Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jak ulokować 50.000 dolarów?

Jak ulokować 50.000 dolarów?

dymek01 / 2006-05-01 17:27
Witam,

Mam do zainwestowania 50.000$ i niebardzo wiem co z nimi zrobic. Jak narazie sa na 4% lokacie, ale nie jest to zadowalający procent. Prosze o porade gdzie mogłbym zainwestowac te pieniadze (fundusz, nieruchomosci ???) Czytalem o dobrych wynikach domu maklerskiego IDMSA, ale nie znam sie, nie wiem czy mozna im powiezyc te pieniadze w inwestowanie w moim imieniu? Prosze o porade, za ktora z gory dziekuje.
Wyświetlaj:
ewcia888 / 83.68.93.* / 2006-05-11 19:27
Tylko uciekaj od Pioniera.Gorszego wyjścia już nie widzę.Straciłam kupe forsy Pozdrawiam
Swiss / 81.73.186.* / 2006-05-08 17:07
Jeśli chcesz mieć duży wzrost to połowę kapitału sam zainwestuj w akcje spółek o dobrych fundamentach i dobrych perspektywach rozwoju. Bioton, Getin, Rafako, Comarch,PEP,GTC,PKOBP,Alchemia
Konsultant Money.pl / 2006-05-02 15:12 / Specjalista Money.pl
Warto zastanowić się nad wejściem w fundusze inwestycyjne. Na stronach serwisu finansowego zamieścilismy poradniki - http://www.money.pl/pieniadze/ - które powinny pomóc w zapoznaniu się z tą formą inwestowania oraz podjęciu decyzji.
dan / 83.7.44.* / 2006-05-02 12:36
Mialem podobny dylemat, z tym ze kwota byla nizsza. Ja zakladam (wbrew opinii przedmowcow) ze interesuje Cie inwestycja w USD, gdyz przy obecnym kursie wymiana na zlotowki jest watpliwa, a co odwazniejsi wypowiadaja sie ze zlotowka bedzie sie oslabiac. Moje propozycje to zainwestowanie w fundusze akcyjne Franklin Templeton - mozliwosc inwestowania na roznych swiatowych gieldach - azjatyckie, ameryki poludniowej itp. Wiem ze Open Finance ma je w swojej ofercie. Co do mozliwosci inwestowania w dolarach to istnieja jeszcze fundusze Merrill Lynch - ma je w swojej ofercie min. skandia, oraz AEGON, z tym ze w AEGON czas inwestycji to min 6 lat. Proponuje Ci znalezienie dobrego doradcy finansowego i dywersyfikacje portfela.
Pozdrawiam
groszek / 83.10.22.* / 2006-05-01 20:20
Wszystko zależy na jaki okres chcesz zainwestować pieniądze? Proponuję dywersyfikację potrwela (rozłożenie pieniędzy pomiędzy fundusze akcji np. Arka lub Skarbiec i trochę stabilniejsze np. Arka Stabilny). Jeśli jednak chcesz zainwestować na krótko i intensywnie to proponuję akcję i kogoś kto ewentualnie bedzie Ci doradzał i pilnował tego.
dominicus / 2006-05-02 08:38
Rozumiem, że interesuje Cię usługa typu asset management, czyli po naszemu zarządzanie pakietem instrumentów finansowych na zlecenie - Ty dajesz pieniądze i ktoś nimi gra w Twoim imieniu. Możliwości przy takim kapitale jest sporo, wszystko zależy od tego jaki horyzont czasowy zakładasz i jakie ryzyko jesteś gotów zaakceptować, pamiętaj jednak że, potencjalne zyski zwiększają się przy podniesieniu poziomu ryzyka.
Przez zarządzających możesz nawet inwestować poza naszym rynkiem i na instrumentach gdzie pojęcie hossy i bessy nie wchodzi w grę.
Jeśli masz więcej pytań apropos zarządzania na zlecenie - zapraszam na priv.
Pozdrawiam

gg 3171213
Kazia / 83.10.11.* / 2006-05-01 20:15
Wszystko zależy na jaki okres chcesz zainwestować pieniądze? Proponuję dywersyfikację potrwela (rozłożenie pieniędzy pomiędzy fundusze akcji np. Arka lub Skarbiec i trochę stabilniejsze np. Arka Stabilny). Jeśli jednak chcesz zainwestować na krótko i intensywnie to proponuję akcję i kogoś kto ewentualnie bedzie Ci doradzał i pilnował tego.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy