Forum Forum emerytalneOFE

jak sprawdzic jakie mam OFE ?

jak sprawdzic jakie mam OFE ?

cosiu / 2008-04-04 16:46
nie wiem jaki mam OFE a hce przystąpic do ING bo widzę żema dobre wyniki. jak mogę to sprawdzić? nie ma zadnej korespondencji od zadnego funduszu ( mówila mi córka że taka przychodzi raz do roku), ktoś wie jak? dziękuję za informacje
Wyświetlaj:
MITONA / 91.94.153.* / 2010-02-03 15:23
jak chcesz sie przenies musisz posiadac numer rachunku.w zusie podadzą ci nazwe ofe lub sprawdzisz gdzie jesteś,ale numer jest tylko na wydruku,albo karcie,ale nie wszystkie fundusze je posiadają[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
RyB / 2008-04-04 16:51
Wystarczy podejść do najbliższego inspektoratu ZUS i tam na pewno się dowiesz. Pytanie tylko czy pamiętasz aby kiedykolwiek podpisywałaś jakąkolwiek umowe z OFE?
Może nie musisz wybierać OFE, ale o tym decyduje roku urodzenia, a tego nie podałaś.
Morpheo78 / 87.205.42.* / 2008-05-05 22:23
Zauważ że Matrzena "odpowiedziała Ci dokładnie" jak sprawdzić gdzie masz OFE :-) Na szczęscie RyB był w pogotowiu i pomógł. Moja rada - jeśli nie masz OFE, a jesteś urodzony po 1960 r. to ja wybrałbym fundusz - jaki to sam musisz zdecydować, trochę o tym na forum w innych wątkach było. Jednak jeśli jesteś starszą osobą to zastanów się czy nie zostać z ZUS-ie, bo możesz dużo stracić... Taka moja opinia.
kaliedition / 83.26.153.* / 2009-12-11 10:19
Morpheo78 zapisując sie do OFE nigdy na tym nie stracisz po prostu czesc Twoich pieniedzy dokladnie 7,3% bedzie inwestowane przez wybrany fundusz. Można na tym jedynie zyskać. Ja osobiście polecam ING a sprawdzić możesz kontaktując sie z agentem bo to jemy bedzie zależało na tym żeby Ciebie zapisać czy też przepisać.

Najnowsze wpisy