Forum Forum dla firmKsięgowość

Jak sprawnie i szybko otrzymać unijną kasę

Jak sprawnie i szybko otrzymać unijną kasę

Money.pl / 2007-07-12 19:45
Komentarze do wiadomości: Jak sprawnie i szybko otrzymać unijną kasę.
Wyświetlaj:
Faxik / 83.23.32.* / 2007-07-24 17:09
Pieniądze z Uni muszą procentować w Narodowym Banku bo Polska ma długi do spłacenia koledzy i koleżanki, podobnie procentowały pieniądze odszkodowań wojennych a dziennie umierał 1 ,który ich potrzebował np.: na wózek inwalidzki lub leki. Teraz dziennie umiera dobry pomysł przez biurokracje.
blaster11 / 193.151.64.* / 2007-07-23 23:44
Ja dostałem dofinansowanie i wcale tak mocno się nie napociłem. Po prostu zebrałem wszystkie stosowne dokumenty, wypełniłem wniosek (kilka razy pytałem się urzędnika co oznaczają niektóre sformułowania we wniosku). Po rozpatrzeniu otrzymałem informację, że mój wniosek był jednym z lepiej napisanych. Do tych co szczekają na Unię - niestety w dzisiejszych czasach prawnicy mogą zakwestionować wszystko, dlatego trzeba wszystko opisywać, że czarne to czarne a białe jest białe. Tak samo urzędnicy, wolą mieć czarno na białym , niż potem podczas kontroli się tłumaczyć.
adam96 / 79.191.168.* / 2009-05-10 17:21
staram się o dofinansowanie z priorytetu 3.4 i powiem szczerze że poruszam się po tym gruncie jak dziecko we mgle ... może ktoś mi pokaże światełko w tunelu bo chyba się zgubiłem ... może dysponujecie jakąś dobrą radą jak przez to przebrnąć ... odwdzięczę się ..
adam
Rektor / 81.190.132.* / 2007-07-14 22:45
Polacy sa tak naiwni, ze pomylili UE ze Swietym mikolajem. Dopiero jak budza sie rano z reka w nocniku to to robia cielece miny i maja pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie. Ludzie; obudzcie sie ze snu!!
juura / 83.11.122.* / 2007-07-19 18:21

Robert

ciekawe.......
Klops / 83.26.254.* / 2007-07-13 17:34
Co za p******* jak można ograniczyć ilość dokumentów jak urzędasy potrzebują pisemnego oświadczenia, że koń to nie słoń choć na czterech chodzi i można jeździć nim w siodle. P*********** p******* piszą wytyczne a bojaźliwi nadgorliwcy robią z tego takie bagno, że masz człowieku wrażenie że jesteś przestępcą i w ogóle to jakim prawem wyciągasz łapę po nie swoje, wara mi stąd po załącznikiem poszczuje i szczują, a jak. Rzygać mi się chce jak o tym myślę.
Jarosław Barski / 83.26.252.* / 2007-07-12 19:45
Unia Europejska jest zgubą
zgred5 / 83.12.70.* / 2007-07-13 10:16
zgubą są nasi, polscy urzędnicy - niekompetencja i z niej wynikające mnożenie nieuzasadnionych wymagań jest podstawową przyczyną kłopotów z rozliczaniem projektów. I ta konieczność dowodzenia, że nie jesteśmy wielbłądami!!
Hena / 83.21.114.* / 2007-07-20 08:09
Nie tylko urzędnicy, zresztą to nie urzędnicy piszą te wszystkie procedury a stażuści bądź studenci.
Miałem okazję zapoznać się z takim dokumentem na etapie tworzenia procedury.
Zgroza bierze, bo same instrukcje dla urzędników weryfikujących wniosek składany przez "beneficjenta" -prawda jak ładnie brzmi "beneficjent", zawarte były na 126 arkuszch paperu formatu A4. Opisano w nich gdzie beneficjent wniosek składa, kto go przyjmuje i gdzie stawia parafkę, gdzie wniosek dalej przekazuje itd itp takie różne p*******, na 126 stronach. Zgroza !!!!!
Miałem również okazję widzieć podobne rzeczy w innych krajach UE. Tam podobna procedura opisana jest na 9 kartkach i do jej zrozumienia wcale nie trzeba trzech prawników i dwóch konsultantów z najwyższego szczebla, wystarczy zwykła umiejętność czytania.
I te wszystkie wypociny zatwierdzane są bez zastrzeżeń przez stado "bardzo ważnych urzędasów'.
Jak to wszystko się ogląda to od razu nasuwa się myśl, że te utrudnienia mają służyć powstaniu w głowie "beneficjenta" myśli
..jak to wszystko obejść i komu się opłacić??....
Tyle tylko, że Unia wcześniej wymyśliła procedury uniemożliwiające korupcję, bo tak to się z korupcją walczy .na świecie ...likwidując bariery urzędnicze.. , ale u nas to się raczej je mnoży a potem stosuje prowokacje w stylu Dzierżyńskiego lub Berii.
I tak będzie do czasu aż nasz naród nie zmądrzeje wybierając mądrych polityków albo wszyscy wyjadą w cholerę z tego gniazda zawiści i głupoty.
I to by było na tyle
jak mawiał nieodżałowanej pamięci satyryk opisujący nasz polski debilizm.
tardas / 149.156.82.* / 2007-07-13 08:08
Niepotrzebnie reagujecie na ten głupi komentarz. Najlepiej to olać Jarka ;-)
tomhorn / 212.87.244.* / 2007-07-12 20:48
A co, ma rogi, kopyta i zionie siarką ? :)))))

Najnowsze wpisy