Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jak to jest z tym ryzykiem w funduszach???

Jak to jest z tym ryzykiem w funduszach???

Ob.Rojek / 62.21.51.* / 2006-02-27 16:53
własnie zaczynam swoja przygode z funduszami - dostalem kredyt studencki i zamierzam go zainwestowac.zastanawialem sie nad pewna dywersyfikacja mojego portwela ale mimo wszystko zalezy mi na duzych zyskach i ograniczeniu ryzyka.
-Czy jezeli wykupie arke stabilna i arke akcji to moge dokonywac konwersii bez oplat.
- Czy aktywne sledzenie kursu i przesowanie oszczednosci ze stabilnego na akcje pomoze mi uchronic sie choc w czesci przed stratami
-Czy biorac pod uwage ze rynek giełdowy puki co jest dla mnie czarna magia moge w jakis lepszy sposub zainwestowac moje oszczednosci ???
Wyświetlaj:
kolezanka / 129.35.231.* / 2006-02-28 14:32
-mozesz dokonywac konwersji bez oplat
-lepiej nie podchodzic do tego sposobu oszczedzania zbyt nerwowo
-mysle, ze to jest swietna forma dla poczatkujacych inwestorow :)
powodzenia!
Rojek / 2006-02-28 17:36
qurcze własnie sie dowiedzialem ze za kazdym razem gdy bede dokonywał konwersji to będe musiał zapłacic podatek Belki :/ - w sumie cos mi sie obiło o uszy ze jest mozliwość wycofania tego podatku. Jeżeli nie zostal by wycofany to i tak jest spora roznica pomiedzy placenie podatku za kazda konwersie, a zaplaceniem go po wyciagnieciu całej kasy z funduszu - za kazdym razem gdy dokonuje konwersji to mniej pieniędzy pracuje niz gdybym je zostawil w spokoju - to chyba własnie bedzie to co bede musial brac pod uwage w szczegolnosci. Macie moze jakas rade na to ???
Pudzianow / 193.151.48.* / 2006-03-11 13:18
Witam.Przy konwersji nie placi sie zadnej prowizji ani podatku belki.W Arce oczywiscie.Sam robilem konwersje Ze zrownowazonego na akcji.Oplate manipulacyjna wplacilem juz raz wykupujac najpierw zrownowazony, a jesli chodzi o podatek belki to dopiero jak bedziesz wyplacal kapital to zaplacisz go
Mordka / 2006-03-01 13:13
Cześć!
Podzielę się swoim skromnym doświadczeniem, bo właśnie tego mi brakowało, jak sam zaczynałem:
Arka to niezły fundusz (wg ublikowanych danych jeśli nie najlepszy to w ścisłej czołówce), ale ja polecałbym Ci zróżnicowanie swojego portfela i dodanie jeszcze jednego albo kilku innych. Jesli zrobisz to przez bank współpracujący z funduszami to unikniesz opłat dystrybucyjnych i manipulacyjnych (obecnie takie usługi oferuje mbank i mulitbank - w tym ostatnim prowadzenie konta kosztuje kilka zł, sądze, że nie długo inne banki także rozszerzą swoją ofertę, niestety arka nie współpracuje z powyższymi bankami)
Za konwersje przy powyższej metodzie nie pobiera się opłat (ani żadnych innych ekstra)

jeśli rynek jest dla Ciebie póki co czarną magią, to śledzenie kursu nic nie da.
Teoretycznie przesuwanie pieniędzy to niezły pomysł - tylko nigdy nie wiadomo, kiedy to zrobić:
u mnie było tak:
zainwestowałem w fundusz akcji na samym dołku w zeszłym roku w maju - szło
w górę pięknie, ale wg analityków giełdowych i, powiedzmy "własnej oceny" (przeglądanie wykresu WIG20 za ostatnie lata) prawie pewne było, że wkrótce nastąpi korekta, czyli lepiej zamienić FA na FH, FPD nim do niej dojdzie (pal licho podatek belki, jelsi odkupisz w odpowiednim momencie, to koretka zwróci go z nawiązką - tak wtedy myślałem).
Okazało się, że to co miało byc korektą, byłot tylko lekkim falowaniem(obejrzyj wykres WIG20 za ostatni rok na http://www.gpw.com.pl/), historia powtórzyła się kilka razy, więc w sumie konwertowałem bez sensu, przegapiłem kilka ładnych wzrostów i zapłaciłem kilka podatków :) - zamiast 30% wzrostu mam 6% + pewne doświadczenie.
Dlatego polecam spokojne podejście do korekt i póki poważni goście mówią, że jesteśmy w TRENDZIE wzrostowym, to lepiej nie manipulować pieniędzmi, ale spokojnie znosić wszystkie koretky i łapać wzloty.
Trochę zaufania do zarządzających funduszami -z reguły to cwani goście. Fundusz powinien zawsze być trochę lepszy niż średnia giełdowa (czyli np WIG20 - bo głównie w to inwestują), czyli spadek mniejszy, a wzrost przyzwoity.
Ostatecznie możesz sobie wydzielić drobną częśc kasy na spekulacje - do zabawy i próbować łapać dołki i górki, ale generalnie fundusze służą do oszczędzania, a nie zarabiania...
powodzenia
Redakcja forum / 2006-03-06 18:10 / Administracja forum
Prosimy o adres pocztowy - bardzo pouczająca wypowiedź - wyślemy upominek.
krzysztof / 80.51.171.* / 2006-03-04 15:47
Widze że masz już spore doświadczenie. Mam 20000 zł i chętnie zainwestował bym wszystko w Arke, ale jestem początkujacym w tym temacie.Co o tym myślisz?
krzysztof / 80.51.171.* / 2006-03-04 15:53
Jeżeli ktoś ma duże doświadczenie w inwestycjach w fundusze to niech sie podzieli nim z początkującym. W co najlepiej Waszym zdaniem zainwestować 20.000 tyś.zł?
iwona01 / 80.240.170.* / 2006-03-06 16:57
Polecam programy inwestycyjne. Jest kilka firm na rynku, które oferują wybrane, najlepsze fundusze inwestycyjne kilku banków. Program trwa kilka lat, ale w trakcie trwania takiego programu możesz dowolnie i bezpłatnie przenosić środki na inny fundusz, bez podatku \
Krzysztof / 80.51.171.* / 2006-03-08 08:47
Szukam informacji na temat programów inwestycyjnych firm które oferuja wybrane najlepsze fundusze inwestycyjne kilku banków. Gdzie mogę zasięgnąć więcej informacji na ten temat? KRZYSZTOF GG 648182
zbig / 81.168.228.* / 2006-03-13 15:41
Jeden z takich programów ma AEGON, na dzień dzisiejszy oferuje 22 fundusze, m. in. Arka, Pioneer, Unikorona, zarówno akcje, jak i rynku pieniężnego, obligacji, czy mieszane. Są tam nawet fundusze zagraniczne (Uniglobal, Pioneer Akcji Amerykańskich). Przy wpłatach jednorazowych opłata wstępna wynosi zero, transfery między funduszami bez opłat (max. 12 w roku, powyżej - 15 zł za transfer), bez Belki, zakupy po cenach netto. Naprawdę polecam. No i jest to ubezpieczenie (bez właściwie części ochronnej), co daje korzyści takie jak zwolnienie z podatku spadkowego, wolność od zajęć komorniczych itd. Oraz co już zresztą jest chyba standardem, obsługa przez internet.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy