Forum Forum nieruchomościBudowa

jak zaoszczędzić przy budowie domu

jak zaoszczędzić przy budowie domu

mir34 / 2011-12-19 12:05
W przyszłym roku planujemy wybudować dom, robimy obecnie wstępne kosztorysy jego wykończenia, na samej budowie nie chcemy oszczędzać, tutaj najważniejsza jest jakość, ale już wykończenie nieruchomości mogłoby być trochę tańsze, może podpowiecie nam jak na tym można zaoszczędzić?
Wyświetlaj:
Ozimak / 89.68.108.* / 2014-11-26 21:08
Tak jak pisze autor, nie ma co przesadnie oszczędzać - zdecydowanie zachęcam do podejścia budowy domu z głową! Zwróćcie uwagę na technologię budowy domu, to determinuje wiele jego własności, a także koszty jego eksploatacji. Beton komórkowy pozwala na zaoszczędzenie środków w sezonie grzewczym, a są to poważne oszczędności.
correa / 83.20.203.* / 2014-11-10 09:56
Wiesz warto się na przykład za wczasu rozejrzeć za dobrą ekipą budowlaną co by nie robić poprawek i dopłacać. Warto popytać znajomych kto z kogo korzystał. Może po znajomosci uda się wynegocjować lepsze stawki.
No i polecam poczytać artykuły na ten temat np http://portal.domid.pl/2014/09/04/na-czym-nie-warto-oszczedzac-urzadzajac-mieszkanie/
gumisok / 31.61.140.* / 2014-11-08 18:30
stary post to pewnie wykonczyliscie i sami napiszcie co zrobiliscie i jak mozna było zaoszczedzic? Chetnie sie dowiem :-)
Prismus / 212.244.190.* / 2014-10-22 08:28
Google, google, google. Nic poza tym - dzięki wyszukiwarce możesz znaleźć każdy materiał w optymalnej cenie (względem dobrej jakości) i co więcej - nikt Cię nie "okiwa". Rok temu skończyliśmy naszą budowę - mieliśmy w pierwszych planach na przykład kładzenie blachodachówki. OKazało się, że utarte stwierdzenie, że jest najtańsza i najtrwalsza nijak się ma do rzeczywistości. Wyszukaliśmy składy dachowe nieomal po sąsiedzku, bo na Targówku w Warszawie, gdzie jest taka dachówka portugalka w cenie blachy, a jest trwała i przystosowana do naszego klimatu.
Podobnie było z ociepleniem dachu - jakieś pierwsze plany nie do końca pokrywały się z rzeczywistością rynkową. Google dobra sprawa. :)
Rene_Rene / 31.61.33.* / 2012-02-09 14:03
Przede wszystkim warto starać się kupić materiały i zatrudnić ekipę jak najtaniej, ale nie za cenę kiepskiej jakości. Trzeba bardzo starannie dobierać materiały i rodzaj technologii, bo to przełoży się na niższe koszty użytkowania w przyszłości i przecież masz mieszkać w tym domu przez lata. Proponuję o sprawdzoną ekipę poytać wśród znajomych a materiały kupować przez neta np. na www.hurtowniabudowlana24.pl. Zawsze to ze 20% taniej niż w stacjonarnych składach budowlanych.
ZosiaSz. / 31.61.131.* / 2012-04-24 08:29
ja prawie cały dom zbudowałam "przez nternet" - od cegieł, poprzez ocieplanie i dach, na materiałach wykończeniowych kończąc. w sklepach internetowych masz wysokiej jakosci produkty znanych marek dużo taniej! wspomniana hurtowniabudowlana24.pl jest jak najbardziej ok, też mogę ich polecić, duży wybór porządnych produktów.
KarolaKraw / 2012-05-07 14:23
O, tak! Ja też sobie chwalę http://hurtowniabudowlana24.pl! Mój mąż często ma zagraniczne delegacje, ja byłam w ciąży - budowlane (ciężkie) zakupy przez internet były dla mnie zbawieniem! Już nie wspominając o tym, ile zaoszczędziliśmy! Wykończeniówkę też kupowałam przez internet!

Najnowsze wpisy