Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Jak "rozkręcić" prywatny gabinet logopedyczny?

Jak "rozkręcić" prywatny gabinet logopedyczny?

Klara38 / 2008-04-23 09:21
Od 14 lat pracuję w jednym z łódzkich przedszkoli. Mam stopień nauczyciela dyplomowanego. Lubię swoją pracę i wiem, że jestem dobra w tym co robię. Dają mi tego dowody dzieci i rodzice. Rok temu skończyłam podyplomowe studia logopedyczne - z wyróżnieniem. Ale mimo tego mam wątpliwości, czy poradziłabym sobie w praktyce.
Od jakiegoś już czasu myślę o założeniu prywatnego gabinetu logopedycznego. Mam jednak zbyt mało wiedzy typowo "biznesowej" (tj. prowadzenie firmy, księgowość itd), żeby coś w tym kierunku zrobić. A przez niewiedzę brakuje mi odwagi.

Nie chciałabym rezygnować z obecnej pracy (przynajmniej do czasu, jak gabinet zacząłby dobrze funkcjonować czyli miałabym pokaźną liczbę klientów).
Od czego zacząć i jak?
Gdzie szukać ewentualnej pomocy? (mam na myśli instytucje)
Co zrobić, aby skorzystać z dotacji i żeby płacić jak najmniejsze podatki?
Czy muszę kończyć jakiś kurs, aby prowadzić księgowość w swojej (jednoosobowej) firmie?
Jakie przyjąć stawki za wizytę? Takie jak na rynku, czy niższe?
To są pytania na początek. Zapewne pojawią się następne, bo przecież im człowiek więcej wie, tym ma więcej pytań.
Już teraz dziękuję za wszelkie rady.
Wyświetlaj:
ANA777 / 213.158.196.* / 2009-04-25 15:27
Też chciałam sie tych rzeczy dowiedzieć co i Ty Klara ... Mam podobne plany. Kto nam pomoże?
123ewa / 83.8.34.* / 2009-05-07 19:51
:) Ja też właśnie zamierzam to zrobić. Dofinansowanie można dostać z Urzędu Pracy, jeśli jest się zarejestrowanym jako bezrobotny (18 tys). Dla bezrobotnych są też darmowe szkolenia dotyczące prowadzenia firmy.

Najnowsze wpisy