Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Jak zacząć grac na giełdzie...?!

Jak zacząć grac na giełdzie...?!

loczek2 / 83.26.86.* / 2009-04-14 12:13
Witam,
Przeczytałem już dużo tematów na waszym forum ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na zasadnicze pytanie jak zacząć, co przeczytac, czym sie kierować?
Jestem młodym człowiekiem mam 15 lat, od zawsze chcaiłem zarabiac pieniądze i szukałem różnych źródeł, teraz chciałbym sei zainteresowac giełdą,bo wiem, że i tak ta wiedza przyda sie w przyszłości. Szukam już w tym wieku rozwiązań bo praca etatowa to nie dal mnie, własny biznes tak. Alle wracając to tematu mam mały kapitał 1000 zł, więc muszę zaiwestować w jedną spółkę.Proszę o pomoc
pozdrawiam
Wyświetlaj:
~~~~ / 195.66.22.* / 2010-12-18 18:44
Jestes Kamikadze samobojczym KAMIKADZE piszac tu i proszac o pomoc jezeli chcesz wejsc w gielde to musisz to zrobic sam.Na gieldzie jaki i w zyciu musisz sobie dawac rade sam nie sluchac nikogo tym co ci dobrze radza bo skad wiesz czy ci dobrze radza mlody jestes zycia nie znasz ale jak wystawi cie ktos raz lub drugi wtedy sie nauczysz ze nie nalezy ufac ludziom
Jezeli praca etatowa nie dla ciebie (choc uwazam ze w zyciu warto jest umiec cos zrobic bo mozna do konca zycia korzystac z opieki spolecznej) zaloz jakas dzialalnosc a jaka? musisz spytac sam siebie co chcesz robic a to nie jest takie proste bo jak by bylo to sami kapitalisci by byli i nie mial by kto pracowac.
Proponuje najpierw zdobyc jakies kwalifikacje zakladam ze zostaniesz kierowca pozniej mozesz myslec o biznesie zakladam ze bedziesz handlowal oknami w przypadku gdy handel nie wyjdzie zawsze bedziesz mogl wrocic do zawodu a nie wybierac i gniesc puszki rejony sa juz obstawione wiec mozesz miec ciezko nawet z puszkami
Pozdrawiam zycze powodzenia w grze na gieldzie i w zakladaniu biznesu wez tez pod uwage ze nie musi sie tobie to udac
vokus / 2010-12-16 13:53 / portfel
hmmm...na pewno w tym wieku będziesz miał trudności z otworzeniem rachunku w biurze maklerskim. Jeśli chodzi o podstawy inwestowania na giełdzie to na stronie mBanku jest krótki poradnik ABC Giełdy czy coś takiego. Tam możesz zajrzeć i dowiedzieć się czegoś o różnych wskaźnikach i innych rzeczach przydatnych przy analizie. Musisz być świadomy, że inwestowanie na giełdzie obecnie jest dość ryzykowne, a żeby osiagnąć zyski trzeba się w miare orientować na rynku. Istotne jest również abyś na początku tych pieniędzy nie stracił, żebyś się nie zraził do giełdy i nie przestał inwestować. Na początku może spróbuj swoich sił w jakiejś on-line'owej grze giełdowej. Z inwestycjami lepiej poczekac do drugiej połowy 2011, wtedy będą większe szanse na wzrosty.
wojek dobra rada. / 86.111.100.* / 2010-12-05 12:18
nie sluchaj wszystkich ktorzy pisali podemną, albo nikotogo, nawet mnie, sluchaj siebie,
HerkusMonte / 95.49.57.* / 2010-11-26 12:18
grać to lotto możesz :)
tu inwestować można
Christian / 195.116.43.* / 2010-11-06 10:36
Witaj!
Jestem w podobnym wieku jak ty i również zaczęłem grę na giełdzie.Mam trochę mniejszy kapitał od Ciebie,ale jak na razie zarobiłem swoje pierwsze 10 zł.Przy wkładzie 200 złotych.
(Jak na jeden dzień jest to dobry wynik)
Grę zaczęłem od gra.onet.pl . Którą również Ci polecam.Nauczysz sie tam podstawowych zasad inwestowania.
Nie czytałem jakiś specjalistycznch książek,ale i tak mi nieźle idzie ;).
Ciułacz / 2010-11-06 12:28 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Młody inwestor ? Za młody ?
Prawnie to wiemy że od 18 lat ,ale tak praktycznie za przyzwoleniem rodziców ?
Co jest bardziej niebezpieczne jazda na rowerze? czy inwestować na giełdzie?
Jazda na rowerze to wiemy jaka jest niebezpieczna i prawie każdy miał taka sytuację że się obtarł o wypadek ale szczęśliwie się to skończyło.A giełda ? no cóż , najwyżej straci 200-1000zł a lekcja będzie na całe życie.
Hobby ? może nie koniecznie wszyscy muszą być filatelistami czy numizmatykami, albo kopać piłkę.
Jak by rodzice zmuszali swoje dzieci do gry na giełdzie to bym podniósł larum a tak jak z własnego zainteresowania to tylko będzie przynosić doświadczenie bo dla inwestora jest potrzebne przejście pełnego cyklu ekonomicznego (5-7 lat ) aby mieć własny pełny obraz.
Jak macie takie dziecko co tylko się giełdą interesuje i nie ma kontaktu z rówieśnikami to jest zły znak , niech to będzie równolegle.
Pozdrawiam
napior1985 / 2010-11-05 08:04
Nie daj sie nawówić na te książki o niczym - szkoda pieniędzy. Wszystkie potrzebne info znajdziesz na necie. Bardzo dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od konta demo.
graczaa / 61.90.17.* / 2010-11-01 08:08
Proponuje zaczac najpierw gre na "sucho" czyli sprobowac sil na wirtualnej grze. jest sporo takich stron. Chyba najlepsza z nich ( i najbardziej realna ) to gragieldowa.pl - zasady masz takie same jak na gpw, tylko grasz wirtualna kasa (ceny sa realne z gpw tyle ze opoznione). ostatnio wprowadzili nawet tam tabele ofert
babelekp / 81.150.221.* / 2010-10-25 18:46
Witaj,
Nie przejmuj sie komentarzami ludzi mowiacych ze jestes za mlody czy ze masz za malo funduszy.
Aby zaczac grac na gieldzie musisz miec rachunek maklerski. I tu sie pojawia twoj najwiekszy problem. Trzeba miec 18 lat zeby taki rachunek otworzyc. Ale jest sposob dla Ciebie. Popros kogos doroslego, Mame, Tate, Ciocie aby otworzyl konto w mBanku z opcja e-makler a nastepnie niech da Ci wszystkie hasla. To tak jakbys chcial kupic fajki. Jak znajdziesz kogos takiego kto Ci tak zaufa to wplac pieniazki na to konto i graj.
Ale zanim zaczniesz grac to przeczytaj jakas ksiazke. Polecam "Zawod Inwestor Gieldowy" dr. Eldera.
Jak to przeczytasz to nie bedziesz musial pytac sie nikogo w jakie akcje zainwstowac.
1000 zl to wystarczy. Lecz minimalnie jednorazowo wydawaj 500zl. czyli masz na 2 spolki. Przede wszystkim nie licz ile zlotowek wygrales/ przegrales, ale ile procent twoje akcje poszly w gore lub spadly. Tylko tak mozesz sie dowiedziec jak ci idzie.
Pozdrawiam i powodzenia.
zuluGula / 89.174.124.* / 2010-10-21 14:55
Dzień Dobry, jesteś mały i masz mały kapitał poczekaj aż podrośniesz i zarobisz trochę więcej niż skromne 1000 zł, odpowiedzi na twoje młodzieńcze(może to moderator ?) pytania są proste: zacznij od Bacha, czytaj biblię a kieruj się węchem.
kkkoch / 2010-09-28 18:20 / Bywalec forum
Nie inwestuje się w jedną spółkę. Nigdy. Poczytaj o dywersyfikacji. Jeśli masz taki mały kapitał to wybierz dwie spółki - 2*500 zł to praktycznie ta sama prowizja, więc nie stracisz (na prowizji). Wybór nigdy nie jest prosty. Ja na Twoim miejscu kupiłbym (notowania z dzisiaj) KOPEX oraz GastelŻurawie, ustawił sprzedaż na 10% zysku i uczył się obserwując kurs. W żadnym razie nie wolno ci tego sprzedać wcześniej nawet jeśli kurs spadnie na -20%. Po prostu czekaj, obserwuj i ucz się nie denerwować.
errni / 188.47.104.* / 2010-09-28 16:41
daj sobie spokoj z gielda to horror
graż / 81.210.21.* / 2010-09-28 12:49
jelsi duzo czytales i nie masz odpowiediz na pytanie to znaczy ze nie czas na Ciebie. Masz 15 idelanie by sie uczyc. nikt Ci nie zalozy konta maklerskiego w tym wieku(nie wiesz o tym-nie nadajesz sie jeszcze). skad u licha mozesz wiedzic czy etat nie jets dla Ciebie, nie sprobowales, seks tez nie dla Ciebie bo nie probowales-miale stakie podejcie? czesto na etacie wiecej zaorbisz niz wlasnym biznesie. niemusisz inwestowac w 1 spolke. ucz sie ucz przede wszytskim!!! zrób mature, musisz miec 2 wyjscie ZAWSZE.(powienines wiedziec czym jest dywersyfikacja po czytaniu forum) a polecam rozpoczac symulacje, mnie idealnie przygotowala gragieldowa.pl

a jak chcesz wiedziec w co inwestowac to sie naucz rozumiec co czytasz na forach i necie.
jak przewidzisz kilka dobrych ruchów to znaczy ze bedziesz gotowy.
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2010-09-25 10:38

Jestem młodym człowiekiem mam 15 lat, od zawsze chcaiłem zarabiac pieniądze i szukałem
różnych źródeł, teraz chciałbym sei zainteresowac giełdą,bo wiem, że i tak ta wiedza przyda
sie w przyszłości. Szukam już w tym wieku rozwiązań bo praca etatowa to nie dal mnie

To już drugi młody człowiek, którego spotykam na swej drodze życia, któremu nie chce się pracowac tylko chciałby łatwo zarabiac pieniądze.
Ostatnio też spotkałam 25 latka, który nic nie robi. Nawet rodzicom nie pomaga w domu. Jego ojciec ma firmę budowlaną ale jego to nie interesuje. Chciałby kupic TIRa, założyc firmę i zatrudnic kierowcę, żeby na niego pracowal.
Nie wiem skąd się bierze taka młodzież.
Ciułacz / 2010-09-25 19:57 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam !
Piszesz :
Ostatnio też spotkałam 25 latka, który nic nie robi

Najwyraziściej tego delikwenta to znasz dobrze i dlatego o nim się wypowiadasz z dezaprobatą.Jak jest aspołeczny to pochwały nie dostanie .
Ale... mamy całe chmary pozytywnej młodzieży a to że nie chcą dzieżko pracować i kombinują co by tu zrobić aby się nie narobić i legalnie mieć kasę to tak zawsze bywało , bo inaczej jeszcze do dziś byśmy mieszkali w jaskiniach..
Często to my rodzice wpajamy naszym dzieciom powiadając; nie idźcie tą drogą co ja, pracując od 6:00 do 20:00 bo płacicie tylko podatki i ubezpieczenia i świata nie widzicie po za pracą, a jak przyjdzie czas na emeryturę to do piachu.

Chciałby kupic TIRa, założyc
firmę i zatrudnic kierowcę, żeby na niego pracowal.

Dobrze że chociaż ma marzenia, a może to i projekty realne ?
Mam nadzieje że z niego coś jeszcze będzie.
Bardziej mi przeszkadza młodzież z butelką pod sklepem, co nawet nie ma żadnych marzeń ani ambicji, i tylko tak z dnia na dzień.
krystian_net / 2010-09-18 08:18
podobnie zaczynałem - teraz gram kwotą pomnożoną przez 15 - i jest ok
Masz kilka rozwiązań:

1 - nie możesz pójść na żadne szkolenie za te pieniądze - wiec pozostaje internet i rozpoczęcie nauki na temat analizy techn.

2. Kwota jest wystarczająca do tego aby rozpocząć testowanie - zależnie od prowizji jaką pobiera Twoje biuro - u mnie przykład 0,39% (lub 3zł ) z tego prosty wniosek, że min. kwota jaką trzeba zainwestować jest 785zł - bo dokładnie od tej kwoty .

3. teraz wybierasz sobie spółkę (zależnie od ryzyka ) i czekasz ...aż dane akcje osiągną wartość wyższą od kwoty zainwestowanej przez Ciebie i prowizji 2x0,39 - jest kwota bedzie powyzej to znaczy ze wygrałeś.
dcsdvfref / 83.11.233.* / 2010-09-16 19:08
marketbase.pl genialne artykuly
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy