Forum Forum podatkoweOdliczenia

Jak rozliczyć PIT-11 i PIT-8C cz.D?

Jak rozliczyć PIT-11 i PIT-8C cz.D?

kasiulek1qq / 2011-04-27 15:55
Witam,
mam problem jak rozliczyć mojego brata. Za 2010 rok otrzymal PIT-11 z tytułu należności za pracę przypadające tymczasowo aresztowanym lub skazanym oraz PIT-8C gdzie w części D jest wykazany przychód z tytułu umorzenia noty za niezwrócone narzędzia. Z tego co wyczytałam oby dwa przychody powinnam rozliczyć na PIT- 36 w pozycji inne źródła- czy słuszne jest moje przypuszczenie? Brat ma też 4 letniego syna...matka dziecka nie odliczyła dziecka PIT'em O czy pomimo tego ,że brat przebywa w więzieniu mogę odliczyć jego syna od podatku?
Bardzo prosze o pilną odpowiedź.
Wyświetlaj:
afj[ahoijthaq / 95.174.53.* / 2013-02-06 17:47
Witam.
Mam bardzo niecodzienne pytanie otrzymałem pit 11 za ubiegły rok za prace w ktorej nigdy nie byłem.Ktos ukradł mi dokumenty ktora wystarczyły mu by podjac prace na moje nazwisko przy czym podrabiał moje podpisy obecnosci,wypłady i wogule jak to mozliwe ze dostał umowe o prace.Co zrobic
belladonna / 2011-04-27 17:28 / Tysiącznik profesjonalny
Tak, PIT-36. Nie pamiętam jak są wykazane należności w PIT-11 w takim przypadku... ale to będzie wynikało z PIT-11... j... hm... co do ulgi, to akurat tutaj wiadomo, ze osoba nie wychowuje, bo realia są jakie są... no ale to moje zdanie :)
piotrem / 2011-04-27 19:31
Cześć Bella.
Potrzebuję pomocy, od lat otrzymywałem PIT-11 i wspólnie rozliczałem się z żoną na PIT-37. W roku ub. dostałęm jakiś kupon podarunkowy i przyszedł do mnie PIT-8C z informacją o przychodzie w polu D. Czy to oznacza że muszę zmienić PIT-37 na PIT-36 ?
Z góry dziękuję za pomoc ...
belladonna / 2011-04-27 19:34 / Tysiącznik profesjonalny
Dokładnie tak, tym razem rozliczysz się z zoną w PIT-36, który działa dokładnie tak jak PIT-37 i do którego dołączasz też PIT/O itd :)
piotrem / 2011-04-27 19:52
Dzięki śliczne za podpowiedź ... jeśli mogę jeszcze pozawracać Ci głowę ... żona moja dostała w roku ub. jakąś śmieszną dywidendę tzn kilkadziesiąt zł z zagranicy z tyt. posiadania kilku akcji swojej firmy. Nie mam na to żadnego dokumentu, żadnego PIT - tylko ślad wpływ na konto. Czy muszę to rozliczać w PIT i też 36 ?
belladonna / 2011-04-27 21:42 / Tysiącznik profesjonalny
To już temat związany z PIT-38. Pytanie też, czy był pobrany podatek za granicą :)
piotrem / 2011-04-27 23:07
OK... spróbuje dwowiedzieć się coś więcej :) ... Dziękuję za podpowiedź ... Pozdrawiam

Najnowsze wpisy