Forum Forum dla firmKsięgowość

jak zaksięgować stroje sportowe?

jak zaksięgować stroje sportowe?

witekz / 82.210.138.* / 2008-04-07 13:29
Zaksięgowałem w KPiR zakup strojów sportowych jako koszt (prowadzę zajęcia sportowe dla dzieci, stroje są udostępnione dla dzieci bezpłatnie). Kosztowały 2500zł więc z tego co wiem nie są środkiem trwałym. Czy taki koszt wystarczy zaksięgować jako koszt tak samo jak opłatę za wynajęcie sali i telefon, czy muszę pod koniec roku robić jakiś spis wyposażenia lub jakieś inne dodatkowe operacje? Dodam że nie zamierzam sprzedawać tych strojów w przyszłości.
Z góry dziękuję za pomoc.
Wyświetlaj:
Girlo / 83.238.212.* / 2013-07-19 08:21
Jeżeli jesteś zainteresowany ciuchami sportowymi to powiem Ci, że ja najlepszą odzież nabyłem w sklepie Mad-Max!! Profesjonaliści dobierają ubrania w zależności od potrzeb i wykonywanego sportu!! Naprawdę polecam!! jak chcesz to zobacz ich stronę i dowiedź się gdzie mają sklepy itp. www.mad-max.pl
Gnome72 / 217.153.206.* / 2008-04-24 19:46
Jak rozumiem, zajęcia prowadzisz odpłatnie, więc stroje są związane z uzyskiwanym przez Ciebie przychodem. Moim zdaniem zrobiłeś poprawnie i nic więcej nie musisz z tym robić. Oczywiście zakładam że ilość tych strojów jest adekwatna do ilości osób biorących udział w zajęciach (nie 1:1, ale że nie można podważyć faktury ze względu na jakąś absurdalną ilość)

Stroje jako środek trwały??? A zamierzasz je użytkowac dłużej niż rok? Wątpię ;-))) jeszcze nie widziałem takiego sportowca który rok by biegał w jednej koszulce ;-))). Swoją drogą - limit na ST to 3.500 a nie 2.500. Druga sprawa że pewnie każdy element stroju może być wykorzystywany oddzielnie (jednemu dasz koszulkę, drugiemu trampki) więc pojedyńczy element musiałby kosztować więcej niz 3500. To chyba spodenki z logiem Versace ;-))))

Najnowsze wpisy