Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jak zachęcić młodych do posiadania dzieci?

Jak zachęcić młodych do posiadania dzieci?

Money.pl / 2006-08-03 20:18
Komentarze do wiadomości: Jak zachęcić młodych do posiadania dzieci?.
Wyświetlaj:
gabrik / 2006-08-03 20:20 / portfel / Wierny Forumowicz
zapewnić stabilną,godziwie płatną pracę oraz dostęp do mieszkań i domów w rozsądnych cenach a nawet ja jeszcze się postaram.
malpa123 / 83.28.133.* / 2006-08-03 20:18
Czy wydłużenie urlopów macierzyńskich nie odbije się negatywnie na chęci pracodawców do zatrudniania kobiet?
carlo / 2006-08-03 20:23 / Bywalec forum
oczywiście to pytanie jest retoryczne :)
sysunia / 194.9.67.* / 2006-08-03 21:00
Proste. Ulgi podatkowe. Odpisanie poniesionych wydatków na dzieci (potwierdzone fakturami) do określonej kwoty. A najlepiej procentowo w stosunku do zarobionych pieniędzy. Może to zmotywuje najbogatszych. Bo takie becikowe to można wydać na cokolowiek (a w rodzinach patologicznych wiadomo na co). A ci co pracują i zarabiają to są ludzie raczej inteligentni. I to oni powinni starać się o dzieci, a nie obiboki i darmozjady.
Marek53 / 83.24.27.* / 2006-08-05 01:37
Ze względów egoistycznych powinienem poprzeć. Mam czwórkę i nigdy nie "załapałem się" na żaden dodatek, ulgę czy cokolwiek podobnego.
Wręcz przeciwnie, jak statrałem się o kredyt na budowę, to w banku powiedziano mi, że mam za dużo dzieci a to obniża zdolności kredytobiorcy. Na dodatek mam firmę co też pogarsza moje szanse w banku.

W innych krajach rodzina wielodzietna traktowana jest przez bank bardzo poważnie. Bo to ludzie, którzy "staną na uszach" i będą spłacali w trosce o dzieci.

Najśmieszniejsze jest to, że statystycznie zarabiam więcej niż 85% pracujących. I systematycznie, od lat to wykazuję.

Dowcip polega na tym, że US kasuje mnie ze skumulowanego dochodu rocznego, zaś bank interesuje regularność wpływów.
I tu też potrzebna jest interwencja państwa. Pewnego rodzaju wsparce, gwarancje.
Nawet nie oczekuję bezpośredniego dotowanie. Jestem gotów zrzec się dla bardziej potrzebujących. Wystarczyło by wsparcie legislacyjne i moralne. Stworzenie atmosfery.

Proszę zwrócić uwagę na komentarze (nie tylko dzisiejsze), głupie i prostackie - arahat, kutwa, jliber, czater, pchełek. Nie mają nic do powiedzenia, prócz obelg i p... głupot.
A im głupszy komentarz, tym większy wzbudza aplauz.
To żałosne, ale buduje atmosferę.

Mienią się być ultraliberałami, ale pracy, dobrej pensji, szansy na przyszłość, mieszkania domagają się od państwa.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy