Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Jak zacząć grac na giełdzie...?!

Jak zacząć grac na giełdzie...?!

loczek2 / 83.26.86.* / 2009-04-14 12:13
Witam,
Przeczytałem już dużo tematów na waszym forum ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na zasadnicze pytanie jak zacząć, co przeczytac, czym sie kierować?
Jestem młodym człowiekiem mam 15 lat, od zawsze chcaiłem zarabiac pieniądze i szukałem różnych źródeł, teraz chciałbym sei zainteresowac giełdą,bo wiem, że i tak ta wiedza przyda sie w przyszłości. Szukam już w tym wieku rozwiązań bo praca etatowa to nie dal mnie, własny biznes tak. Alle wracając to tematu mam mały kapitał 1000 zł, więc muszę zaiwestować w jedną spółkę.Proszę o pomoc
pozdrawiam
Wyświetlaj:
giełduś / 95.40.69.* / 2011-05-31 11:24
Dokładnie.Trzeba coś kupić.Potem sprzedać.Najlepiej z zyskiem.
I dużo czytać o giełdzie,uczyć się ekonomii,księgowości,psychologii. Jako nowicjusz będziesz miał szczęście jeżeli cokolwiek zarobisz. Jak w każdej profesji, im więcej wiesz i dłużej się bawisz tym mniejsze ryzyko popełnienia błędu.
(katapulta) / 213.238.71.* / 2011-05-30 11:58
trzeba coś kupić;)
Zelmer / 81.219.253.* / 2011-04-12 14:35
Zelmer niebawem po 60 zł za akcję (+50 %) !!!!!!!

Konicznie sprawdźcie wyniki finansowe, zanim kupicie akcje. Nie ma wiele spółek na GPW, które corocznie powiększają przychody i zyski o 20%-30%. Zelmer do nich należy.

pozdrawiam,
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-05-17 17:46
I po co tak kłamać. Zelmer podał słaby wynik za 1 kwartał. Zarobił 11 mln zł a rok temu miał 14 mln zł. Jak będzie tak cienko zarabiał to kurs z obecnych 41 zł spadnie na 30 zł.
seba73 / 178.36.179.* / 2011-04-10 16:07
Po pierwsze zacznij od literatury dotyczącej analizy technicznej i fundamentalnej, po drugie załóż rachunek maklerski najlepiej darmowy na początek, po trzecie obracaj małymi kwotami i obserwuj czy twoje przewidywania odnośnie kursów się sprawdzają. Żeby realnie coś zarobić na giełdzie potrzebujesz kwoty około 30, 40 tys zł. Ważne jest aby sobie wyrobić swoją strategię, określić tolerancję na ryzyko, uczyć się polegać na własnej analizie. Na koniec mała uwaga, nie słuchaj pesymistycznych wypowiedzi ludzi wokół ciebie, szczególnie na forach, nastawienie gra poważną rolę w tej branży.
Bizo / 2011-04-04 03:53
a ja myślę, że jako 15 latek nie możesz sam legalnie obracać pieniędzmi na giełdzie. Możesz zbyć właścicielem akcji, ale już nie podejmować decyzje o ich kupnie / sprzedaży :)
giordano / 188.147.130.* / 2011-03-18 13:55
sluchaj z ta jedna spolka to niekoniecznie, sprawdz cityindex z wwy, a wlasciwie londynu chyba, maja jakies smieszne prowizje w promocji teraz i mozna grac tez mala kasa
zenek_nyc / 2011-02-23 03:38
Jednym z najtanszych sposobow gry na gieldzie jest tzw. paper trading. Potrzebujesz kartke papieru i cos do pisania. Zapisz cene za ktora chcesz kupic i obserwuj co sie dzieje. Warto uzywac 2 i 3 minutowych wykresow.
emuu / 62.152.132.* / 2011-02-20 21:25
Na początek warto przeczytać kilka "lżejszych" książek, żeby dowiedzieć się z czym to się je. Giełda to wspaniałe miejsce zarówno do osiągnięcia dużego zysku jak i spektakularnej porażki ;) Żeby skutecznie inwestować potrzebna jest dosyć duża i dobrze uporządkowana wiedza. Nie bez znaczenia jest odpowiednie doświadczenie w inwestycjach giełdowych, którego nie da się zdobyć inaczej niż poprzez grę na giełdzie ;) Zacznij od małych sum i zdobywaj doświadczenie!

Jeżeli chcesz nabyć trochę wiedzy to polecam chociażby ebook z tego linku: http://www.wrzuc.to/yTfa8VP.wt
Napisany prostym językiem, w sam raz dla początkującego.

Pozdrawiam!
tartak / 83.22.21.* / 2011-01-24 10:41
Jeśli masz kasę do stracenia to nie polecam metod: ani "na dziadka" ani na "papiery wartościowe" nic z tego miał nie będziesz a metodą "na misia" - przynajmniej coś z Mendelejewa
djdede / 89.231.128.* / 2011-01-23 21:57
Gra na giełdzie zwana inwestowaniem ma tyle wspólnego z moralnością co łańcuszek szczęścia,po prostu cwańsi wyciągają pieniądze od mniej cwanych,a więc jest to jednak gra.Ty już jesteś zdemoralizowany więc możesz do niej przystąpić .Ale uwaga!Teoria to mały pikuś w porównaniu z doświadczeniem.Najpierw musisz dostać porządny wp...dol aby stanąć na nogi czyli opanować strach i chciwość,bo te dwa elementy są najtrudniejsze.
lumabygg / 92.32.237.* / 2011-01-22 17:10
Wszyskie wypowiedzi odradzajace ci granie na gieldzie nie wiem czemu wlasciwie sluza.
Gielda jast prosta jak j**....,mozna by powiedziec.
Tanio kupic, drogo sprzedac.Nic prostszego.
Gdybys kupil 2009 kiedy to pisales to prawdopodobnie bys mial 2000 dzisiaj.
-Z malym kapitalem musisz sie trzymac stada.To nie ty wytyczasz kierunek.
-Analizy techniczne i inne to w wiekszosci bzdury-jak ma isc w gore to i tak pojdzie.Lub na odwrot.
-Staraj sie unikac zakupow ,rekomendowanych przez innych internautow.Wiekszosc z nich
nigdy w zyciu nie pobila indexu.
-Pamietaj to tylko pieniadze?

Jesli masz tylko mozliwosc to graj,Gielda to wspaniala lekcja ekonomi,chodz czasem bardzo droga.
zenek_nyc / 69.116.28.* / 2011-02-20 13:24
Analizy techniczne i inne to w wiekszosci bzdury-jak ma isc w gore to i tak pojdzie.Lub
na odwrot.

To jak Ty kupujesz/sprzedajesz? Chyba na przeczucie? ;)
marabut007 / 85.222.110.* / 2011-01-24 16:11
Co ma wspólnego giełda z ekonomią ?
bartek2000 / 85.28.130.* / 2011-01-21 09:25
Witam,
Co do gry na giełdzie i inwestowania to najwazniejsze jest to aby dobrze poznac sprawe z
którą bedziemy mieli do czynienia GIEŁDĘ i cały mechanizm rynków kapitałowych. Ja na
poczatku grałem bez wiedzy licząc na łud szczescia i nawet dobrze mi szło ale na dłuższą
metę jestem w plecy, bo bez wiedzy daleko nie zajedziesz...[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
aaadam / 83.22.10.* / 2011-01-11 13:54
Kup gnoju na działkę! - będziesz miał wzrosty, przeżyjesz lato i kolejną zimę! papierów wartościowych nigdy nie sprzedasz drożej niż za nie zapłaciłeś z małymi wyjątkami dla zachęty, by w dalszej perspektywie i to stracić, możesz oczywiście temu nie wierzyć, nim nie przekonasz się sam.
dti / 2011-01-11 11:43
W realu na razie nie możesz pograć,ale wirtualnie owszem. Załóż sobie portfel na tym własnie portalu i kup sobie na początek jakieś akcje. Jakie? Nie wiem ,każdy znajdzie dla siebie coś innego. Jak kupisz to codziennie będziesz widział ile są warte Twoje inwestycje. Od tego zacznij. Kiedyś była na onecie gierka internetowa-ale nie wiem czy jeszcze tam działa.W obu przypadkach notowania są w realu ,a kasa wirtualna. Fajna zabawa. Pzdr.
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2010-12-20 00:54
Kiedy czytam tą wypowiedż dziwię się jak w wieku 15 lat można tak naiwnie pisac.
Po pierwsze:

od zawsze chcaiłem zarabiac pieniądze

człowieku - nie ty jeden. Wszyscy chcą zarabiac pieniądze/
Po drugie:
praca etatowa to nie dal mnie

też nic nowego. Każdy chciaby pieniądze bez pracy. To cwaniactwo.
Masz dopiero 15 lat. Musisz wziąśc się do nauki a potem konkretnej i uczciwej pracy. Bo zginiesz marnie z takim poglądem na świat.
ocb / 89.25.186.* / 2011-02-08 06:46
z takimi pogladami jak ty tutaj wyglaszasz to wnioskuje ze pracujesz w stabilnej firmie boisz sie ryzyka rodzice ci wpierali ze trzeba sie uczyc zeby miec dobra uczciwa i zarobkowa prace a ty czekasz co miesiac na 1ego zeby oplacic swoje dlugi i zostawic kilka stow na przezycie do kolejnego 1ego.. to nie jest zycie, pieniaddze trzeba robic a praca na etacie daje zarobic ale nie tobie tylko wlascicielowi firmy dla ktorej pracujesz i rzadowi dzieki tym wielkim podatkom jakie placisz przez to ze zarabiasz spore pieniadze.
gosc2 / 81.190.73.* / 2011-04-13 09:26
Z identycznym nastawieniem, jak kol. Ze Slaska wykonuję pasjonujacy mnie zawod, bynajmniej nie czekam na pierwszego, wydaje niewielka czesc tego, co zarabiam i nigdy nie musialem brac kredytu :) Nawet nie mam pojecia kto jest wlascicielem firmy, w ktorej pracuje. Placenie podatkow... owszem, tez mnie doluje, gdy patrze, jak fatalnie sa one wykorzystywane. Niestety lancuszek netowych konfabulacji plus propaganda ziejaca z telewizorni skutecznie zarazaja mlodych ludzi wizja sielanki, ktora podobno mozna kupic za pieniadze. Zgadzam sie, z takim pogladem na swiat marnie skonczysz.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy