Forum Forum inwestycyjneFundusze

Jak zainwestować milion złotych??

Jak zainwestować milion złotych??

godig / 83.4.179.* / 2007-06-16 23:32
W perspektywie 2 do 4 lat będe dysponował gotówką ok milion złotych. Jak można efektywnie zainwestować te pieniądze. Czy isnieją jakieś specjalne fundusze??
Proszę o rady , jestem początkujący i nigdy nie mialem jeszcze takich pieniędzy, mam nadzieję że wkrótce będe je miał.Jaka mogłaby być stopa zwrotu.
Wyświetlaj:
Mennica Skarbowa / 31.61.178.* / 2023-11-02 10:08
Dywersyfikacja inwestycji jest kluczowa, jeśli szukasz złotych monet i sztabek złotych oraz srebrnych to serdecznie zapraszamy do naszej Mennicy Skarbowej. Zapewniamy konkurencyjne ceny i krótkie terminy realizacji zamówień. Nasza obsługa pozostaje do dyspozycji.
jurek 1234 / 212.160.234.* / 2007-06-26 11:49
Przedewszystkim ustal sobie na jak długi okres czasu zamierzasz inwestować, bo jeżeli chcesz wpłacić pieniądze na rok to fundusz akcyjny nie wchodzi w gre. Ponadto warto by zrobić sobie tzw. profil inwestora, gdyż bez tego żadnej decyzji podjąć nie można, tym bardziej ze jesteś początkujący. A jeżeli już zdecydujesz się zainwestować na dłuższy okres czasu (min. 5 lat) to po pierwsze sugerowałbym zastanowić się nad skorzystaniem platform inwestycyjnych jak na przykład AEGON, gdyż będziesz miał możliwość swobodnego przemieszczania się między funduszami bez opłacania podatku belki i opłat manipulacyjnech przy każdej zmianie. Podatek belki zapłacisz natomiast dopiero po zakończeniu inwestycji i wyjęciu pieniędzy z funduszu. ponadto w tego typu platformach sam wybierasz i dobierasz sobie skład portfela, dzięki czemu możesz go w każdej chwili dostosować do panujących na rynku warunków. W kwestii samego składu portfela to powiem tak - jeżeli jesteś inwestorem agrersywnym lub umiarkowanie agresywnym to daj 60 % w fundusze akcyjne (przy czym po 20% w jeden, 20% w inny akcyjny itd), a reszte w jakiś zrównoważony, a jeżeli giełda pójdzie w dół wtedy za kase na zrównoważonym dokupisz jednostek w funduszach akcyjnych. I to chyba tyle. Co Wy o tym myślicie? Aha, istnieją firmy doradztwa finansowego, ale jeżeli sie zdecydujesz na jakąś to poważnie sie zastanów nad wyborem odpowiedniej - nie wybieraj expandera i xeliona bo to firmy zależne od banków i normalne, że starają się oferować przedewszystkim ich produkty. Lepiej wybierz firme w pełni niezależną, której działalnośc polega na doradztwie w pełnym tego słowa znaczeniu, a nie na sprzedaży prodkuktów finansowych. Jeśli chcesz to podaj maila, a napisze Ci co ja polecam. Pozdro
Trader919 / 159.253.246.* / 2019-05-23 11:32
http://monitorfx.pl/jak-zainwestowac-milion-zlotych/
psmakler / 2007-06-22 19:57
Milion zł to spora suma. Generalna zasada jest taka; im większe pieniądze tym większe możliwości. Ja większość takiej sumy zainwestował bym w akcje, część w nieruchomoś-
ci (np. poprzez FIZ) celem zabezpieczenia inwestycji. Stopa zwrotu z inwest. jest trudna do określenia, jeżeli są to inwestycje w akcje, czy instrumenty pochodne. wszystko zależy od
składu portfela i wybranej strategii inwest. Inwestując w fundusz akcji można zarobić ok.
70-160% rocznie, w nieruchomości kilkadziesiąt proc. Dysponując wiekszą sumą można łatwiej wynegocjować korzystne dla siebie stawki prowizji w domach maklerskich. Opła-
calne są inwestycje w akcje spółek deweloperskich i budowlanych.
mikolajk / 83.16.54.* / 2007-06-20 14:03
Jest wiele ciekawych produktów, zwykle niedostępnych dla zwykłych śmiertelników. Jak już będziesz miał takie środki, znajdź sobie dobrego doradcę finansowego od zarządzania majątkiem (bankowosć prywatna, firmy doradztwa finansowego). Teraz jest to tylko gdybanie.
Makaron Ltd / 217.137.148.* / 2016-10-18 23:59
Jakie firmy doradztwa finansowego polecacie
Dzordz36 / 37.248.163.* / 2016-10-19 08:56
Polecam sprawdzic f-trust. Maja modele na swojej platformie. Bez problemu spotukaja sie tez z klientami.
radziej / 2007-06-18 19:24 / Bywalec forum
gratulujemy pierwszego miliona! stopa zwrotu oczywiście taka jaka sobie wymarzysz, każdemu inwestorowi na forum spełniamy jego jedną zachciankę, możesz wybrać spośród trzech opcji 1. 10%, 2. 100% , 3. 1000% i do tego jeszcze jedna konieczna opcja, abyśmy wiedzieli o co walczymy, musisz jeszcze wybrać spośród opcji 1. dziennie, 2. tygodniowo, 3. miesięcznie. i wtedy będzie już wszystko jasne. nie pytam ile mozesz stracic, bo zakladam ze strat nie bedziemy uwzgledniali w Twoim przypadku, bo po co, prawda? wiadomo ze im wieksza kasa tym strata proporcjonalnie wieksza w stosunku do wartosci kapitalu. wiec to z gory pomijamy. w razie gdyby były jakies problemy z podjeciem decyzji to masz jeszcze 2 do 4 lat na przemyslenie, ale myśle ze pomysły pojawia sie znacznie szybciej, bo mozesz na nas liczyc, forum Cie bedzie wspieralo, zadzwon do jerrego maguire`a i show him the money!!!
mruwa / 87.204.69.* / 2007-06-18 20:07
oj radziej - w sumie to lubie twoje poczucie chumoru. Czasami jak czytam twoje wypowiedzi to sie uśmicham i od razu poprawia mi sie chumor. :-)) Pozdrawiam.

