Forum Forum ubezpieczeńInne

jak ubezpieczyć mieszkanie

jak ubezpieczyć mieszkanie

bigbart / 2011-03-17 20:19
Witam. Kończy mi się ubezpieczenie majątkowe PZU Dom. I tu pytanie: przejrzałem oferty PZU i Allianz i mogę ubezpieczyć: lokal mieszkalny (mieszkam w bloku ) i ruchomości domowe i stałe elementy albo tylko ruchomości domowe i stałe elementy. W obu wypadkach jest też oczywiście OC. Zastanawiam się czy jest sens ubezpieczanie samego lokalu mieszkalnego w bloku czyli w sumie jego murów..? Ubezpieczyciele tak w przypadku mieszkania jaki i ruchomości i stałych elementów odpowiadają za szkody w wypadku tych samych następstw. Natomiast stawka się sporo różnią. Co zrobić
Wyświetlaj:
naczelnik / 83.21.206.* / 2011-10-30 12:33
ubezpieczony jestem w uniqua mialem zalanie przez sasiada i odszkodowanie wynosi mniej niz skladka
jak bym odkladal pieniadze ktore place na ubezpieczenie to pokryly by one naprawe zalania
stwierdzam ze likwidatorzy sa nastawieni zeby nie usuwac szkod a wrecz sa beszczelni i nie kompetentni
lezdrub@interia.pl / 79.185.88.* / 2011-03-20 08:34
Wybrać ubezpieczenie Perfect Rodzina II w firmie Compensa i bedzie dużo taniej, a OC bedzie działać nie tylko w Polsce,ale w całej Europie

Ubezpieczone mienie nie bedzie Podlegać amotyzacji.
Czyli firma nie bedzie mogla naliczyć amotyzacji mienia przy wyplacie odszkodowania

A jezeli nie bedziesz miał szkody, to co rok przez 6 kolejnych lat bedziesz za polisę płacil o 5% mniej niż rok wcześniej..


Po nabyciu wszystkich znizek bedziesz placił zaledwie 40% tego co płacił byś w PZU.
jml13060 / 83.238.160.* / 2011-03-28 09:39
Taaaaak. :)

Przy placeniu skladek wszystko jest super - dużo taniej niż, mniejsze skladki co rok, brak amortyzacji, w calej Europoe, bla...bla...bla... Poczytaj sobie komentarze na tym forum i znajdziesz pare wypowiedzi dot. Compensy.

Komentarzy klientow Compensy ale po szkodzie, no bo to jest najwazniejszy moment dla obezpieczajacego siebie i swoje mienie. Juz im nie jest tak dobrze. Jak ktos wczesniej napisal - ubezpieczyciele maja generalnie tylko dwa departamenty : 1. Dept. Wyludzania Skladek, 2.Dept. Odmowy Wyplaty Odszkodowania. Cos w tym jest.

Zdecydowanie odradzam STU Ergo Hestia S.A.
lezdrub@interia.pl / 79.185.93.* / 2011-04-26 14:45
jml.13060. Nawet nie znasz produktu ubezpieczeniowego, ani OWU tego ubezpieczenia,a dyskutujesz i plujesz.

Compensa należy do tych firm ubezpieczeniowych, które mają najmniej skarg u rzecznika ubezpieczonych, jak również w KNF.
jml13060 / 148.81.189.* / 2011-03-18 13:05
Witam.

Powinieneś rozważyć to, jaki byłby cel ubezpieczenia mieszkania w ogóle ?

Jezeli Twoje mieszkanie zostanie zniszczone przez sasiada, np. przez zalanie, no to za szkodę odpowiada finansowo sąsiad (lub jego ubezpieczyciel z OC). Jeżeli Ty zamierzasz kogos zalać :) , no to powinieneś rozważyć prawdopodobieństwo i skalę takiego zdarzenia i ubezpieczyc mieszkanie (OC) podając rozsądną kwotę odpowiedzialności.

Pożar, powódź i ew. inne totalne sposoby zniszczenia całego budynku warto ubezpieczyć "grupowo" przez wszystkich właścicieli. Żeby nie zostać bez dachu nad głową. Jak dowodzi praktyka, w przypadku wystąpienia klęsk na dużym obszarze kraju, nie warto ubezpieczać dobytku w ogóle ... bo państwo pomaga równo wszystkim - i ubezpieczonym i nieubezpieczonym. Nie znam szczegółów ale słyszałem, że poszkodowani w ubiegłorocznych powodziach nie uzyskali satysfakcjonujących odszkodowań od swoich ubezpieczycieli.

Trzeba wziąć pod uwagę to, że ubezpieczyciele generalnie nie wypłacają całości naleznego odszkodowania. Taka jest praktyka, o czym sam się boleśnie przekonałem na własnej skórze (a raczej dachu i elewacji mojego domu). Dlatego warto wstępnie przed podpisaniem umowy ocenić wartość mieszkania i ew. spodziewane kwoty odszkodowania.

Ubezpieczyciele oczywiście będą chcieli wetknąć Ci do polisy wiele innych produktów ubezpieczeniowych, łącznie z leczeniem zębów. Przeczytaj uważnie OWU i wykreśl z umowy te punkty, których nie potrzebujesz bo są mało prawdopodobne, a kosztowne.

Najnowsze wpisy