Forum Forum prawneGospodarcze

jak rozwiazac umowe??

jak rozwiazac umowe??

hmm / 2010-02-24 18:37
9 lat temu corka mojej znajomej podpisala umowe z cyfra+ . Po 6 latach placenia/uzywania wyjechala z Polski na stale. Obecnie moja znajoma, ktora jest starsza i samotna osoba, placi co miesiac 107zl w obawie przed problemami ktore moglyby wyniknac z nie zaplacenia. Teraz pytanie:
Jezeli przestanie placic w imieniu corki miesiaczna oplate, czy Cyfra+ moze pociagnac moja znajoma do odpowiedzialnosci prawnej? Dodam ze moja znajoma posiada jedynie wlasne mieszkanie i utrzymuje sie z emerytury. Corka nadal zameldowana jest u niej w domu pomimo ze nie zamierza wrocic do Polski.
Dzieki za wszelkie porady
Wyświetlaj:
szklarek / 2010-02-24 19:58
Najprościej by Córka złożyła z regulaminowym wyprzedzeniem pisemne wypowiedzenie umowy. Z faktu, że podpisanie nastąpiło 9 lat temu wnioskuję, że nie jest to żadna umowa promocyjna, na czas określony- a te mają więcej obwarowań.
Znajomej pozostanie oddanie dekodera i ew. innego sprzętu za pokwitowaniem.

Zwykłe zaprzestanie płacenia skutkować też będzie rozwiązaniem umowy, tyle że przez Cyfrę, łączyć się będzie z odsetkami za miesiące niezapłacone i ewentualnym wpisaniem Córki do BIG-u.
Warto zerknąć na umowę. Regulaminy od tego czasu się zmieniły kilkakrotnie i są na stronie WWW operatora. Numery infolinii 801 066 066 lub 22 310 45 45- warto dopytać.

I na koniec- jest jeszcze opcja cesji- ale Znajoma nie jest chyba zainteresowana najtańszym nawet pakietem i wymaga to najprawdopodobniej osobistego stawiennictwa Córki.
hmm / 2010-02-24 20:19
Dziekuje za odpowiedz.
Powinnam wczesniej dodac ze problem w tym ze corka przebywa poza granicami Polski i nie ma ochoty utrzymywac kontaktu ze swoja mama, wiec jakakolwiek pomoc z jej strony w wypowiedzeniu umowy jest wykluczona. Chcialabym pomoc znajomej ale niestety nie posiadam w tym temacie wystarczajacej wiedzy, stad prosba o porade.

Najnowsze wpisy