Forum Forum dla firmOprogramowanie

Jak rozliczacie czas pracy pracowników?

Jak rozliczacie czas pracy pracowników?

anna_url / 2014-11-17 11:33
Do tej pory rozliczanie czasu pracy w mojej firmie odbywa się za pomocą list obecności, raportów itp. Chciałabym to zmienić i wprowadzić elektryczny system ewidencji czasu pracy. Jaki system jednak wybrać? Zatrudniam 43 pracowników, o wiele łatwiej byłoby monitorować ich przyjścia i wyjścia za pomocą programów. Co możecie polecić?
Wyświetlaj:
Bogdan63 / 2017-09-04 15:28
Witam. Jestem właścicielem firmy remontowo-budowlanej. Zatrudniam obecnie kilkunastu pracowników. Pracownicy są podzieleni na zespoły i równolegle realizują kilka projektów. Chciałbym usprawnić proces zarządzania zadaniami w moim zespole, a także mieć większą kontrolę nad ich czasem pracy czy postępami w wykonywanych zadaniach. Poszukuję mobilnej aplikacji, która pomoże mi usprawnić działanie mojej firmy i nadzorowanie pracowników. Zainteresowany tym tematem natrafiłem na aplikację Xapp. Czy ktoś z Was zna tę aplikację? Co o niej sądzicie? Jej działanie i możliwości wyglądają niezwykle ciekawie, wydaje mi się, że sprostałaby moim wymaganiom. Czekam na podpowiedzi.
tomashw118 / 167.114.230.* / 2017-05-17 15:41
U nas kwestia rozliczania czasu pracy rozwiązała się sama po wdrożeniu systemu do planowania produkcji (Modus ERP). Na hali postawiono kilka stanowisk na których pracownicy odbijają rozpoczęcie a potem zakończenie wykonywanych operacji. Dodatkowo na tych samych stanowiskach pracownicy przychodząc do pracy od razu logują się za pomocą specjalnej „pastylki” (pierwsze logowanie rejestrowane jest jako wejście), a na koniec dnia klikają dodatkową funkcję Koniec pracy (wyście). W ten sposób dokładnie wiem o której przyszli, o której wyszli oraz ile czasu przepracowali nad poszczególnymi zleceniami. System również wylicza mi ich wydajność porównująć czasy rzeczywiste z normami. Na koniec miesiąca drukuję gotowy raport zawierający te informacje.
@Mirek59 / 84.10.59.* / 2017-04-20 13:34
Ja używam programu Chronos, na zasadzie kontroli dostępu. Jeśli chcą wejść to muszą się zeskanować i na odwrót.
mario_nowy1 / 87.239.222.* / 2016-10-16 22:18
6. ja zatrudniam 100 pracowników i stosuję karty magnetyczne, dodatkowo mam monitoring, dlatego nikt nie próbuje odbijać dwóch kart na raz. U mnie wszystkim zajęła się firma thor i jestem bardzo zadowolony z ich pracy
Jacek_H / 95.155.83.* / 2016-05-21 21:26
U nas też są czytniki do kart (plastikowych). Mamy dosyć sporą firmę, ok. 100 pracowników. Zależało nam więc na tym, żeby karty były dobre i żeby cenowo też było okej. Zdecydowaliśmy się na wyrobienie kart w cardon.com.pl i teraz mamy dużo łatwiej z kontrolowaniem czasu pracy pracowników. W cardon mają fajne podejście do klienta, wywiązują się na czas z umowy.
Kakal737 / 5.172.236.* / 2016-05-20 14:32
My w firmie mamy karty zbliżeniowe. Bardzo ułatwiło nam to kontrolowanie czasu pracy naszych pracowników, którzy nie raz (zanim mieliśmy karty) przychodzili później niż powinni a wychodzili wcześniej. Niby monitoring jest, ale nikt nie śledzi tego na bieżąco, więc nie było takiego efektu jak po kartach. Karty zamawialiśmy w cardon.com.pl Bardzo dobre jakościowo, nadruk też ok, nie rozmagnesowują się. Cenowo też wyszło bardzo w porządku. Pracownicy mają bardzo dobre podejście do klienta, nie jesteśmy jakąś wielką firmą (15 pracowników), a traktowali nas jak "wielką korporację". Nie wyczuliśmy przysłowiowego "na odwal się"! Wręcz przeciwnie :).
krzychu27 / 77.65.89.* / 2016-03-24 09:31
Ja w swojej firmie korzystam z systemu Biosys i jestem z niego bardzo zadowolony. Prosty w obsłudze, dokładny, a w dodatku bardzo usprawnił prace, odkąd pracownicy wiedzą, że są skrupulatnie rozliczani ze swojego czasu pracy.
Chinnese / 2016-03-10 14:10
Ja ci proponuje grafik w chmurze google. Tam niech każdy pracownik odrazu po przyjściu do pracy wpisuje że już jest. Przed wyjściem godzinę wyjścia. Oprócz tego papierowa lista obecności rano nie zaszkodzi. Nie jestem za sprawdzaniem dokładnym lub rozważaniem co jeśli ktoś kogoś wpisał. Jak zatrudniamy kogoś to wierzymy w jego uczciwość. A do chmury google zawsze można wejść i potem sprawdzić czy ktoś napewno jest
Emil Furka / 31.61.139.* / 2015-10-08 23:14
Ja prowadzę małą prywatną przychodnię i korzystamy z systemy Osteo - www.osteoonline.pl . Zarządzamy tam wizytami, pracownikami i czasem pracy. Każdy z lekarzy rozliczany jest od ilości przyjętych pacjentów i konkretnych schorzeń, które wcześniej klienci zgłaszają.
Jan741 / 79.191.91.* / 2015-09-24 14:48
Firma Sharpeo wprowadza teraz taki system kontroli czasu pracy na produkcji. Aplikacja jest szyta na miarę więc można zintegrować ją z systemem dla pracowników. Pełny podgląd w czasie rzeczywistym mogą mieć przełożeni.
Mikelo / 77.65.92.* / 2015-09-24 08:25
Biosys, PControl, Roger, o tych słyszałem. Jak firma się rozrasta, to można stracić kontrole nad pewnymi sprawami, a tak system wszystko na bieżąco sprawdza.
katharines / 2015-09-14 21:50
Nazwy programu Ci nie powiem, jednakże elektroniczne rozliczanie jest najlepsze. PIK - pracownik wchodzi do biura. PIK - pracownik idzie na fajke wejściem nr 2. PIK - pracownik wraca. PIK - pracownik wychodzi. Dzięki temu widzisz, ile był w pracy, ile czasu poświęcił na papierosa itp itd.
Closs / 2015-04-30 16:32
Dużo zależy od branży w jakiej prowadzisz swoją działalność. Są programy, które obejmują kilka działów firmy, ewidencje, zamówienia, faktury itp. Jeżeli obawiasz się, ze nie będziesz potrafiła w pełni korzystać z możliwości danego programu poszukaj firmy, która specjalizuje się w tym. Nie tylko poinstruują jak korzystać ale też będą czuwać nad bezpieczeństwem danych przechowywanych w programie.
Adamus123780 / 5.174.42.* / 2015-03-04 10:48
jest firma z Poznania która ma fajne programy do tego m. innymi właśnie czas pracy, urlopy, delegacje, harmonogramowanie www.luminum.pl a firma to Technology
krzysiekk2222 / 91.196.212.* / 2015-04-21 15:34
Polecam R2płatnika zintegrowanego z czytnikiem RCP. Nie tylko prowadzi ewidencję czasu pracy ale pozwala nawet na bieżąco monitorować kto już przyszedł do pracy a kto jeszcze nie ;)

Najnowsze wpisy