Forum Forum podatkoweVAT

Jak wziąć „kratkę” w leasing pomimo chaosu w przepisach???

Jak wziąć „kratkę” w leasing pomimo chaosu w przepisach???

skomentuj
BZ WBK Leasing / 2010-11-25 09:31
Zamieszanie w przepisach o tzw. „kratkach” trwa od dawna, ale najbliższe miesiące to być może ostatni dzwonek na pełne odliczenie VAT. Wszyscy, którzy chcą skorzystać z leasingu powinni pamiętać, że aby odliczenie zostało uznane:

 Podpisanie umowy leasingu musi nastąpić przed 1 stycznia 2011 r.

 W umowie musi być maksymalnie precyzyjnie określony rodzaj pojazdu i jego wartość. Wskazanie marki pojazdu czy też faktu, że będzie to samochód ciężarowy nie będzie wystarczające!

 Zarejestrowanie umowy leasingu w urzędzie skarbowym musi nastąpić w ciągu następnych 30 dni.

 Nie można w umowie dokonywać zmian w podpisanej umowie po wejściu w życie ustawy nowelizującej (w szczególności tych, które dotyczą wartości pojazdu).

Więcej informacji: http://moto.onet.pl/1631200,1,jak-wziac-8222-kratke-8221-pomimo-chaosu,artykul.html?node=3

Tomasz Gęsicki, segment finansowania pojazdów, BZ WBK Leasing
BZ WBK Leasing / 2010-12-01 10:55
Witam,

Dziś (1 XII), w godz. 18:30 - 19:30 na posiedzeniu Sejmu odbędzie się Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy od podatku od towarów i usług i ustawy o transporcie drogowym, m.in. dotyczącego wejścia w życie ustawy ograniczającej odliczenia VAT od aut z kratką.

Wszystko wskazuje jednak na to, że ograniczenia wejdą w życie zgodnie z planem, czyli od 1 stycznia 2011 r. To oznacza, że na tańsze o VAT zakupy aut firmowych został miesiąc.

Pozdrawiam
Tomasz Gęsicki, segment finansowania pojazdów, BZ WBK Leasing
skomentuj

Najnowsze wpisy