Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jak oszczędzic 1 milion zł do 30 roku życia?

Jak oszczędzic 1 milion zł do 30 roku życia?

Koktajl / 2006-04-01 23:39
Witam,
Wczoraj skończyłem 25 lat, i tak mi się wzieło na refleksje i chęć porownia się, skończyłęm studia rok temu. Pierwsze pieniadze zaczołem już zarabiać w średniej szkole,a oszczedzać od I rok studiów było to mało bo w wieku 20 lat odłożyłęm na konto oszczędnościowe 900 zł oprocentowane na 15 %. W międzyczsie nie legalnie zarobiłęm i odłożyłem jakieś 20 tyś zł potem wyjechałem na pare miesecy do USA udało mi sie przywieśc do Polski 10 tyś. $ teraz jestem w Anglii zarabiam sobie średnio i tak samo oszczędzam. Suma sumaru na dzień dzisejszy mam odłożone 60 tyś. zł. Czy jest to sukces, że odłożyłem po 5 latach prawie 19 tyś $ czy może porażka, że tak mało. Oczywiscie zainwestowałem te pieniądze ostatnio w różne fundusze inwestycyje i lokaty. A jak wyglądaja wasze oszczenosci jak je inwestujecie pomnażacie. Czy kwota 60 tyś zł to dobry początek na wejscie w ustatkowane życie?
Wyświetlaj:
aaa / 212.76.33.* / 2006-04-19 21:21
AEGON to dobry pomysł, mozna o tym pomyśleć, ale z kwotą 60 tysięcy jest to niemożliwe w tak krótkim czasie. Jeżeli jesteś nadal zainteresowany, to zapraszam do dyskusji, maggiezielinska@wp.pl
poczatkujacy24 / 2006-04-08 11:57
Hym...na refleksje widze Cie wzielo.Ale ok.Szczerze gratuluje optymizmu jak w przeciagu 5 lat chcesz z sumy 60.000 zrobic 1milion. Moze dasz na to recepte!? A propo....pieniedzy, ja w wieku 24 odlozylem 70tys i zainwestowalem to w AEGON...akcje arki. Sadze ze jest to niezly apanaz, natomist nie ma sie czym szczycic i podniecac. Apstrachujac od takich wartosci jak milosc i rodzina....najwazniejsza jest praca i doswiadczenie. A zarabianie sredniej czy dobrej kasy nie zawsze idzie w parze z wykonywaniem wymarzonego zawodu. Dlatego tez ja, po skonczeniu studiow (za 2 tyg sie bronie) zdecydowalem sie pracowac w tym co lubie ale za mniejsze pieniadze. WYbralem wyjazd na 5 miesiecy na Krete niz do Anglii. Korzystajas wiec z okazji...proponuje nie przeliczac wszystkiego na kase tylko na ewentualnosc zdobycia doswiadczenia i przezycias czegos naprawde super. pozdro
mirekstar01 / 83.28.223.* / 2006-04-05 19:52
Sądzę, że tak. Jest jednak pytanie co dalej? Jeśli mieszkać za granicą to stanowczo zbyt mało, natomiast w Polsce, trzeba do tego dołożyć pracę, wówczas można myśleć o niezłym wejściu w dorosłe życie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy