Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jak TFI traktuje inwestorów

Jak TFI traktuje inwestorów

Krzysiek 50 / 83.27.248.* / 2007-09-06 10:50
Drodzy Inwestorzy, 27 sierpnia zleciłem BZ WBK likwidację rejestru Arka Zrównoważony
350 jednostek . Dzisiaj jest 6 wrzesień kasy na rachunku brak mimo interwencji w banku. Dzięki tym podmiotom mającym dbać o nasze finanse wyszedłem na oszusta przed gościem od którego kuiłem auto.
Trzymajcie się ciepło i daleko od powyzszych firm
Wyświetlaj:
ciachor / 83.7.189.* / 2007-09-08 21:47
Z Union I. nie mialem zadnych problemów przy odkupieniu cześci swoich jednostek !!!
/ Jesli dobrze pamietam 2-3 dni /.
Pozdrawiam!
m2-67 / 62.233.204.* / 2007-09-07 11:23
Nabycie PKO CS następowało u mnie zawsze na drugi dzień od złożenia zlecenia bądź z pt na pon (4 dni) -
czy z odkupieniem nie będzie tak samo?
Jak jest w przypadku zleceń bezpośrednio w Biurach Maklerskich?
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-07 11:34
Co to znaczy "bezpośrednio" w biurach maklerskich? Buiro to taki sam pośrednik jak bank, Xelion czy Expander. Zlecenie musi trafić do TFI, potem do agenta transferowego, potem do banku depozytariusza.
m2-67 / 62.233.204.* / 2007-09-07 11:56
?? Bezpośrednio - myślałem, że nabycie i zbycie poprzez biuro makl. następuje w tym samym dniu co zlecenie, do określonej godziny oczywiście np. 9.00. Głównie chodzi mi o możliwość aktywniejszej gry giełdowej, widocznie nie dość jeszcze dołożyłem kasy.
Oraz czy prowizje są takie same bank i biuro makl. Może mieszam pojęcia, za co przepraszam. Ale czy w TFI jest to możliwe, bo jeśli zakup na drugi dzien a odkupienie po tygodniu to coś jest nie tak. Marek
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-07 13:40
Gotówka może być zawsze zaksięgowana jako gotówka w funduszu. Natomiast jesli za nią fundusz kupi akcje, a nastąpią nagle duże wypłaty, które sie są zrekompensowane wpłatami, to fundusz najpierw musi sprzedać akcje. A zazwyczaj nie chce sprzedawać po każdej cenie, tylko po najlepszej cenie. Dlatego fundusze zostawiają sobie taką furtkę w statucie, na wypadek dużych spadków na giełdzie i co za tym idzie dużej liczby umorzeń.

Powtarzam po raz kolejny na tym forum, fundusze nie służą temu żeby na nich grać. Polskie fundusze posuwają się jeszcze do takich rzeczy jak wprowadzenie do supermarketu i rezygnację z opłat za konwersję. W zagranicznych (np. Black Rock) nie ma opłat za konwersję, o ile klient nie zacznie robic ich za dużo. Wtedy fundusz uznaje, że ktoś zaczyna na nim grać, więc dolicza mu opłatę za konwersję.

Długi czas realizacji zleceń powoduje, że konwersje bywają bezsensowne. Jeśli np. robisz 10 konwersji w ciągu roku, a każda trwa np. 5 dni roboczych (tydzień), to tracisz 10/52 roku - w tym czasie pieniądze nie pracują w ogóle! A to podważa sens dokonywania częstych zmian.
miki3d / 83.16.54.* / 2007-09-07 11:13
Część zależy od TFI, a część zależy od ich agenta transferowego. Czas oczekiwania tygodniowy bywa (niestety) standardem.
TaS / 2007-09-06 12:42 / Tysiącznik na forum
Krzysiu,

widać prospektu nie czytałeś: większość tfi (nie wiem jak arka) daje sobie 14 dni na realizacje zlecenia...

wiec maja jeszcze czas :)
radziej / 2007-09-06 13:55 / Bywalec forum
mają czas, żeby Cię Krzysiu poobracać w świetle prawa na wysokość 350 jednostek, w tym samym czasie Ty obracasz kogoś innego. pierwsze jest legalne a drugie niemoralne, ale takie jest życie, przeproś Pana i zapisz sie na kurs szybkiego czytania (prospektów). pozdrowienia, nerwy na bok, szkoda życia.
TaS / 2007-09-06 20:29 / Tysiącznik na forum
prospekt mila lektura do poduszki :)
radziej / 2007-09-07 21:21 / Bywalec forum
ja na poduszce uwielbiam zasypiać...
asok / 83.5.108.* / 2007-09-07 14:27
nie lubię tego czytac
radziej / 2007-09-07 21:21 / Bywalec forum
nie lubisz być rozsądny...
Egzorcysta / 2007-09-08 01:47 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
Mi 7 dni wklepywali w pzu numer konta do rejestru. Nie polecam kupowanie w ich placowkach. Z wycena zakupu tez nie bylo lepiej - zamiast z nastepnego dnia trwalo to 3 bo oczywiscie byly wzrosty i przetrzymali. W mbanku wszystko w porzadku, moze to tylko ta jedna placowka jest taka opieszala?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy