Forum Forum dla firmKsięgowość

Jak wystawić paragon osobie prywatnej w oparciu o procedurę VAT-marża

Jak wystawić paragon osobie prywatnej w oparciu o procedurę VAT-marża

mlody_przedsiebiorca592 / 91.228.136.* / 2019-08-29 13:21
Witam serdecznie.
Z racji utraty zwolnienia z VATu od 1.09.2019 staję się czynnym płatnikiem VAT.

Prowadzę sprzedaż części samochodowych. Nie rozbieram całych samochodów na części, a jedynie kupuję jakieś drobne plastiki na zasadzie "1 rzecz kupiona, 1 rzecz sprzedana".
Chciałbym skorzystać z procedury VAT-marża.
Problem pojawia się z drukowaniem paragonu. Jak w przypadku korzystania z procedury VAT-marża mam taki paragon wydrukować osobie prywatnej?
Przykładowo jeżeli kupię towar za 100zł, a sprzedam za 250zł to na paragonie dla klienta powinna pojawić się kwota 250zł. W raporcie dobowym również pojawi mi się kwota 250zł i od tej kwoty będzie liczony podatek, a chciałbym aby był liczony według zasady VAT-marży czyli w tym przypadku od kwoty 150zł (250-100zł = 150zł zysk).

W oznaczeniach literowych (A=23% ; B=7% lub 8% ; C=5% ; D=0% ; W=ZW ; F i G = (0% zero techniczne)) na kasach fiskalnych nie znalazłem żadnej informacji "czarno na białym", że dana litera odpowiada VAT-marży.

Z firmą oczywiście nie będzie problemu, bo wtedy wystawiam normalną fakturę VAT-marża, ale jak ugryźć temat w przypadku sprzedaży towaru osobie prywatnej?

Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy