Forum Forum podatkoweVAT

Jak to jest z "angielskim" Vatem ?

Jak to jest z "angielskim" Vatem ?

PatrykZG / 84.40.175.* / 2008-05-24 14:28
Mianowicie chodzi o kupno sprzetu RTV w angielskim sklepie. Mam zamiar kupić sporą ilość konsol do gier oraz laptopów.
Moje pytanie dotyczy rozliczenia się z Vatu, bo słyszałem dwie wersje jak to jest z tym nieszczęsnym Vatem.

Wersja pierwsza : rejestruję się jako "vatowiec", oraz wnoszę o nadanie europejskiego numeru NIP. Wtedy płacę ceny netto, a przy kontroli celnej opłacam polski vat.

Wersja druga : rejestruję się jako vatowiec, bez europejskiego numeru NIP. Kupuję w cenach brutto, a następnie w Polsce płacę tylko różnicę w vacie ( 3 punkty procentowe )

Jeszcze jedna rzecz, jeśli prawdziwą okaże się wersja pierwsza, to słyszałem że sklep może ( ale nie musi ) sprzedać mi sprzęt w cenie netto. Więc co w przypadku gdy jednak będę musiał zapłacić stawkę brutto ? Czy jest mozliwość zwrotu angielskiego vatu ? Czy wtedy można zastosować "wersję drugą" ?

Bardzo prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości. Ewentualne przybliżenie mechanizmu handlu na terenie Unii Europejskiej.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam redakcję oraz użytkowników forum.
zanamerte / 2023-08-29 12:57
Udaj się do http://makesite.pl/jak-wybrac-agencje-tlumaczen/ wszystko dokładnie Ci przetłumaczy.

Najnowsze wpisy