Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Jak sprzedać mieszkanie bez pośrednika?

Jak sprzedać mieszkanie bez pośrednika?

Marek23od / 87.206.223.* / 2011-01-19 20:03
Proszę o informację jak powinienem zacząć, gdzie się reklamować i jakie dokumenty zebrać?
Dziękuję za pomoc.
Wyświetlaj:
enemelka / 89.174.21.* / 2012-10-18 08:42
Przede wszystkim skoreluj swoją cenę z realiami jakie są obecnie na rynku. Każdy kto chce sprzedać mieszkanie, wystawia je do sprzedaży i ono się nie sprzedaje to nie jest to wina pośrednika, niepoważnych kupujących itp.... to wina ZA WYSOKIEJ CENY! Taka jest prawda :-)
Jeśli wybieracie portale to ja mogę śmiało polecić Morizon.pl - są dobrze wypozycjonowani i dbają o reklamę, dlatego wielu klientów do nich trafia.
giib / 2011-07-27 11:30
najlepiej zareklamować się na portalach internetowych, choć polecałbym skorzystanie jednak z pośrednika, oszczędza nasz czas
kalixta / 83.12.26.* / 2011-07-27 09:25
Tak, nie ma to jak sprzedawać mieszkania bez pośrednika, wpuszczać do domu obcych ludzi, nie zapytawszy nawet o nazwisko, powiedzieć, ze jesteśmy w domu tylko wieczorem, bo do późna pracujemy a później dziwić się, gdy zastaniemy okradzione mieszkanie...hahaha.... pośrednicy to nic w porównaniu ze złodziejami - ci to dopiero są podstępni - róbcie tak dalej, ludzie, na pewno zaoszczędzicie...hahaha.....
Kaspin / 89.72.176.* / 2017-01-23 13:27
tak lepiej być oskubanym przez pośrednika który tak naprawdę robi to samo co właściciel mieszkania
kazik1973 / 46.175.231.* / 2015-12-01 19:30
banery reklamowe są najlepszym wyjściem. Nie trzeba zatem mówić nikomu o swoich prywatnych sprawach i o tym o której się jest w domu.Banery winylowe są wytrzymałe na wauunki atmosferyczne.
jasb / 83.23.96.* / 2013-02-11 15:33
widać mizerne pojęcie o pracy pośrednika
sprzedający / 94.229.223.* / 2012-11-30 14:36
jakby komentarz sponsorowany przez pośrednika nieruchomości - 3% to dużo pieniędzy a odpowiedzialność absolutnie żadna - w każej umowie pośrednikia znajdziecie zapis, że nie ponosi odp za nierzetelność stron
Radek26jk / 83.14.49.* / 2011-04-12 16:29
Witaj,
Ze swojego dozwiadczenia wiem, że ważna jest dobra reklama i cena nieruchomści. Nic Ci nie da jak podpiszesz umowę z n pośrednikami czy pokażesz się na n portalach jeśli masz kiepską oferte i cenę z kosmosu. Dwie rzeczy dobra reklama i cena. Mianowicie odpowiedni przygotuj mieszkanie i siebie do sprzedarzy a potem dobrze się promuj. Na pewno na wielu portalach i to sensownyh, no i koniecznie baner na balkonie. Możesz to zrobić przez pośrednika i zapłacić za to kilka tys zł lub tak jak ja skorzystać z internetowych biur ogłoszeń. Ja korzystałem z kilku i tak naprawdę różnia się tylko ilościom portali i ich "jakością". Znajdź dla siebie w sieci najlepsze. Może najtańsze bo w sumie ta usługa jest jednorodna. Ja wybrałem sprzedajesam.pl przekonali mnie radami jak przygotować mieszkanie do sprzedaży no i szeroką ofertą, wszystko mogłem zamówić w jednym miejscu(baner na balkn, fotografa). Udało mi się sprzedać w drugim miesiącu. Co ważne wsłuchajcie sie w porady osób, które sprzedają nieruchomości na co dzień. Wiem, że każdy polak wie o wszystkim najleiej, ja też tak uważałem ale teraz jak kupuje mieszkanie to o zgrzo jak widzę oferty. Brzydkie zdjęcia z brudnymi garami w zlewie, smród w mieszkaniu podczas odwidzin, a potem nie może się sprzedac mieszkania miesiacami.
MARIA565 / 87.101.25.* / 2012-07-28 09:51
A co ma piernik do wiatraka, smród się wywietrzy , a brudne gary właściciel mieszkania umyje, i zabierze z sobą.Ja mam mieszkanie czyste ,wypucowane , wywietrzone , a jakoś ciężko mi go sprzedać.Przychodzą oglądają , i szukają dalej .
Opolak / 83.9.228.* / 2011-03-20 23:52
A ja polecam pakiet ogłoszeń nieruchomości na x portalach, w zeszłym roku sprzedałem dzięki ogłoszeniom na ok 70 portalach swoje mieszkanie, po 3 miesięcznym bezskutecznym reklamowaniu go na gratce czy otodom. Przez przypadek trafiłem na firmę która zajmuję się dodawaniem i podbijaniem bezpośrednich ogłoszeń. To była śmieszna kwota w porównaniu do prowizji biura, zdaje się że coś ok 100zł reklamanieruchomosci.pl czy coś takiego.
Jeśli chodzi o pośrednictwo to uważam że warto podpisać umowę otwartą z jedną bardziej znaną i sprawdzoną agencją nieruchomości. Jednak myślę że bezpośrednio szybciej znajdzie Cię klient.
bezpośrednika / 195.95.144.* / 2011-01-28 11:18
reklamować się w internecie: gratka, gumtree, otodom. plus wywiesić baner na oknie, balkonie (jeśli jest dobrze widoczne z ulicy). W ofercie internetowej wyraźnie zaznaczyć że sprzedajesz bezpośrednio i że nie życzysz sobie kontaktu agencji nieruchomości oraz kopiowania treści ogłoszenia i zdjęć bez twojej pisemnej zgody.
co do dokumentów, to zależy jakie masz prawo do lokalu (własność, spółdzielcze własnościowe itp). Na pewno przydadzą się rachunki za prąd/gaz/wodę, żeby kupiec widział kwoty i że nie ma zaległości. Jeśli spółdzielcze własnościowe, to "zaświadczenie do sprzedaży", wystawiane przez spółdzlelnie. Jeśli własność, to wystarczy numer KW, a kupujący sam sobie sprawdzi. Możesz też mieć wypis z KW, ale ja na miejscu kupującego i tak bym na własną rękę sprawdził w sądzie (albo w necie).
Oceniacz / 77.254.248.* / 2011-02-14 19:06
Dobra rada, ale natarczywość pośredników jest tak wielka, że trzeba mieć mocne nerwy. Proponuję również kupić nową kartę sim , by nie korzystac ze swojego prywatnego telefonu. Trzy lata temu chcialem sprzedać mieszkanie i mimo, że zaznaczyłem w ogłoszeniu, że nie życzę sobie pośredników, na 10 telefonów 9 pochodziło od nich. Działali podstępnie, wypytywali o szczegóły jako osoba prywatna (zajmowali około 15 minut) , na koniec rozmowy stwierdzali, że za mało cenię to mieszkanie, że oni pomogą mi sprzedać je drożej. Dzwonili do mnie po kilka razy ci sami mimo mojego protestu, że nie zyczę sobie więcej z nimi rozmawiać.Działania ich mają jedno na celu - złapać w sidła umowy pośrednictwa. Na wolnym rynku (tzn bez pośredników) jest bardzo mało mieszkań. Przez blisko tydzień mialem koszmar, telefon prawie nie przestawał dzwonić. Skończyło się tym, że wyłaczyłem dzwonek i przestałem odbierać rozmowy z numerów, których nie znam. Działania pośredników są poniżej pasa, okłamują gdzie się tylko da. Np nie mówią, że do prowizji doliczają podatek VAT. Umowę dają do podpisania zagadując by nie czytać jej treści tylko ślepo podpisać. Koszmar... i wszystko w majestacie prawa. Obecnie usiłuję kupić mieszkanie i nie jest to takie proste. "Niby" atrakcyjne mieszkania sa tylko u pośredników. Wiele z nich wystawiane na podpuchę by zwabic klienta. A jak przychodzi co do czego to oferta jest nieaktualna. Niestety okazuje się to dopiero po podnisaniu umowy pośrednictwa. W akcie desperacji (nie mogąc nic samodzielnie znaleźć) podpisywałem juz umowy z dwoma posrednikami. Po tygodniu w obydwu przypadkach rozwiazałem je, bo atrakcyjne oferty byly nie aktualne. Mimo tego, że było to już miesiąc temu te oferty nadal widnieją w internecie i nadal wabią naiwnych ludzi.
Nie tak łatwo jest kupić mieszkanie na rynku wtórnym.
doświadczony / 87.206.157.* / 2011-06-02 18:40
jaki klient taki pośrednik
eagles / 81.219.84.* / 2011-03-22 21:41
żebyś dupku nie myślał, że jesteś taki cwany, bo zawsze znajda się lepsi od ciebie, poza tym wystarczyłoby oddać sprawę w ręce pośrednika od razu i nie miałbyś takich problemów, i mieszkanie sprzedałbyś znacznie szybciej, poza tym to nie pośrednicy są nieuczciwi a klienci, którzy najpierw w większości zwracają się do pośrednika, licząc że odwali za nich całą robotę, a później kombinują jakby pośrednika posłać do diabła, aby mu nie zapłacić, ale to się nie uda,......... na całym świecie nikt sobie nie zawraca głowy samodzielną sprzedażą, tylko zatrudnia się pośrednika i można się zająć tym z czego żyję, .........ale nie , nie u nas, ...natura polaczka wychodzi na każdym kroku,,,,,aż niedobrze robi się od tego.........ach co tu gadać.....a swoją drogą to czym się zajmujesz zawodow0, bo bez ciebie w twoim zawodzie świat też by nie zginął.....!!!
jarek2345 / 83.20.166.* / 2011-11-14 22:41
Tylko,że w całej Europie agencje robią o wiele więcej niż tylko pokazanie mieszkania. U nas i tak wszystko musi dowiadywać się sam i wszystko załatwiać sam - więc po cholerę mi agencja?
No ewentualnie polecą ci notariusza (który jest oczywiście ich znajomym) i dadzą jakieś drobne rady.
ddddddd / 217.153.102.* / 2011-04-21 13:12
ja też miałem (nie)przyjemność z pośrednikami, jak hieny byle tylko podpisać umowę na wyłączność, gdy sprzedałem mieszkanie klientowi, który miał umowę z agencją jej pracownicy nagabywali mnie nawet po sprzedaniu mieszkania abym podpisał papiery i oddał im prowizje
mieszkanie to nie bułki, sprzeda się w 4-6 miesięcy
ert / 178.42.32.* / 2011-04-22 11:07
ja jak kiedys wposciłem posrednika do domu to tak szybko chciał podpisac umowe i tak szybko biegł, że w przedpokoju nie wyrobił sie i uderzył głowa w skos i padł jak worek kartofli... tłumaczyłem, że nie mozna biegac tak szybko w japonkach po nieruchomości, do tego bardziej nadaja sie laczki, ale chciał słuchać kpił sobie z tego... musiałem go cudzic, wzywac karetke itd...zmarnowalem 4h oczywiscie prowizji mi nie zapłacił.
Marek23od / 89.76.56.* / 2011-02-28 20:27
Zrobiłem jak mi poleciliście, puściłem ogłoszenie na paru portalach. Problem w tym, iż dzwonią głównie agencje, a tylko co 10-20 telefon jest od klienta. Opuściłem cenę i podobnie. Nie wiem co mam robić. Spodziewałem się, iż nie sprzedam od razu ale miałem nadzieję, że chociaż ludzie będą dzwonić i pytać, oglądać a tu strasznie małe zainteresowanie.
Edi33 / 178.42.32.* / 2011-04-22 10:50
Znaczy się cena za wysoka.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy