Forum Forum dla firmKadry

Jak wypowiedzieć umowę o pracę?

Jak wypowiedzieć umowę o pracę?

Money.pl / 2009-02-06 23:28
Komentarze do wiadomości: Jak wypowiedzieć umowę o pracę?.
Wyświetlaj:
Blaque / 78.133.217.* / 2009-03-30 22:16
A w mojej umowie pisze tak:" Wszelkie zmiany niniejszej umowy, jak i jej wypowiedzenie oraz rozwiązane winny nastąpić w formie pisemnej pod rygorem nieważności." Tylko tyle jest na temat wypowiedzenia, a kierownik chce mnie zwolnić bo ponoć redukują etaty, a najdłużej pracuję w tej firmie. Czy nie powinno się zwolnic tych z najkrótszym stażem??
maximosql / 93.105.154.* / 2009-02-07 11:17
Ciekawy artykuł. Jednak nie wyczerpuje tematu. Jak w związku z tym rozwiązać umowę o pracę z pracownikiem, z którym nie mam ochoty już współpracować? Tak po prostu. Nie mamy dla niego szczególnych zadań. Pracownik nie łamie jednak regulaminu pracy itp. Po prostu na tle innych wypada słabiej, nie pasuje do reszty grupy itp. Chcę go zwolnić i zatrudnić osobę bardziej kompetentną. Jak to zrobić w obliczu prawa? Może jakiś przykład?
COACH.,.,. / 83.29.49.* / 2009-02-09 22:27
a MOZE PROBLEM NIE LEZY PO STRONIE PRACOWNIKA?
mOZE LEZY PO TWOJEJ OW SZANOWNY PRACODAWCO?


Jak w związku z tym rozwiązać umowę o
pracę z pracownikiem, z którym nie mam ochoty już współpracować? Tak po prostu. Nie mamy
dla niego szczególnych zadań. Pracownik nie łamie jednak regulaminu pracy itp. Po prostu
na tle innych wypada słabiej, nie pasuje do reszty grupy itp. Chcę go zwolnić i zatrudnić
osobę bardziej kompetentną. Jak to zrobić w obliczu prawa? Może jakiś przykład?


a MOZE PROBLEM NIE LEZY PO STRONIE PRACOWNIKA?
mOZE LEZY PO TWOJEJ OW SZANOWNY PRACODAWCO?
kamyczek / 78.8.11.* / 2009-02-09 19:48
Pomysł z redukcją etatu jest rzeczywiście dobry (chyba 52 art koreksu pracy, trzeba to sprawdzić), ale trzeba się liczyć z wypłatą odprawy (w zależności od stażu, co określa również kodeks). Trzeba jednak pamiętać, że nie można zatrudnić przez ikolejne 6 miesięcy osoby, która będzie wykonywać te same obowiązki. Konieczna jest też inna nazwa stanowiska (napisał o tym Reks), ale musi za tym pójść też inny , mniej odpowiedzialny na przykład, zakres obowiązków.
reks / 83.142.122.* / 2009-02-07 20:31
Taka osobe mozna probowac zwolnic z przyczyn ekonomicznych. Np. Jesli taka osoba byla zatrudniona jako przedstawiciel handlowy to nowo zatrudniona osobe wykonujaca te same obowiazki nie mozna juz zatrudnic jako przedstawiciel handlowy tylko jako np. handlowiec (niby to samo a jednak nie to samo)
czajka1 / 83.23.142.* / 2009-02-06 23:28
...a jak to jest z wypowiedzeniem umowy przez pracodawcę jeżeli wiąże nas umowa o współpracę ?

Najnowsze wpisy