Forum Forum podatkowePIT

Jak rozliczyć zysk/strate z giełdy jeśli nie ma sie opodatkowanego dochodu?

Jak rozliczyć zysk/strate z giełdy jeśli nie ma sie opodatkowanego dochodu?

sabinach / 2009-04-07 10:44
Rozliczam się razem z mężem,który uzyskuje dochód z umowy o pracę ja nie pracuję ale mąż posiada jeszcze małe gospodarstwo rolne i ja niejako jestem jego pracownikiem bo musi odprowadzać za mnie składki do KRUS-u.Gospodarstwo jest tylko na męża ale nie mamy rozdzielności majątkowej.Ja w mBanku mam założony tylko na mnie rachunek inwestycyjny e-makler poprzez którego inwestuję na giełdzie.Jak zatem mam rozliczyć zysk/stratę z tych operacji skoro nie wykazuję dochodu opodatkowanego bo dochód z rolnictwa nie podlega podatkowi dochodowemu? Dziekuje!
Wyświetlaj:
grzegorzol617 / 31.174.246.* / 2013-03-26 11:49
Pomożemy Państwu rozliczyć PIT w zamian za przekazanie 1% dla Fundacji Wsparcia Osób Niepełnosprawnych Shamrock.
Co należy zrobić?

Wystarczy przesłać skan otrzymanych od pracodawców deklaracji np. PIT-11, PIT-8c itd. Jeśli otrzymujesz rentę prześlij skan otrzymanej z ZUS deklaracji PIT-40A za rok 2012. Jeżeli rozliczasz się wspólnie z małżonkiem dołącz także deklarację od jego pracodawcy. Pamiętaj również o przesłaniu dodatkowych informacji, jeżeli chcesz skorzystać z różnego rodzaju ulg np. prorodzinnej, rehabilitacyjnej, internetowej lub odpisać darowiznę np. jako honorowy dawca krwi.

Zeskanowane dokumenty wyślij na adres: hr@shamrock.org.pl
belladonna / 2009-04-07 17:38 / Tysiącznik profesjonalny
Z mężem wspólnie rozliczasz się w PIT-37 (z jego dochodów z pracy). A w PIT-38, który składasz sama wykażesz zyski lub stratę z giełdy. Obydwa składa się do końca kwietnia :-))
sabinach / 2009-04-08 19:35
Wielkie dzięki ale gdyby mnie US wezwał do weryfikacji Pit-u co muszę mieć oprócz oczywiście pitu męża czy muszę jakoś udowodnić skąd miałam pieniążki na inwestycje giełdowe?

Najnowsze wpisy