Forum Forum emerytalneOFE

Jak się dowiedzieć, w którym jestem OFE?

Jak się dowiedzieć, w którym jestem OFE?

Kra1232 / 77.236.4.* / 2009-01-20 11:53
Witam. Urodziłem się w 1980 roku, pierwszą pracę zacząłem w roku 2003. Przez jakiś czas pracowałem wyłącznie na podstawie umowy zlecenia (więc jakieś składki pewnie odprowadzano), później od 2007 roku wyłącznie na podstawie umów o dzieło. Fakt losowania OFE przyjąłem dosyć obojętnie, jednak zastanawiam się, jak mogę się dowiedzieć, jaki OFE mi wylosowano? Na innym forum przeczytałem, że ZUS teoretycznie powinien poinformować mnie o tym listownie, ale rzadko to robi. Ja nie dostałem żadnej korespondencji z ZUSu (zakładam, że wysyłają to na adres zameldowania, a nie na przykład do zakładu pracy). Czy wiecie może, jak można dowiedzieć się, w jakim OFE jestem?
Wyświetlaj:
shakira24 / 87.205.238.* / 2009-01-21 14:59
Musisz wypełnić druk z zapytaniem do Zus-u do jakiego funduszu należysz.Taki druk powinien ci dać Zus ewentualnie agent współpracujący z funduszem.
DarthZ / 2009-01-20 15:10
Najprościej to iść do swojego Zusu i pani z okienka za pomącą Twojego nr nip i pesel zlokalizuje Twój fundusz, może mimo wszysko być również sytuacja że pomimo opłacania składek przez pracodawców Zus Cię nie wylosował (zagubiony zostałeś w systemie informatycznym) - wówczas trzeba podpisać umowę z OFE żeby w końcu składki zaczęły do niego napływać

Najnowsze wpisy