Troche durzo tej pęgi chcesz zainwestować - ja na twoim miejscu kupił bym ziemie
wybudował chate a za reszte żył bez problemów do końca swoich dni. Może jeszcze walnąbym plantacje jakiegos ziela co by mi się nie nudziło. Masz durzo czasu na przemyślenie w co zainwestować ta kase. Napewno jakis temat znajdziesz na forum podobny do twojego. Powodzenia!
turor / 46.186.65.* / 2018-04-08 16:22
Polecam zainwestować w lekcje języka polskiego, bo przy tych babolach nie wypadasz zbyt poważnie jako doradca.
radziej / 2007-06-19 18:58 / Bywalec forum
:):):) pozdrawiam Mruwooo!
TaS / 2007-06-21 23:52 / Tysiącznik na forum
hmmm też to lubie :) chyba dodamy sobie range "szyderca rozsądku" :D

milion - fajna kwota. ja bym 1/4 wsadził na lokatki w różnych bankach, 1/4 fundy akcji 1/4 stabilne, a 1/10 poświeciłbym na nauke grania na gpw :D reszta na drobne wydatki ;)
radeks00 / 195.70.150.* / 2007-06-25 18:15
500 000 radzę zainwestować w taki lub podobny portfel (chodzi o typy funduszy, bo knkretne propozycje to tylko przykłady)

40% na jakiś ryzykowny akcyjny lub MIŚ (DWS, BPH, Unikorona LeggMason)
20% zrównoważony (Millenium, BPH, Idea)
30% fundusz pienieżny (Unikorona,LeggMason,KBC)
10% obligacje

300 000 na jakąś nieruchomość

a 200 000 zainwestować w siebie ;)
TaS / 2007-06-26 10:17 / Tysiącznik na forum
hmmm to jakiś kosmos dla mnie :)

tzn. jak mozna w jedym szeregu stawiac misie i zwykle akcyjne...
po co tyle pienieznych...
200 000 w siebie... edukacja czy napoje wyskokowe?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy