo wyjechanie z tego kraju jak najdalej, wyladowalem we wloszech i mimo drozszego standardu zycia, bardzo duzo moge oszczedzic dla siebie, teraz beda w polsce mam oszczednosci na ktore musialbym pracowac wiele lat pewnie
tragediopisasz / 2013-05-16 11:21
podstawa oszczedzania to zrobienie rachunku zysku i strat. czyli ile wydajsze na konkretne rzeczy w ciagu miesiaca i czy sa one konieczne do funkcjonowania. mozna latwo to ominac stosujac rozne metody oszczedzania :) od zmiany stylu i sposobu zycia po rozne inne
Michał777 / 89.67.12.* / 2013-05-16 06:09
Hej,

Najwięcej można zaoszczędzić obniżając koszty stałe - najlepiej o te wydatki, o których zazwyczaj się nie myśli:
- bardziej rozsądny sposób używania mediów (wody, prądu) w domu
- wyeliminowanie niepotrzebnych kosztów (np. pozamykanie nieużywanych kont bankowych - o ile nie są stuprocentowo bezpłatne)
- ograniczenie wydatków, np. na jedzenie na mieście itp.

Już samo spisywanie wydatków jest dobrą metoda na poznanie własnych kosztów, a to z kolei przekłada się często na dążenie do ich obniżenia - "to ja naprawdę wydaję tyle na jedzenie?!" :)

Oczywiście warto oszczędzać z głową tak żeby uzyskać maksymalne korzyści bez obniżania standardu życia.

Warto też podwyższać przychody tam gdzie się da. Nadal jest trochę kont z tzw. moneyback, czyli umożliwiających zarabianie na tym, że korzystamy z usług danego banku (zwroty za transakcje wykonywane kartami debetowymi).

Jeśli szukasz pomysłów i inspiracji, to zapraszam do lektury bloga "Jak oszczędzać pieniądze" - http://jakoszczedzacpieniadze.pl/pierwszy-raz

Pozdrawiam serdecznie :)
Bert33 / 2013-05-15 12:26
Przede wszystkim prowadzę budżet domowy, taki zwykły w Excelu, tam wpisuję dochody i wydatki. Super sprawa, polecam każdemu. Dobra też jest lista w domu, gdzie każdy może wpisywać to, co się kończy albo czego brakuje. Z tą listą robimy zakupy. Ciuchy i buty kupujemy na wyprzedażach. Takich wskazówek jest cała masa, fajny artykuł o tym ostatnio znalazłem w serwisie czasnafinanse.pl. Polecam takie działania, u nas w domu sprawdzają się.
Rastafarian / 2013-05-15 14:13
No niestety to Państwo absolutnie nie jest przyjazne obywatelowi... na każdymkroku musi się borykać z problemami... ale weðlug dużej części Polaków i tak jest ok.
panzers / 2013-05-15 12:11
oszczedzac najlepiej jest jak sobie zrobisz kalkulacje miesieczna ile wydajesz na poszczegolne rzeczy wtedy latwo mozezs sobie policzyc na co najwiecje wydajesz pieniedzy i pomyslec w jaki sposob mozesz to ograniczyc. ja tak robie i miesiecnzie jestem w stanie zaoszczedzic okolo 300zł :) zawsze cos :)
ripostacz / 2013-05-15 11:37
musisz przeanalizowac swoje wydatki. moze wydajesz niepotrzebnie jakeis pieniadze co bez tego moglbys tez spokojine zyc i funkcjonowac? np. jesli chcesz piwka sie napic, to kup sobie w sklepie za 3zł a nie w kanjpie za 8zł. na jednym piwku masz juz 5zł do przodu! przemysl to a to tylko przyklad :)
checia / 2013-05-15 11:20
ja nauczylem sie oszczedzac przy pomocy zmiany trybu zycia. przestalem kupowac drogie rzeczy a zaczalem kupowac tansze odpowiedniki tego samego, np. keczupu czy majonezu. zamiast placic 5-6zl za sloik majonezu place 2.-3 zł. i to jest realne osczedzanie
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: